Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

spiro

[UPC] Thomson, Technicolor czy UBI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Będę przechodził z 15 mbit na coś szybszego i tym samym dostanę nowy sprzęt od operatora. Tak, wiem, że najlepiej brać cisco 3925 lub 3208/3212, ale jak wiadomo tych sprzętów jest mało. I tu mam pytanie z tematu: które z tych pudełek (Thomson, Technicolor czy UBI) jest najmniej problemowe (na wifi mi nie zależy)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Thomsona, za nim WDR3600 i wszystko chodzi bezproblemowo (120 Mb/s).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monter powiedział mi, że kompletnie nie ma problemu z Cisco. Na dodatek jak się uprzesz to można dostać modemy, które są oferowane w segmencie business także. Niestety nie pamiętam modelu.

 

Thompsona, chociaż by Ci dawali 100 zł nie bierz za cholerę. Nie puszcza niestety całej transmisji. Będziesz miał problemy z WoL, VPN itp. Oddałem go w cholerę i postawiłem swój router, od tej pory kompletnie bez problemów. Na dodatek (thompson) ma dziadowski transfer wewnętrzny (pomiędzy WAN i LAN - chyba 120 Mb nie uciągnie). Kijem nie dotykać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o Thomsonie TWG870U? Jeśli tak to co oznacza, że "nie puszcza całej transmisji"? Co do VPN to ja nie mam żadnych problemów (OpenVPN i PPTP) tak samo zresztą nie mam problemów z uciągnięciem przez modem 120Mb/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od oczekiwań oraz potrzeb przyszłego użytkownika.

Dla mnie układ "zwykły" modem (Cisco epc3212, epc3208) plus własny router jest bezkonkurencyjny. ;)

 

Decydując się na modem z wbudowanym routerem trzeba pogodzić się z ograniczeniami jakie funduje operator - brak dual-band, praktycznie nieaktywne usb, brak bridge (wyjątkiem jest Ubee EVW3226 w którym bridge jest jeszcze aktywny) i pewnie wiele innych.

Nie ma też gwarancji, że operator czegoś w nich nie sknoci przy okazji kolejnych aktualizacji. (vide ponad półroczne problemy modemów Technicolor z WiFi).

 

Tak więc, jeśli w planach miałbym zakup własnego routera walczyłbym o zwykły modem, ostatecznie brałbym tego Ubee...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konsultant z którym była rozmowa twierdził, że nie ma w magazynie już sprzętów cisco, a nawet gdyby były to nie ma jak wpisać że chce się taki sprzęt. Nie potrzebuję mieć trybu bridge i innych cudów na kiju. Ma po prostu działać.

Dziękuję za dotychczasowe opinie, będę walczył w pierwszej kolejności o cisco, a potem o ubee.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia wiem, że modemów Cisco zwykle "nie ma na stanie", "są przeznaczone tylko dla biznesu" czy moje ulubione "nie obsłużą pakietu 250mbps".

 

Wszystko zależy od naszej determinacji oraz sposobu prowadzenia negocjacji. W przypadku zakończenia poprzedniej umowy można podeprzeć się jej wypowiedzeniem (składamy je a nie nim straszymy - zawsze też można je cofnąć). Wtedy zwykle operator taki jak UPC dostaje przysłowiowej "sraczki" i wyciąga spod lady jeszcze lepsze promocje, zaś modem którego oficjalnie nie ma przestaje być taki nieosiągalny...

 

Wszelkie rozmowy prowadzimy z działem utrzymania klienta a nie ze zwykłym konsultantem z infolinii, ci ostatni nie maja takich uprawnień.

 

Na koniec, umowa umową a technik i tak zwykle przynosi coś innego, trzeba mieć tyle samozaparcia aby w razie niezgodności podziękować panu za fatygę i pokazać gdzie są drzwi, umowę podpisujemy tylko jeśli wszystko się zgadza (w tym modem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M999, wypowiedzenie jest złożone, dzwoniłem bezpośrednio do DUKu. Niestety trzeba się z nimi bawić w kotka i myszkę. Oby mi starczyło czasu bo umowa kończy się z końcem roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że jeśli idzie o kontakt nie miałem większych problemów...

 

Już na wstępie zaznaczyłem, że umowę chętnie podpisze o ile otrzymam "czysty" modem. Kiedy spytano mnie o powód takiego warunku odpowiedziałem, że posiadam już urządzenie które możliwościami wielokrotnie przewyższa to co mogą mi zaproponować. Jestem w stanie pogodzić się z tym, że muszę dostać od nich urządzenie dostępowe, jednak chce aby było ono transparentne dla mojej konfiguracji (IP zewnętrzne na moim routerze). Dodałem, że chcę uniknąć podwójnego NAT oraz innych nieprzyjemności jakie mogą mnie spotkać w przyszłości a wynikających z takiej konfiguracji. Coś tam wspomniałem o postawionym VPN, nadmieniłem też, że dziwię się jak operator pokroju UPC może oferować tak lichy sprzęt do takiego pakietu (brałem 250Mbps) a który to nie jest w stanie zapewnić po wifi (N300) nawet zbliżonych parametrów.

Konsultant tylko chrząknął, że musi się skonsultować po czym bez problemu dostałem modem.

 

Z instalatorami czyli pionem wykonawczym to już inna bajka. Za pierwszym razem przynieśli Technicolora, za drugim router Cisco a dopiero za trzecim sam modem. Aby nie było, na zleceniu jak wół stało, że ma być sam modem (wiec da się coś takiego wystawić).:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...