Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

xSnax

FX6300 vs FX8320

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, potrzebuje waszej opinii odnośnie procka amd 6300 vs amd 8320 ktory z nich bardziej by sie nadawał do gier? Tak myślę że 8320 był by lepszym rozwiązaniem ale będzie trzeba dołożyć do niego jakieś 150 zł a ja miałem taki plan by kupić 6300 za 400 zł + płyte główną za 300zł poprostu powiedzcie czy 6300 by mi wystarczał do high/ultra do gier.

 

 

 

Budżet: 700zł - w tym płyta główna i procek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w budżecie 700zł nie kupisz 8320 i dobrej płyty.

 

FX-8320 to lepszy wybór, ale FX-6300 nie jest taki zły o/c do 4.5 i każdą grę powinien jakoś pociągnąć.

 

Płyta z chłodzoną sekcją 8+ to wydatek 300zł+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za taką kasę bierze się intela i5 2500K + np. asrock p67 pro3 i oc na 4.5Ghz lub wyżej, do tego mocna karta graficzna i wtedy z high/ultra nie ma problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam MSI GTX 660 2GB więc karta pociągnie dużą ilość gier na high/ultra. Więc myśle że fx 6300+ płyta główna za 300 zł będzie dobrym rozwiązaniem bo czegoś innego w tym bużecie nie znajdę ale tak myślę że kupił bym Fx 8320 a potem dozbierał kase żeby kupić płyte pod tego procka za te 300zł co o tym myślicie? Podajcie linki do dobrych płyt do 300zł pod procka FX 6300 i też dla procka Fx 8320

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta do 8320 kosztuje około 370 zł( http://www.komputronik.pl/index.php/product/248226/Elektronika/Sprz%C4%99t_komputerowy/MSI_970_GAMING.html ), za 320 jest jedna niezła płyta ale ponoć grzeje się z tym procem. Nie ma sensu brania 6300 ze względu na to że jeśli interesuje cię high/ultra to czeka cię za niedługo wymiana i karty. Lepiej bierz jak pisał kolega 2500k+ płyta i potem chłodzenie dokupisz. 8320 z chłodzeniem to koszt około- 1050 zł, a i tak w grach nie dogoni i5 2500k. A obecnie jaki masz sprzęt: płyta i zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta: Asus M2N4-SLI

Zasilacz: BeQuiet Dark Power Pro 10 750W

 

 

Więc kupie FX 6300+ jakąś płytę główną. Procka podkręce do 4.0GHz na boxowym chłodzeniu a gdy kupie lepsze chłodzenie dla procka to się podkręci do 4.5GHz. Poprostu muszę się zmieścić do 700zł. Myślę żę uciągnie nowe gry typu GTA 5 albo Wiedzmin 3 ,Far Cry 4. Tylko podajcie mi link do płyty głównej do 300zł z AM3+ i żeby miała chociaż jedno wejście USB 3.0 bo w obudowie mam a do mojej starej płyty USB3.0 nie podepnę bo nie ma takiego wejścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FX-6300 na boxowym chłodzeniu to raczej średni pomysł; będzie bardzo głośno i niezbyt wydajnie. To już lepiej byłoby wziąć Core i3 4150, który na starcie ma wydajność w grach podobną do FX-8350 bez oc, a w przyszłości można go wymienić na i5/i7. Poza tym i3 ciągnie mało prądu i nie wymaga zakupu dodatkowego chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale co do testów to i3 dużo odbiega od FX 8320

 

LINK: http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i3-4150-vs-AMD-FX-8320

Na i3 4150 dużo więcej gier będzie działać lepiej niż na FX-6300. Słuchaj co się do Ciebie mówi i na tamtej stronce to są piękne kolorowe porównania, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Na BOXie to sobie nie podkręcisz FX-6300 bo prędzej wentylator chłodzenia oderwie płytę od obudowy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na i3 4150 dużo więcej gier będzie działać lepiej niż na FX-6300. Słuchaj co się do Ciebie mówi i na tamtej stronce to są piękne kolorowe porównania, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Na BOXie to sobie nie podkręcisz FX-6300 bo prędzej wentylator chłodzenia oderwie płytę od obudowy :lol2:

 

 

 

Ok więc wybrałem Intela teraz tylko płyta główna do 300zł podajcie coś konkretnego ale możecie też podać oferty do 350zł, tylko żeby płyta miała chociaż 1 wejście na USB 3.0 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki :) mam takie jeszcze jedno pytanie, bo ja mam Amd Athlon x2 4600+ 2.41 GHz i czy będe widział bardzo dużą różnicę w szybkości otwieraniu systemu, otwieraniu jakichkolwiek programów ? Bo w wiadomo że w grach wzrosną znacznie ilości FPS i gra będzie przyjemniejsza i płynniejsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz sprawny szybki dysk to tak.

 

Bo jak masz jakiegoś 3 letniego niedobitka to różnica będzie na tyle, na ile pozwoli dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zmieniam części w komputerze zostało mi do zmiany procek płyta główna i dysk, o procka i płytę już się nie muszę martwić ;) ale dysk ma tak naprawdę 8 lat i czy w grach będzie jakaś różnica FPS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zmieniam części w komputerze zostało mi do zmiany procek płyta główna i dysk, o procka i płytę już się nie muszę martwić ;) ale dysk ma tak naprawdę 8 lat i czy w grach będzie jakaś różnica FPS ?

8 lat?:P

 

Różnica będzie w szybkości wczytywania doczytywania itd. Jak dysk nie da rady to gra się prawdopodobnie zatnie.

