Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mati345456

Czy GTX 750 jest dobrym wyborem?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym zapytać was czy do mojego komputera, którego specyfikacje zamieszczę poniżej odpowiednia jest karta graficzna: MSI GTX 750?

Chodzi mi głównie o takie sprawy jak np. czy zasilacz jest wystarczający i czy wszystko będzie ładnie współgrało z procesorem.

Specyfikacje zestawu:

CPU: AMD A8-6600K (Technologia Richland 32nm)

RAM: 4GB DDR3 (szybkość: 934.6 MHz)

Płyta Główna: Gigabyte F2A88XM-DS2

Zasilacz: 450W ATX

 

Nie wiem czy jeszcze jakieś info potrzebne? XD Napiszcie proszę czy ta karta graficzna (GTX 750) pasuje. Jeśli nie to co innego wybrać lub co wymienić? Jeśli podałem za mało informacji piszcie, a coś jeszcze mogę dodać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX750 2GB i do tego zasilacz chieftec lub corsair VS 450 będzie pasował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten obecny zasilacz nie jest wystarczający? Wolałbym nie wydawać zaraz tyle pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten obecny zasilacz nie jest wystarczający? Wolałbym nie wydawać zaraz tyle pieniędzy.

Czarna lista zasilaczy, czyli nie bierzemy nawet z dopłatą:

Akyga, Arktik Power Supply, Altis, Aspire, Apex, Allied, Austin, Acutake, Aton, "ATX Power Supply", Bestec, Bondfunx Fire, Carbon, Coba, Codegen (C&G), ColorSit, COMPAQ, Computer, Deer, Ecogo True Power, Eurocase, Everpower, Fever, Four Star, Foxtech, Gembird, Gigabajt, Golden, Hawk, Hedy, iCute, Impet, iBOX, ISO, Incore, Levicom, Linkword, LOGISYS, Logic, Megabajt, ModeCom Feel (I, II), ModeCom Green, Logic (L&C), ModeCom Premium, Mercury, Metropilis, Mustang, Newton Power, Octigen, QTECHNOLOGY, Qoltec, Q-tec, Pangu, Platin Power, Power Color, Power, Powerfox, Powercomp, Power Man, Procomp, Powertec, RAIDMAX (Produkcji sunpro), Rubikon, Rasurbo (Green Power), Ropla, Sniper, Sansun, Stability Power, SilenX, Sun Pro, Solytech (Chociaż ostatnio pojawiło się kilka ciekawych konstrukcji), Suntek, Take Me, Task, TE, Tracer, Trust, Tronje, Ultra Media, Win, Xilence (Redwing), XION, XPOWER, 2N.

Tak samo z każdym zasilaczem, na którym nie ma nazwy producenta. Czyli tzw. no-name.

Nie wydasz dziś, to jutro kupisz pół nowego komputera :D

 

Możesz sobie na przeczekanie kupić, ale unname to nawet nie jest po angielsku :P Jakaś bomba zegarowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten gtx jest ekstremalnie energooszczędny. Pod warunkiem, że nie masz czegoś z czarnej listy, to nawet 300W starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw ten zasilacz nic się nie stanie

Piszą tak tylko a sami nie mieli.

Posiadałem zasiłke 500W z czarnej listy przez 3 lata i nic nie wybuchło a miałem podłączną karte r7850

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i masz okazję doświadczyć osobnika pochwalającego tanie zasilacze :D

 

Jeszcze nigdy nie widział spalonego zasilacza i straconych przez to danych na dysku o wartości przekraczającej nie jednego 80+ Gold :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pochwalam zasiłek z czarnej listy ale przy zestawie autora +750

ten zasilacz spokojnie wystarczy nawet się nie zmęczy więc nie ma sensu by kupował nowy zasilacz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pochwalam zasiłek z czarnej listy ale przy zestawie autora +750

ten zasilacz spokojnie wystarczy nawet się nie zmęczy więc nie ma sensu by kupował nowy zasilacz .

Chłopie karta za 400zł i zasilacz za 50zł. To tak jakbyś do nowego samochodu zalał opału bo w sumie też pojedzie tylko pytanie jak długo.

Szkoda sprzętu spalić przez głupią oszczędność. Tanie zasilacze są po to, żeby serwisy komputerowe miały co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ostatnie pytanie. Jeśli zamontowałbym tą kartę graficzną to czy zestaw wytrzymałby spokojnie chociaż pół roku? I co jeśli nie wytrzyma? Spali się tylko zasilacz czy przy okazji karta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W starym PC mam jeszcze zasilacz Tracer 4Live/400 (tyle, że on ma już pare ładnych lat...). Jak myślicie lepszy jest ten co mam-akyga 450W czy też ten ze starego kompa? Może byłby lepszy do tej grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkręć oba, odkurz, i sprawdź czy nie masz jakiś spuchniętych kondensatorów, dziwnych okopceń itp. Jesli oba wizualnie są OK, to weź ten który jest młodszy.

Ryzyko zawsze jest, ale tu kolega Zielony ma rację - zasilacz przy tej grafice się nawet nie zmęczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz z czarnej listy jest niepewny - wytrzymać, na pewno wytrzyma, (w sensie ilości Watt) ale u jednego padnie po miesiącu paląc pół komputera, u drugiego (jak u mnie) będzie działał 2-3 lata bez problemu.

Wcześniejszy (mocniejszy, toretycznie) FEEL III 500W mi z dnia na dzień się skopcił - na szczęście spalił tylko przejściówkę molex - 6pin PCIe, karta nie ucierpiała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...