Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

OkrutnaLitosc

Corsair VS Series 450W - starczy?

Rekomendowane odpowiedzi

Ogarnie, choć nie zaszkodzi dorzucić do Smart SE 530W lub Chieftec CTG-550C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to ma niby ogarnąć, taki zestaw spokojnie zje 30A a ten zasilacz ma linie +12V na poziomie 34A, ja bym się osobiście bał się używać takiego sprzętu, 35A+ na 12V wydaje mi się minimum dla takiej konfiguracji, i to dobrej jakości zasilacz bo ten Corsair VS ma dosyć spore spadki napięcia.

 

//Edit: Może przesadzam ale zasilacz na pewno się trochę pomęczy. Ja bym wymienił dla świętego spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair będzie miał ~70-80W zapasu na lini 12V, tutaj masz testy platformy z R9 280X i bardziej prądożernym i podkręconym prockiem. Jeśli masz kasę, to faktycznie dobrze dorzucić do jakiejś lepszej konstrukcję typu Chief lub Tt. PSU to serce komputera, od którego zależy sprawne działanie wszystkich innych komponentów, lepiej nie ciąć maksymalnie kosztów, bo można się kiedyś przejechać. Jeśli mimo wszystko nie masz więcej kasy/szkoda Ci jej, to ten Corsair ogarnie ten zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

360W to wychodzi 30A na 12V, gdzie Corsair ma linie 12V 34A, i to dosyć niestabilną bo spada poniżej 12V więc potrzeba więcej prądu, moim zdaniem nawet te 4A zapasu to trochę mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz z tymi 360W, tyle to co najwyżej w OCCT PSU Test może wessać, a pewnie i wtedy nie. (na PCLabie masz pomiar z gniazdka ze znacznie bardziej prądożernym procesorem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...