Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

JaToJa9

Komputer do gier - podstawa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcę złożyć komputer od podstaw (cały czas grałem na laptopie a mój ostatni komputer pamięta monitory z wielką dupą i windowsem xp SP1). Próbowałem wybrać sam wszystkie podzespoły ale kiedy pokazałem koledze do oceny cały zestaw podał mi link do tego forum i od tygodnia jest nieaktywny :( Przeczytałem kilka poradników z tego forum ale chyba nadal nie rozumiem paru rzeczy. Chcę jeszcze zaznaczyć że mało znam się na kręceniu komputera, ale jeżeli będzie kiedyś taka konieczność to tego spróbuję. Rzeczy kupować na allegro czy morele. Z całym zestawem chciałbym zamknąć się w 4-5 tysiącach

 

Co chciałbym abyście mi doradzili w kwestii komputera do gier

 

Procesor - intel czy amd? i jaki?

Karta graficzna - ile warto na nią wydać?

RAM - 8GB czy 2x4GB jakie taktowanie jaka firma?

Płyta główna - Tu jestem całkowicie zielony nie mam pojęcia co powinna mieć dobra płyta

Zasilacz - podobnie jak wyżej

Obudowa - Z tego co wyczytałem wszyscy biorą Zelmana z3 Plus

Dysk twardy - HDD 1TB oraz kiedy opłaca się kupić SSD (oraz jaki)

Monitor - moją uwagę przykuł ten LG 23MP65HQ

Mysz i klawiatura - przykuwać do tego jakąś specjalną uwagę czy kupić obie rzeczy po 100 a dopakować co innego

 

Z pozdrowieniami dla osoby która mi pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję coś takiego.

Platforma pod OC nie jest, ale żadnych gierek nie będzie się bała. :)

 

Zostaje jeszcze 820 zł na monitor, myche i klawiaturę. Ale o nie zapytaj w odpowiednich dziłach forum. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz się nauczyć OC i podkręcić kompa, to przydało by się to zaplanować i postanowić już teraz, żeby później na siłę nic nie zmieniać. Proponuję taką platformę:

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/action__2/laptop__/data__eJx9kE0KwjAQhe!SdZHJbxPvIC5diIvQZlFaW2laRMW7OxNTKIJdzLzhy5t5kBe7jUM9txPbn5l2VrKCaa2AxBmHAl!iUZTUBsWAIJvhQtCbMorEWpPd3JVlHv$XpWBNN8SKcjkt5YLV$Fuw0s3LVeg9HVaSkNNpUSwWCdQFp64S5WqFuF2M5XZQDovzFcPwkiM0!skf2zFERFxkcGhCbEL17JMRYEc$dm87X586H$sHUmDvD$x0UMc*

Do tego monitor może być ten, który wybrałeś.

Jeśli chodzi o myszkę i klawiaturę, to w tym budżecie, tzn. za pozostałe pieniądze standardowo polecam zestaw firmy Genius- mysz x-g510 i klawiaturę KBG265. Do tego podkładka steel series qck i akurat zamkniesz się w 5k ze wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem Ci fajny zestaw, dopiero potem zorientowałem się że szukasz PC-ta do 5000 PLN :)

 

http://www.morele.net/inventory/info/hyymGV/

 

5100 PLN z całym zestawem akcesoriów i monitorem.

W koszyku znajdziesz procesor pod OC - i5-4690K z odblokowanym mnożnikiem. Znalazło się tu także miejsce dla płyty głównej objętej programem Intel toptechcashback.

 

Tradycyjnie już przy konfiguracjach z płytą główną chipsetu Z97 polecam zakup pamięci taktowanych zegarem 2400 MHz. GTX 970 prawdopodobnie w jednej z dwóch najlepszych odsłon, jakie są dostępne na polskim rynku czyli Asusowski Strix. Ciche chłodzenie, niezły potencjał OC.

Dodatkiem jest SSD od OCZ z bardzo dobrymi warunkami gwarancyjnymi.

 

PC przyjedzie do Ciebie złożony, o ile umieścisz w koszyku tę usługę: http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-bez-dodatkowego-chlodzenia-266770/

i wpiszesz kod (uprawnia Cię on także do skorzystania z darmowej wysyłki PC): O7SAKMMCBS

 

PS. Za pieniążki z zwrotu dokupisz chłodzenie na CPU.

Pamiętaj! Aby ubiegać się o zwrot musisz zakupić CPU i płytę główną na innym rachunku niż reszta podzespołów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz to co zaproponował Lipton bo mu najlepszy zestaw wyszedł z myślą o OC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw liptonka jak najbardziej ok ewentualnie ssd bym wziąl od plextora m6s 128 gb zamiast tego ocz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wszyscy wybierają procesory intela? Z tego co zauważyłem AMDki są tańsze i mocniejsze. Jest jest różnica między nimi na pierwszy rzut oka AMD jest lepszy

 

AMD X8 FX-8350 8rdzeniowy 4GHz ok 730zł

Intel Core i5 4590 4rdzenie 3,3GHz ok 800zł

 

Co jest ukrytą mocą intela która przebuja 4 rdzenie i 0,7GHz

 

Nieważne już znalazłem to http://pclab.pl/art50000-25.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka odpowiedź: Wolisz 8 trabantów czy 4 toyoty ?

 

Nie ma ukrytej mocy, po prostu robią procesory z silniejszymi rdzeniami, które mniej się grzeją.

Wpisz w google "pclab test procesorów" i przeczytaj ze zrozumieniem, to będziesz wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...