Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ekoiks

Pomoc przy WordPressie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, robię sobie stronkę i mam kilka pytań, wątpliwości co do WordPressa. Motyw mam już zainstalowany, mam zarys jak ma to wyglądać ale mam mały problem z rozmieszczeniem elementów tak jak bym tego chciał (np. wyrównanie do prawej kategorii w stopce). Czy mógłby mi ktoś pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż dokładnie o co chodzi to może będę w stanie pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż dokładnie o co chodzi to może będę w stanie pomóc.

 

Po pierwsze mam problem z menu. Nie wiem czy da się to załatwić tagami czy muszę pomyśleć nad nowym menu. Załóżmy, że ma wyglądać tak (będzie rozwijane):

 

NEWSY

PORADNIKI

--telefony

--tablety

--sprzęt PC

RECENZJE

--telefony

--tablety

--sprzęt PC

 

Teraz tak, muszę w WordPressie po dwa razy robić te same podkategorie (telefony, tablety, sprzęt PC) czy można zrobić raz i podłączyć pod PORADNIKI i RECENZJE? Z drugiej strony nie wiem jakby to działało, gdybym dodał, np. recenzję telefonu to czy by nie dodało automatycznie do PORADNIKI i RECENZJE - w końcu to ta sama podkategoria by była. Lepiej, gdybym przy dodawaniu tekstu wybierał (RECENZJE > telefony). Czy da się zrozumieć to co napisałem? Ciężko to wytłumaczyć, dobrze, że święta idą to nawet ludzkim głosem przemówiłem :)

 

PS. Caps jest tylko pomocniczo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można to zrobić raz, a nawet należy - żeby nie mieć dublowanej treści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet należy

 

Dlatego założyłem ten temat, super. Wytłumacz mi krok po kroku, jak to wszystko ogarnąć, proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrócie wygląda to tak, że tworzysz sobie strony Poradniki, Recenzje i ustawiasz je w menu. Całą resztę robisz jako podstrony. Domyślam się, że Newsy będą jako strona główna, gdzie można szybko coś dodawać. To Ty decydujesz gdzie nowa podstrona się pojawi - czy w Poradnikach czy Recenzjach. Na pewno jest cała masa poradników na youtube na ten temat.

Chyba dokładniej się nie da tego opisać: http://jak-zrobic-strone.pl/krok-4/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba dokładniej się nie da tego opisać: http://jak-zrobic-strone.pl/krok-4/

 

Wielkie dzięki sgdata! :)

W razie problemów, najpierw przejrzę tę stronę, a potem tu napiszę i mam nadzieję, że dalej będziesz taki miłosierny - w końcu święta idą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W razie problemów mogę Ci pokazać co i jak przez Teamviewera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W razie problemów mogę Ci pokazać co i jak przez Teamviewera.

 

O tym też pomyślałem, jak sobie nie poradzę to dam znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W razie problemów mogę Ci pokazać co i jak przez Teamviewera.

 

To było takie banalne i na to nie wpadłem... Przecież te kategorie można dodawać w nieskończoność nie tworząc ich ponownie.

Czy o to chodziło?

http://i60.tinypic.com/2hwjwvo.jpg

 

Czyli przy dodawaniu jakiegoś tekstu będę mógł kolejno wybrać, np. Recenzje > Audio lub Poradniki > Audio, zgadza się?

 

EDIT. OK, działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot magia Wordpressa. Tu jest wszystko proste ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, ale parę rzeczy mi nie wychodzi i obawiam się, że trzeba będzie pogrzebać w kodzie, a na tym za bardzo się nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do większości rzeczy znajdziesz wtyczki. Chyba, że chodzi o zmianę samego wyglądu strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do większości rzeczy znajdziesz wtyczki. Chyba, że chodzi o zmianę samego wyglądu strony.

 

Zarys strony wygląda tak:

http://wyslijto.pl/files/download/2z3u374pb9

Menu mi się rozwija (tę strzałkę mogę zmienić?), ale chciałbym wielkości "kafelków" rozciągnąć po całej szerokości - licząc do miejsca, gdzie zaczyna się miejsce na wyszukiwarkę.

Jak w miejsce menu wcisnąć wyszukiwarkę i jak rozciągnąć te kategorie?

Podejrzewam, że potrzebna ingerencja w kod... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprościej rozciągniesz to menu dodając spacje w nazwach. Tak na szybko. Chyba, że chcesz zmienić wielkość czcionki to są od tego wtyczki.

Wyszukiwarkę jak wstawić szczerze nie wiem, ale na pewno google podpowie. Pewnie nie będzie to żadna wielka filozofia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie będzie to żadna wielka filozofia.

 

Znalazłem wtyczkę i dodała szukajkę, ale nie w tym miejscu co chciałem, no i była paskudna. Zerknij:

http://postimg.org/image/ijl0iauih/

 

Punkt 1 - jak posunąć logo w lewo?

Problem 2 i 3 (nazwa z enterem) spróbuję naprawić spacjami.

Dalej nie wiem jak załatwić sprawę z szukajką.

 

Mam jeszcze jedno pytanie - jak nad logo dodać jeszcze jeden pasek z menu?

 

EDIT: spacja nie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Logo chcesz dać po lewej od całej strony? To się może nie dać tak łatwo. Pionowa,czarna kreska którą narysowałeś to lewa krawędź całej strony. Reszta to tło.

Ad3. Raczej wszystkie motywy WP mają swoje szukajki. Chociaż może się mylę. Trudno mi tutaj coś napisać bo nie wiem czego i jak użyłeś.

Nad logo chcesz pasek menu? W opcjach menu jest umiejscowienie. Nie powinno być z tym kłopotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Logo chcesz dać po lewej od całej strony? To się może nie dać tak łatwo. Pionowa,czarna kreska którą narysowałeś to lewa krawędź całej strony. Reszta to tło.

Ad3. Raczej wszystkie motywy WP mają swoje szukajki. Chociaż może się mylę. Trudno mi tutaj coś napisać bo nie wiem czego i jak użyłeś.

Nad logo chcesz pasek menu? W opcjach menu jest umiejscowienie. Nie powinno być z tym kłopotu.

 

Logo chcę przesunąć do czarnej kreski, grzebałem w kodzie ale nic z tego - nie wyszło mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...