 

WD Caviar Blue 1TB lub purple możesz sobie sprawić do tego :E

Wtedy zobaczysz kolosalną różnice :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, rozumiem :D dokupię jeszcze dysk ale to za miesiąc jak nazbieram kasę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lepiej poczekaj bo za miesiąc ceny spadną. Teraz w święta jest drogo i przepłacisz.

 

Dysk masz Sata? Bo ATA sobie nie podłączysz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Sata, mam jeden żółty kabel + jeszcze jakiś tam chyba od zasilacza. A ATA jest z tą różnicą że ma taśmę od dysku tak?. Taśmę mam tylko od CD-ROM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to musiałbyś sobie poważnie przemyśleć swój zestaw, bo widzę że jest on, delikatnie mówiąc, nierówny. Z jednej strony 8-letni dysk, z drugiej bardzo dobry zasilacz, którego jednak zapewne nawet w połowie nie wykorzystasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to musiałbyś sobie poważnie przemyśleć swój zestaw, bo widzę że jest on, delikatnie mówiąc, nierówny. Z jednej strony 8-letni dysk, z drugiej bardzo dobry zasilacz, którego jednak zapewne nawet w połowie nie wykorzystasz.

 

 

 

 

Też o tym myślałem i wymyśliłem że 500W będzie dobrym rozwiązaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta: Asus M2N4-SLI

Zasilacz: BeQuiet Dark Power Pro 10 750W

 

 

Więc kupie FX 6300+ jakąś płytę główną. Procka podkręce do 4.0GHz na boxowym chłodzeniu a gdy kupie lepsze chłodzenie dla procka to się podkręci do 4.5GHz. Poprostu muszę się zmieścić do 700zł. Myślę żę uciągnie nowe gry typu GTA 5 albo Wiedzmin 3 ,Far Cry 4. Tylko podajcie mi link do płyty głównej do 300zł z AM3+ i żeby miała chociaż jedno wejście USB 3.0 bo w obudowie mam a do mojej starej płyty USB3.0 nie podepnę bo nie ma takiego wejścia

 

http://www.morele.net/inventory/info/q19qVS/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thermaltake Smart SE 530W wystarcza :) Bardzo fajny, cichy i ze świetnym okablowaniem :) Jeśli chodzi o zestaw AMD no to cóż drożej niż z Intelem i żeby zyskać lepszą wydajność to trzeba koniecznie kręcić dość mocno... Płyta główna która nie powodowałaby Throttlingu +300zł jak nic (pełen wypas pod 400-500) chłodzenie minimum 150zł, zasilacz na zapas +100W no i sam proc to wybór jaki sam musisz podjąć. Jakbym miał brać to tylko 8320, jeśli nie to kupiłbym płytę główną na LGA1155 (Asrock P67 Pro3 lub jakieś inne P67 (na ESC.pl - niedawno był Gigabyte za 220zł nówka)) + 2500K za 450-550zł i kręcić. Wydajniej, ekonomiczniej, chłodniej i o wiele mniej prądu zżera. O przyszłe GPU nie ma się co martwić.

 

@ byleby nie łączyć FXa z kartą od AMD bo można bardzo tego pożałować.

 

@UP - to nie lepiej dorzucić te 15zł i wziąć Spartana HE924 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FX-6300 na boxowym chłodzeniu to raczej średni pomysł; będzie bardzo głośno i niezbyt wydajnie. To już lepiej byłoby wziąć Core i3 4150, który na starcie ma wydajność w grach podobną do FX-8350 bez oc, a w przyszłości można go wymienić na i5/i7. Poza tym i3 ciągnie mało prądu i nie wymaga zakupu dodatkowego chłodzenia.

Dziadowski i3 mu doradzasz jak będzie słuchał fan bojów to w zimie w sandałach wyląduje, najtaniej z nowych cpu http://www.morele.net/procesor-amd-fx-6300-socket-am3-64bit-3-5ghz-95w-cache-14mb-box-fd6300wmhkbox-532173/ i o wiele lepiej sprawdzi się w nowych grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak będzie słuchał fan bojów to w zimie w sandałach wyląduje,

Dlatego właśnie nie powinieneś się udzielać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie popadajmy w skrajności bo i3 nawet HW może dorówna takiemu i5 1st Generacji które będzie na 3GHz... tam gdzie będzie trzeba faktycznie pełnych 4 jaj i 4 wątków albo i więcej to będzie kiepsko nawet na tle starych cepów. Wykresy wykresami ale wszystko jest uśrednione. Niech PCLab zacznie robić testy a przede wszystkim wykresy gdzie będzie uwzględniony MIN/AVG/MAX Fps. wtedy będzie można dyskutować/dywagować. Obecnie mając jeszcze i5 4core pierwszej generacji nie narzekam jednak czuję poniekąd potrzebę (może chęć) przesiadki ale max na SB/IB (które już miałem ale musiałem się pozbyć z powodów finansowych) które będę mógł kręcić nic więcej... Ewentualnie się pobawię w 6C/12T 1366 :) Bo po OC nadal sieje postrach wobec innych cepków (a można je dostać z grosze, jednak na płytkę trzeba wydać ~400-500zł - dla mnie mimo wszystko warto jak się ma kasiorkę - kiedyś było to dla kogoś marzeniem nie do spełnienia HighEndy 1366) :) Mówiąc otwarcie... średni FPS okej... Maksymalny mnie rypka, chcę znać wartości minimalnych Fps przy danym CPU. Dla mnie to jest wyznacznikiem wydajności, a głównie za minimalny odpowiada wydajność rdzenia/wątka czego procesorom AMD bardzo brakuje i dlatego wielu wybiera niebieskiego ciecia od ciułania mamony, bo jakby nie było... ;) Diler ma coś dobrego i sprawdzonego na monopol to narkoman bierze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...