Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

adrian266

Czy warto kupić ? [Lenovo G510]

  

3 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Warto?

    • Tak
      0
    • Nie
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam takie pytanko, otóż planuje zakupić laptop lenovo g510 jednak nie wiem czy warto. Laptop będzie mi służył do standardowej pracy (filmy, przegl. internetu), ale oprócz tego chciałbym sobie pograć w parę gierek min. assasin creed 3, fifa 13-15, ( nie muszą być wysokie detale, niskie jaknajbardziej mi wystarczą :] )

 

Specyfikacje:

 

Procesor: Intel® Core i5 4210M 2,6-3,2 GHz 3 MB cahe

 

Karta graficzna: AMD Radeon r5 m230 1gb (ewentualnie 2)

 

RAM: 4 GB

 

pamięć technoglogia: DDR3

 

Dysk twardy: 1000 GB

 

prędkość: 5400 obr/min

 

rozdzielczość: 1366 x 768 (HD)

 

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i jeszcze moglibyście polecić jakiegoś lapka do 2000 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw temat do wymogów które znajdziesz w przyklejonym temacie tego działu.

 

A co do lapka:

Słabe, dedykowana grafika ma podobną wydajność co integra :thumbdown:

 

W tej cenie interesuje Cię co najmniej i3+gf740/840: [257][11304]=1&featureChildren[22][257][27150]=1&featureChildren[37][2537][3126]=1&featureChildren[37][2537][4592]=1&featureChildren[37][2537][11591]=1&featureChildren[37][15307][19116]=1&featureChildren[37][15307][19115]=1&featureChildren[37][2543][2552]=1&featureChildren[37][2543][2544]=1&features[37][21338]=1"]Klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że się nie opłaca...

 

Do 2000 zł znajdziesz o wiele wydajniejszy. Karta r5 jest słabsza od integry nie pograsz na niej.

 

Acer E5-572G i3-4000M/8GB/500/DVD-RW GT840M

 

Matowa matryca

Dysk 500 gb

Mocna bateria

2,30 kg wagi

 

Lenovo Z510 i3-4000M/4GB/1000GB/DVD-RW GT 740M

 

Laptop lekki, ładny design, porządnie wykonany, z matową matrycą,

podświetlaną klawiaturą i dobrymi głosnikami JBL.

Dysk 1000 GB SATA 5400 obr. + Express Cache 8 GB

Waga 2,20 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie... I5 równi sie tylko tym że ma tryb turbo.

W normalnym użytkowaniu nie odczujesz żadnej różnicy. A w grach bardziej liczy się karta grafika a r5 w tym lenovo co podałes to straszna padka nawet na niskich cieżko będzie w cokolwiek pograc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mogłabyś mi przybliżyć co to jest dokładniej ten tryb turbo, z góry dzięki :] i czyli mam rozumieć ze przy standardowym używaniu laptopa czyli filmy itd. i średnio wymagające gry to i3 będzie śmigać bez znacznych ścin ? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywisćie że i3 pełny spokojnie wystarczy do tego typu użytkowania. W gry oczywiście tez pograsz w/w bez problemu jak i nawet lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok bardzo dziękuję za pomoc ;] i ostatnie pytanie to na co mam zwracać uwagę przy wyborze lapka i jaką firmę byś mi poleciła :] ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałem Ci u góry :) Do 2000 zł najwydajniej Acera. Jak lubisz bajery typu podswietlana klawiatura to Lenovo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FAcet + kobieta jako na prędce wymyślone wytłumaczenie na posiadanie 2 multikont, by nei dostać perma ;)

 

@wracając do sedna tematu.

Wspomniany lenovo we wspomnianej konfiguracji kompletnie nie nadaje się do grania.

 

JA ci mogę zasugerwać z 17 calówek Lenovo z710 z i3 m + gt840m

LAptop ma podświetlaną klawiature i głośniki JBL jako multimedialne gadgety z serii tych przydatnych a nie tlyko tabelkowych

 

Troche drożej jest Dell Inspiron 3542 z i7u+gt840m

Główny atut to gwarancja czyli jesli usterka nie bedzie jakaś bardzo poważna to serwisant w ciagu roboczo doby dojeżdża do Ciebie i naprawia na miejscu.

Przydatna sprawa. Jak jest poważna to sprzęt ofc leci do normalnego serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @MarioDee właśnie u siebie sprawdzałem. Gdy w opcjach zasilania mam ustawione Wyłącz monitor = nigdy i jak włączę test w CB23 i wyłączę monitor przyciskiem, a za około 30 sekund włączę to nic się nie zawiesza. Jeśli ustawię w opcjach zasilania Wyłącz monitor = 1min i jak włączę test w CB23(multi core), a następnie poczekam tak z 1min15sek.(monitor się wyłączy sam po 1min.) i ponownie włączę to przez jakieś 10 sekund widzę, że czas w CB23 nie odlicza się i obrazek nie zmienia się, ale po chwili wszystko wraca do normy (czas przeskakuje w dół o tyle o ile był chyba wyłączony monitor programowo). Jednak cały czas test był wykonywany bo wentylatory na grały tak jak przy włączonym monitorze. @MarioDee jak u ciebie wygląda "zawieszenie CB23"? Wyskakuje błąd?
    • Odpowiedź wysłano o 16:59 przez pracownika z pokolenia Z.
    • Czy jest sens zabierać się za streamowanie gier w jakości 1080p na Youtube skoro mieszkam na wiosce, gdzie nie mam światłowodów i musiałbym streamować za pomocą internetu mobilnego?  
    • Ja wyłączałem przyciskiem, ale nie powinno przecież tak się dziać chyba? Po prostu włączyłem test i chciałem odejść na dłużej od kompa, więc wyłączyłem monitor przyciskiem. Wracam po pewnym czasie, a tu CBR23 zawieszony. Z innymi programami do testowania stabilności jak np y-cruncher, czy memtest nie ma takich problemów przy wyłączonym monitorze. Może to jednak taka przypadłość tego programu? Przy włączonym monitorze jest wszystko ok. DDC wyłączyłem na próbę, ale to nic nie dało.
    • Do kuców to w ogóle słowa krytyczne odnośnie ich idoli czy nawet partii, z którą się teraz utożsamiają, bo oni gadają po POPiS czy jak ta Unia jest złem i trzeba wyjść z UE najlepiej jeszcze następnego dnia nie docierają . Zresztą to nie tylko kuców dotyczy, takim samym zachowaniem praktycznie również wykazują ci w elektoracie PiS-u. Kuce jak to kuce, ale w Konfie coraz śmielej zaczynają również tam odzywać z nie wiadomo do końca jakich powodów kobiety. Patrząc na taką Bryłkę, Zajączkowską, Pikułę, Domagałę, Czech i wiele wiele tych kobiet w Konfie odnoszę takie wrażenie, że są ładne, ale jednocześnie są głupie tak jak niektóre kobiety w Lewicy pokroju Żukowskiej.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...