Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

snake7

Nowy zasilacz pod konkretne wymagania

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, od dłuższego czasu nosze się z wymianą zasilacza na nowy . Obecnie mam Seasonica MII520 i chce go wymienić na coś nowszego.

 

Potrzebuje czegoś z 600-650W

Modularna budowa.

Cisza przy niskim obciążeniu.

Długie kable w oplocie. 

Minimum 80+ silver .

Mile widziana długa gwarancja.

 

Kwota do wydania to ok 400zł, ale to jeszcze kwestia ile dostane za swojego Seasonica

Pół roku temu był doradzany Corsair RM650, a jak jest teraz? Nadal się trzymać RM czy  jest jakaś lepsza konstrukcja? Coś z Anteca? BeQuiet? Seasonic jakiś ciekawy to niestety większa już kwota   :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki zestaw ma ciągnąć ten nowy zasilacz? Bo w zasadzie dowolną konfigurację z 1 GPU ogarnie 550W, a nawet Twój obecny PSU, szczególnie jeśli masz zamiar kupować GTX 970, wtedy nawet w połączeniu z wymaksowanym i5 4690k spokojnie wystarczy to co masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz koniecznie zmienić to mogę polecić zasilacz Antec Edge 650W,całkowicie modularny,5 lat gwarancji,cichy,wysoka sprawność 80+ Gold.Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jest i2500k -krecone 6870 ktore bedzie wymienione na 970/980 lub 980ti do tego 7 dyskow + naped i 5 wentylatorow . Obecnie najglosniejsza rzecz to zasilacz. Antec wydaje mi sie ciekawym wyjsciem. Tylko nie wiem jak z dlugoscia kabli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób fanswap i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne można by było wymienić wentyl, dać regulator napięcia . Tylko że to nie jest wyjście. Obecnie w idle zasilacz nie jest zimny.Zimą można sobie dogrzewać kompem pokój :E .W lato przy 30 stopniach jednak chciałbym jednak mieć większą cisze i chłodek. Inna opcją jest wywalenie wentylatorów i paru dysków ale to póki co jest niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edge to bardzo dobra propozycja, też Seasonic, tylko ze dwie klasy wyżej jakościowo niż ten M12II.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne można by było wymienić wentyl, dać regulator napięcia . Tylko że to nie jest wyjście. Obecnie w idle zasilacz nie jest zimny.Zimą można sobie dogrzewać kompem pokój :E .W lato przy 30 stopniach jednak chciałbym jednak mieć większą cisze i chłodek. Inna opcją jest wywalenie wentylatorów i paru dysków ale to póki co jest niemożliwe.

 

Ja od siebie mogę polecić Korsarza RM650 , w idle cisza (nic nie piszczy , trzeszczy itp.) .Pod obciążeniem też nie włącza nawet wentylatora bo mój sprzęt nie obciąża go na tyle :D .Wcześniej posiadałem Seasonica g550 i cewki piszczały w dwóch egzemplarzach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rownież mam Korsarza RM650. Kable nie są typowy kablami w oplocie tylko taśmami, pełen modular i do 40% obciążenia jest pasywny czyli pełna cisza. Mój jakieś delikatne dźwięki z siebie wydaje, nie wiem czy to cewki czy jakaś inna przypadłość, ale przy zamkniętej obudowie slychać to tylko w nocy jak przyłożymy ucho pare cm od zasilacza, przy 7 dyskach i 5 wentylach nawet jeżeli taki problem wystąpi to raczej na pewno tego nie usłyszysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używanego RM650 mógłbym kupić za 300 zł . Z jednej strony się mówi że ma słabe cewki ale z drugiej strony gwarancja jest na 5 lat , tak jak w moim MII. Kable nie wyglądają "tandetnie" ? Taśmy ma tak samo Antec , być możne to się lepiej układa.Kurde ciężki dylemat. :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja proponoje taki co ja mam, dodam że jest półpasywny. Masz gwarancję, dobrą jakość, ciszę i Golda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalezienie w polsce evga to nie lada wyzwanie. Najblizej mi chyba do anteca, tylko ze w zagranicznych recenzjach byla wzmianka o duzej glosnosci w porownaniu do RM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na komputroniku jest, co prawda drogi. W recenzjach Jonny Guru mówi że odczyty z oscyloskopu wydrukuje i oprawi w ramkę.

Producent to super flower, najlepszy zaraz po seasonic, aha i jednak 10 lat gwarancji po zarejestrowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, taka ciekawostka: super flower jest ponoć bardzo małą fabryką w Chinach, pewnie urosną robiąc to co robią. Seasonic przy nich to gigant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz wreszcie po bolach, zwodzeniu przez komputronik udalo sie dostac. Padlo na Antec Edge 650W. Jakie byly pierwsze przemyslenia?

Bydle thumbup.gif . Zasilacz odczuwalnie wiekszy i ciezszy od poprzedniego Seasonica. Wentylator swieci ladnie. W iddle jest tez ciszej niz na seasonicu. Na minus jak dla mnie kable ktore sprawiaja wrazenie chinskiej tandety. Wole oplot. Kable pci-e tak srednio przemyslane, koncowki do grafy ciezko ulozyc i wyglada to nie estetycznie. Kable sata, konstruktorzy przyjeli ze zasilacz bedzie na gorze a nie dole czego efektem jest to, ze wiazka idzie z dolu na gore by potem dysk po dysku isc na dol. Na szczescie kable sa na tyle dlugie ze to zaden problem. Ogolne wrazenie sa bardzo pozytywne. Minusy to moze moje czepialstwo ale kto wie, czy innym (psychopata szczerbaty.gif) tez to bedzie przeszkadzac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...