Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

GS01

MIX RAMu - zadziała?

Rekomendowane odpowiedzi

Dałem ciała :/. Z racji mojej dotychczasowej niewiedzy i pośpiechu (żeby zdążyć zamówić cokolwiek przed świętami) dokupiłem do mojego PC parę kości RAM. Obecne to:

http://www.morele.net/pamiec-hyperx-2x4gb-1600mhz-ddr3-non-ecc-cl9-intel-xmp-x2-grey-series-khx1600c9d3x2k2-8gx-433757/

a dokupiłem te:

http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-tactical-8gb-2x4gb-low-profile-blt2c4g3d1608et3lx0ceu-578228/

Dopiero później się zorientowałem, że te pamięci różnią się diametralnie napięciami. Starsze Kingstony mają 1.65V, ale działają na 1.5V. Natomiast zakupione Cruciale maja tylko 1.35V i są niskoprofilowane (główny powód zakupu)- paczka już do mnie idzie.

Mój procesor to leciwy i5-2500K, a płyta to ASUS P8P67 LE.

Czytałem, ale zbyt dużo nie ogarniam tego tematu. Jest możliwość połączenia tych czterech kości? Czy to w ogóle zadziała razem? Czy istnieje ryzyko, że Crucial się spali kiedy płyta ustawi je na 1.5V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. tej recenzji użytkownika:

http://www.overclock.net/products/crucial-ballistix-tactical-8gb-2-x-4gb-240-pin-ddr3-sdram-ddr3-1600-pc3-12800-low-profile-desktop-memory/reviews/5681#comments-title

te Cruciale na OC idą na 1,55V. ja bym jednak wolał je zwrócić i brać coś z podobnym napięciem jak stare kości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość optuj

Bez problemu powinny działać ..najpierw włożysz same cruciale uruchomisz komputer bios dostosuje automatyczne napięcia(musi być na auto ustawione) później kingstony i tylko jak się nie uruchomi komp. podniesiesz na crucialach napięcie manualnie do 1.4V powinny się wszystkie uruchomić a jak nie to jeszcze stopniowo podnieś napięcie ..nie bój się nie spalą się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź ;). Jeśli będą jakieś problemy, to prędzej myślę pozbyć się starych Kingstonów, a dokupić druga parę Cruciali. Pytanie tylko, jak to jest z tym Sandy Bridge, bo wyczytałem, że kombinacja tych procesorów z RAM 1.35V to nie jest dobry pomysł,więc chyba raczej muszę zostać przy Kingstonach, a pozbyć się Cruciali. Nie ogarniam tego :(. Wychodzi na to, że jak będę zmieniał procesor na jakiego Haswella i płytę, to będę musiał kupić nowy RAM?

A co z opcją MEM OK!, którą mam na płycie głównej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przepraszam, że tak w święta, ale mam problem. Zrobiłem tak, jak w poście użytkownika optuj. Włożyłem najpierw Cruciale, ustawiło na 1.35V, później Kingstony i komputer odpalił. W biosie wartość DRAM Voltage wynosi 1.35V, lecz pokazuje, że mam 16 GB na 1333 MHz. Przedtem na Kingstonach było 1600 MHz. Gdy zmienię w sekcji Memory Frequency z "Auto" na "1600 MHz" komputer nie uruchamia się (gdy użyję funkcji MEM OK, ustawia na 1.5 V). Czy to normalne? Czy ma zostać na 1333 MHz?

 

http://www.crucial.com/wcsstore/CrucialSAS/pdf/product-flyer/ballistix/productflyer-crucial-ballistix-tactical-en.pdf - w tej instrukcji jest napisane, że można je puścić na 1.5 V (drugi profil XMP). I tak też zrobiłem. Obecnie mam zamontowane tylko Cruciale na 1.5V 1600 MHz. Gdy dołożę Kingstony, komputer uruchamia się, ale system już nie. Przedtem wymusił na mnie naprawianie systemu. Bios widzi 16 GB, ale system nie chce wstać, zdarzały się też zawieszki w samym biosie. Już nie wiem co jest grane :(. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz timingi ustawione? Cruciale mają domyślnie 8-8-8-24, Kingstony 9-9-9-27. Włóż wszystkie pamięci i ustaw ręcznie 9-9-9-27. Jak dalej będzie lipa to będzie znaczyło ze pamięci się ze sobą gryzą i jednego kompletu będziesz się musiał pozbyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, czyli teraz, na wszystkich kościach mam ustawione tak: 1600 MHz, 1.5V, 9-9-9-27. Komputer się uruchomił, a pamięci przeszły bez problemów Diagnostykę pamięci systemu Windows. Jak na razie wszystko jest w porządku. Ciekaw jestem tylko ile te nisko profilowane Cruciale wytrzymają na 1.5V :E. Dzięki za pomoc ;)

Co do wymiany RAM-u (jeśli będą problemy): lepiej pozbyć się Kingstonów czy Cruciali? Bo raczej byłbym za pierwszą opcją, tylko że wyczytałem,że Sandy Bridge i RAM 1.35V to nie jest dobry pomysł (nie wiem dlaczego). Pytam, bo wiecznie na tym procku nie będę siedział, do jakiś 2 lat wezmę pewnie jakiegoś Haswella i7...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...