Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Cirues

Windows 8.1 No bootable device

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kilka dni temu zakupiłem laptopa Acer vn7-591g. Postanowiłem zainstalować Windowsa 8.1 na dysku SSD i instalacja przebiegła bez problemów. Niestety podczas uruchamiania laptopa występuje pewna problematyczna sytuacja.

 

Kiedy próbuję uruchomić laptopa po raz pierwszy otrzymuję taki ekran Obraz 1, jedyne co działa to wciśnięcie klawisza ENTER, co przenosi mnie do takiego ekranu Obraz 2.

 

Po wciśnięciu przycisku "OK" pojawia się ekran Obraz 3 w którym jedyne co działa to wciśnięcie klawisza ESC, co powoduje przeniesienie do ekranu Obraz 4.

 

Tu zostaje mi jedynie restart laptopa, jednak po zrobieniu go Windows uruchamia się normalnie.

 

 

Taka sytuacja zachodzi co każde uruchomienie laptopa uruchomienie czyli: Uruchomienie>Restart>Windows>Normalne wyłączenie laptopa>Uruchomienie>Restart i tak dalej.

 

Próbowałem przywracania Biosu do ustawień początkowych jednak nie pomogło.

Tu zamieszczam zdjęcie menu Boot z biosa: Obraz 5 Próba przerzucenia dysku SSD na górę listy nie działa, gdyż po wyjściu Bios nie zapamiętuje kolejności lub sam narzuca Windows Boot Manager na górę listy.

 

Proszę Was forumowiczów o pomoc, gdyż o ile korzystanie z laptopa jest możliwe to takie uruchamianie go nie jest szczytem marzeń :)

 

Z góry dziękuję za wszystkie pomocne odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam problem w identycznym kompie. Daj proszą znać jak znajdziesz rozwiązanie. Ja też napiszę jak dowiem się o co chodzi. Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz tutaj - to samo, ale może nie wyłączyłeś przed załadowaniem domyślnych ustawień, punkt 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...