Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wirmo

Praca w Wigilie

  

166 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Pracujesz w Wigilię ?

    • Tak
      62
    • Normalnie bym pracował, ale biorę wolne
      28
    • Nie, mam normalnie dzień wolny
      36
    • Nie, ponieważ jeszcze się uczę i nie pracuje
      28
    • Nie, ponieważ jestem bezrobotny
      5
    • Nie, ponieważ nie muszę pracować - mam inne źródła utrzymania
      7


Rekomendowane odpowiedzi

Taka prosta ankieta. Ciekawi mnie czy pracujecie w Wigilię ? Ja niby pracuje ale nie wiem czy nie wyjdę wcześniej (mam jeszcze kilka nadgodzin) albo w ogóle nie przyjdę do pracy.. pod tym względem nie ma u mnie żadnego problemu. Zaś na wigilię jadę do innego miasta. Wszystko rozbija się o to czy chce tracić dniówkę czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi brać wolne, wolę popracować. Dzień i tak jest luźniejszy, a jeśli kierowictwo ma dobry humor to puszczają wcześniej (oczywiście w pierwszej kolejności kobiety).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Wigilię cały zakład ma wolne,szef wypisał wszystkim dzień urlopu.Praktycznie wszyscy mają jeszcze niewykorzystany urlop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Skrócone godziny, nie mam 200 km do domu - szkoda urlopu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Jeszcze nie wiem. Jak będzie dużo roboty to pewnie będę musiał przyjść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak do 15 . Reszta wziela urlopy to ja i kilka osob zostalo . Generalnie firma zwalnia kobiety okolo 13 ale panowie siedza do 15 . A ja i tak moge o 15 wyjsc wiec siedze caly dzien. Jakby byla potrzeba to moge i swieta pracowac , ale wtedy firma jest zamknieta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończę o 6 rano 24. Mnie to w sumie nie przeszkadza, ale generalnie ludzie nie są zbyt zadowoleni, ponieważ pozostałe zmiany kończą już we wtorek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuję, moi pracownicy mają wolne. Ogólnie uważam, że wigilia powinna być dniem wolnym od pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie czy w świeta będą jakieś sklepy otwarte typu żabka itp? Bo nie wiem czy mam wcześniej robić zapasy browarów, nie chce sie pozniej obudzić z ręką w nocniku jak sie okaze że wszystko będzie zamkniete.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbieramy dzień wolny za 1 listopada, nie mieliśmy długiego weekendu jak inne urzędy (10 listopada) stąd Starosta postanowił, że 24.12 będzie dniem wolnym dla całego Starostwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W firmie 24 Grudnia mamy wolne za 1 Listopada, który przypadał w sobotę. Także jestem z tego faktu zadowolony, bo prawdopodobnie wziąłbym urlop w ten dzień.

Mimo wszystko i tak jadę rano do rodziny, nie chce mi się pchać 23 wieczorem po pracy w tym tłoku. :P

 

Wiecie czy w świeta będą jakieś sklepy otwarte typu żabka itp? Bo nie wiem czy mam wcześniej robić zapasy browarów, nie chce sie pozniej obudzić z ręką w nocniku jak sie okaze że wszystko będzie zamkniete.

Na 99% będą. Te sklepy rządzą się innymi prawami (niestety dla pracowników, stety dla nas konsumentów i właścicieli).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie czy w świeta będą jakieś sklepy otwarte typu żabka itp? Bo nie wiem czy mam wcześniej robić zapasy browarów, nie chce sie pozniej obudzić z ręką w nocniku jak sie okaze że wszystko będzie zamkniete.

Kup sobie wczesniej na spokojnie. Ewentualnie zawsze możesz skoczyc na stacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żabka/Fresh Market w wigilię będzie raczej zamknięty, myślę że max do 16-17 będzie czynne. Na pewno drugi dzień świąt już będzie otwarte normalnie, pierwszy podejrzewam że zamknięte. U nich to zależy od konkretnego właściciela, siec narzuca tylko jakieś tam sugerowane godziny, a pracownicy i tak w większości na umowie zlecenie, to ograniczeń wynikających ze świąt praktycznie nie ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pracowałem, ale nigdy na zmianie popołudniowej albo nocnej. Dla mnie wigilia jest ważna. Obecnie w tym roku mam urlop 18 dniowy akurat w okresie świąteczno-noworoczno-trzech królowym :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pracuję", tj. jestem w pracy do 11.45 - nie wiem w zasadzie po co, bo produktywność i tak wyniesie zero. Najprawdopodobniej chodzi o to, żeby pod pozorem pracy spotkać się po raz ostatni przed świętami i opowiedzieć, kto gdzie co będzie robił i co dostał/dostanie pod choinkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuje od 5 rano do godziny 13. Niestety taki urok pracy na cateringu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do godzin obiadowych normalna rzecz. Dobrowolnie dłużej bym nie pracował, jeśli nie jest to nic o co długo się starałem i dobrze płacą, jak jakiś zwykły magazyn czy pospolita infolinia, znajomego wrzucili na nockę w Sylwestra i na zmianie został... on sam, reszta pewnie wyleciała albo zwalnia się sama, za takie stawki to teraz pracodawca będzie mieć problem, by robić z ludzi idiotów, bo faktycznie firmie x została jedna osoba i to od pośrednika... gość jest mocno pod ścianą więc każdy dzień się liczy, a każdy następny na przenosinach do ewentualnej nowej pracy byłby dramatem finansowym, więc pewnie zostanie, pytanie tylko jak zakład ma działać jednoosobowo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całą firma ma wolne oprócz mnie (obsługuję inną firmę, która nie ma wolnego).

Tylko 4 godziny nic-nierobienia, ale przyjść trzeba :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja odpracowałem wigilię i mam wolne w tym dniu oraz sylwestra(odpracowywaliśmy w dwie soboty-13.12 oraz 20.12.14)Moim zdaniem takie rozwiazanie jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...