Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

smokusismoku

Problem z kartą graficzna w grze World of tanks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem że w grze world of tanks karta graficzna nie chce chodzi na wyższych obrotach i przez to gra nie chodzi tak płynnie jak powinna.

W grze battlefield 4 mam ustawienia graficzne na ultra/wysokie włączone HBAO oraz 4x MSAA i chodzi na stałych 60fps przy właczonej synchronizacji pionowej. Podobnie battlefield 3 oraz crysis 2 wszystko na MAX i śmiga i karta bierze 1400mb i ma 64°C. I już od paru dni szukam na internecie co zrobić z tym world of tanks bo czy dam ustawienia graficzne na MAX czy na najniższe to chodzi przy 25 do 40fps. Już nawet w preferences_ct (opcje wot) wyłączyłem V-sync oraz Triple buffered i trochę pomogło bo skacze czasami do 45fps ale karta graficzna nadal ma użycie mb jakies 880 i temperature 50°C. I moje pytanie brzmi czy można coś z tym zrobić jakoś zwiększyć użycie karty czy będzie trzeba wymienić na przykład procesor. Mam w planach w najbliższym czasie wymieniać procesor, ram, płytę główna, i dawać SSD bo nie mam.

 

Specyfikacja mojego komputera:

 

CPU: AMD Phenom II X4 B35 4core 2,9GHz

Karta Graficzna: ASUS GeForce GTX660 2GB 192bit DirectCu II OC (Podkręcona)

Płyta Główna: Asus M4A785TD-V EVO

RAM: Kingston 4GB 1333MHz

Zasilacz: SilentiumPC Deus M1 650W PSU 80Plus Bronze

Dysk Twardy: WD Green 500 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zużycie czy użycie. Bo brzmi to komicznie :]

 

Do WoT-a kolego masz za słaby procesor. 2 porządne rdzenie załatwiły by sprawę, o ile BF3-4 korzysta z wielu rdzeni tak WoT już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie wina karty a procesora. Przy moim poprzednim procesorze g860 miałem 30 do 50 klatek i czasem potrafiło spadać do 10. Po wymianie na I5 z podpisu od razu skoczyło na 60 do 100 klatek a spadki to 45 minimum przy tej samej karcie graficznej. U ciebie może być podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak myślałem bo przeczytałem że procesor w przypadku wot może ograniczać GPU ale ni dawało mi to spokoju i dlatego napisałem na forum. ale jeszcze w tym miesiącu będe zmieniał na i5 4670k i sobie go ładnie podkręce na 4,6 GHz przy chłodzeniu wodnym (Corsair Hydro H100I) i będzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak masz w ustawieniach wyregulowaną opcję "rozdzielczość renderingu 3D" oraz opcję "dynamiczne zmiany jakości efektów" na karcie grafika->szczegóły? Przy takim procesorze może warto pokombinować tymi ustawieniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...