Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jj56

Problem z Xerox Phaser 3010- sypie się proszek, zacina papier

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od roku posiadam laserową drukarkę monochromatyczną Xerox Phaser 3010. Przez ten czas nie miałem z nią żadnych problemów, nie była konserwowana, nic nie wymieniałem, jedynie dosypywałem proszek do tonera. Jednakże od jakiegoś czasu mam z nią problem. Nie da rady, żebym wydrukował kilka stron pod rząd, zazwyczaj po pierwszej, następna kartka już się zacina. Jeśli się nie położy odpowiednio grubej warstwy papieru i nie podsunie go na maxa, drukarka nie pobiera kartek. W dodatku sypie się proszek z tonera, brudzi on nie-drukowaną stronę oraz czasami pierwszą kartkę, która zostaje na podajniku papieru. Teoretycznie sprzęt posiada jeszcze gwarancję, ale z racji że stosowałem zamienniki,chyba jest już ona nieaktualna? Proszę o jakieś porady na rozwiązanie tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tonery do tej drukarki już tak mają że sypią, budowa klapki jest dość jednorazowa w wielu przypadkach. Po kilkukrotnym wyjęciu tonera gąbka w klapce zostaje poruszona i na to nic sie nie poradzi.

Poza tym dosypywanie proszku do tego tonera to często loteria...

Zacinanie papieru może świadczyć o tym że może coś do środka się dostało na gumę pobierającą papier, albo jest ta guma po prostu ubrudzona proszkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozebrać drukarkę i wyczyścić tą gumę? Ma ktoś może jakieś zdjęcia, tutorial do tego? Nigdy jeszcze tego nie robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, sam miałem Phasera 3040 i po pół roku wywaliłem na śmietnik. Również toner się sypał, papier cały czas zacinany. Drukarkę rozbierałem na części pierwsze, lecz nic to nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...