Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pentium D

Braki prądu w Warszawie i innych wsiach

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w Waszych mieścinach też już się pojawiają braki prądu bo w Wawie 21 gru od około 1 do 6 nad ranem prądu nie było a teraz od 20:15 znowu się zaczyna. Ja rozumiem, że w czasie wietrznej pogody prądu może nie być ale do ku.. nędzy żadnego wiatru nie ma więc WTF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jakaś kpina już 3 razy po 5 minut były przerwy w dostawie prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Wawrze już 4 razy nie było i cholera wie dlaczego jak się "zdenerwuje" bardziej to jutro zadzwonię i ich tam zjebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U rodziców była kilkunastosekundowa w środku nocy. Akurat jak do kibelka wstałem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentium - moze masz nawiedzony dom?

Moze ta noc bedzie noca glownego ataku zjaw i juz nie bedziesz pisal swoich madrosci ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rzeczywiście ta Warszawa, to niezła wiocha, że nawet prąd tam dociera z problemami. :E U mnie (Wrocław) zimowe przerwy w dostawie prądu skończyły się wraz z upadkiem komuny. Od 89 roku chyba tylko ze 3-4 razy nie było prądu u mnie w domu, ale to zawsze przy okazji jakichś napraw czy wymiany kabli i były to zapowiedziane przerwy. Takie niezapowiedziane przerwy w dostawie prądu, to jak wspomniałem, ostatni raz miałem jeszcze za komuny. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W całej Warszawie nie ma prądu?

 

stary waiat pisa,ł że u niego na mokotowie jest normalnie więc raczej nie w całej tylko w mojej okolicy. Teraz od jakiś 2 godzin jest u mnie spokój, ale ciekawe ile to potrwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niezapowiedziane przerwy w dostawie prądu, o ile koło 2000 roku jeszcze się zdarzały, to teraz są praktycznie niespotykane. Zdarzy się czasem podczas burzy że siądzie jedna faza na kilka godzin, ale i to występuje może raz na rok, albo i rzadziej. A teraz już wcale (widocznie podcięli wreszcie tę gałąź, co robiła zwarcie). No i czasem są wyłączenia z powodu jakichś konserwacji sieci itp., ale to jest z dużym wyprzedzeniem zapowiadane kartką wrzuconą do skrzynki na listy, i zazwyczaj ma miejsce w godzinach gdy i tak jest się w pracy/szkole.

 

Małe miasto w okolicach Łodzi. Ale linia średniego napięcia od głównej podstacji w mieście do osiedlowego transformatora jest kablowa. A i odległość nie przekracza kilometra.

 

Natomiast na wioskach, gdzie energia dociera dziesiątkami kilometrów napowietrznych linii średniego napięcia - takie sytuacje są normalne.

 

Z mojego doświadczenia z Warszawą - raz, kilka lat temu, byłem na wycieczce na Starym Mieście - i przez pewien czas tam właśnie nie było prądu. Ale regułą jednak jest, że najczęściej braki prądu zdarzają się na wioskach - a znaczenie ma odległość od miasta z dużą stacją transformatorową (z wysokiego napięcia na średnie). Słyszałem o miejscach, gdzie braki prądu zdarzają się codziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie (również Wawer) nie było żadnych przerw ostatnio. Mówię o pt-dziś do około 2-3 w nocy, bo potem już chodzę spać. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic mi nie wiadomo aby jakies przerwy w dostawach pradu były . Przynajmniej nikt nie mówił że takie się zdarzyły a pewnie by powiedział bo to coś rzadkiego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkąd mieszkam na żeraniu nie zdarzyła sie nawet jedna i tak tu wszystko idzie pod ziemią wiec jak bedzie przerwa to dłuższa chyba ze stacje trafo gdzies wysadzi.

Na zminą to idzie własnie jeszcze tam gdzie jest niska zabudowa wawer rembertow wesoła gocławek usrus itp.

