Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kakashi24

Dysk do laptopa Lenovo b560 i5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuje kupić ojcu prezent na święta do laptopa

ojciec trzyma dużo danych na dysku zewnętrznym i planuje kupić mu nowy

mam na oku http://www.morele.net/dysk-zewnetrzny-transcend-storejet-hdd-1tb-2-5-usb3-mobileviolet-ts1tsj25h3p-397335/

Tylko nie orientuje się do końca w kwesti zasilania dysku bo o ile się nie myle on ma wyjście na 2usb do laptopa a ten lenovo ma 2 usb tylko że po 1 z każdej strony

Czy wystarczy aby dysk był wpięty w 1 port?(Gdzieś tak wyczytałem ze powinno wystarczyć)?

Ewentualnie poszukać rozgałęziacza(tylko z tego co wyczytałem ten kabel jest dosyć specyficzny)?

Może jakaś inna alternatywa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla tych co dziwią się kabelkowi. Tak wygląda kabel usb 3.0 - od strony dysku jest to złącze mikro usb 3.0 i nie jest kompatybilne z usb 1.1 i 2.0, z drugiej jest złącze usb 3.0 typu A kompatybilne z w/w. Jeżeli dysk nie chce chodzić, ze względu na zasilanie, na jednym porcie usb 2.0 to w dziale kable i adaptery usb można dokupić za ok 30 zeta odpowiedni kabelek z rozdzielaczem na 2 porty usb 2.0. Ja tak zrobiłem i jest ok. Z portami usb 3.0 nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...