NA gocławku przerw nieplanowanych tez nie pamiętam w sumie, chyba jedna jak podczas burzy linie zerwało a tak to tylko planowane modernizacyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grimix

Warszawa -> Wawer -> Marysin Wawerski brak braku prądu - tzn nonstop jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytuł tematu zdaje się sugeroawć, że Warszawa to wieś. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentium, proponuję abyś ramach protestu zbojkotował elektrownię i elektryków, i odciął sobie linię energetyczną. Nie będzie Ci elektryk pluł w twarz, ni dzieci Ci elektryzował. No, niech se nie myślą... Pokaż im, na co Cię stać. mad.gif Twardy bądź i stanowczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech sobie własny generator prądu kupi i niech się zasila samowystarczalnie. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Kupujesz terminal HP t640 i z głowy lub przy mniejszej ilości złącz i dysku zewnętrzym cokolwiek z r1505 np. igel m350c za ~100 zł. Lub szukasz laptopa z vegą, który powinien mieć hdmi 2.0, ale nie jestem pewien, czy nie obcinają tego w niektórych laptopach. W sumie to nie wiem, czy te terminale też nie mają obciętego displayport przy konwersji na hdmi, hmm... Osobiście właśnie będę składał coś takiego w większej obudowie chieftec CS-03B-U3 z resztek, od razu również jako magazyn syfu, ponieważ ma miejsce na 4 dyski i zatokę na napęd. Do kupienia za ~45 zł z zasilaczem...Ale w sumie nie wiem czy mi to potrzebne, skoro w moim przypadku dysk zewnętrzy i magazyn w głównym komputerze lepiej się sprawdzi  Więc, myślę nad zwrotem płyty głównej.    440mm x 140mm x 350mm, matx, sff zasilacz, pełnowymiarowe karty.  
    • witam..panowie doradzcie jakis fajny monitor do 4000 zl .musi miec tuner tv (najlepiej dobry smart)  glownie do gier strategicznych i ogladania tv  przekatna najlepiej 28-34
    • Faszysta Żyd Zelenski. Jeszcze tylko Niemca brakuje.
    • Gdyby Ukraina była świetnym krajem do życia to nie trzeba by było nikogo nakłaniać do jego obrony , w pierwszej Rzeczpospolitej nie było problemu zeby stanąć w potrzebie , w USA w 19-20 wieku było aż nadto chętnych do służenia w wojsku  Ukraina Kraj z kartonu z ogromną korupcja gdzie prezydentem jest faszysta Żeleński, popieram w 100% Ukraińców którzy uciekają z tego chorego kraju  @hubio i bardzo dobrze że nie chcą uczestniczyć w teatrze wojennym gdzie bogaci wykorzystują biednych @8V32 u nas wystarczy że w TV powiedzą że Putin zaatakował to już będą w Niemczech, covid pokazał że ludziom można wmówić wszystko używając do tego telewizora Gen. Koziej wskazuje, że taki żołnierz będzie pełnił rolę uzupełniającą czy pomocniczą. - Będzie też tym "mięsem armatnim". Na wojnie niestety żołnierze muszą ginąć, od tego nie da się uciec. Rzeczywiście z niewolnika branego z przymusu nie ma pożytku. W warunkach wojny nie ma innego wyjścia. Należy brać takich "niewolników", wcielać ich w te struktury i liczyć na to, że w jakimś procencie będą pożyteczni - podsumowuje gen. Koziej. Kolejny profesor z armii przyznaje wprost że to niewolnicy i mają na siłę być wcielani  @kalderon https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Faszyzm Przeczytaj i porównaj z tym co robi Żeleński  Naprawdę nie dostrzegacie tego że chcą wymordować białych mężczyzn a do białych kobiet sprowadzić imigrantów z Afryki ? Przecież to proste jak 2+2 , dziś Ukrainiec a jutro Polak pójdzie pod tasak
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...