Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

StarszyJoachim

Samoistnie wyłączający się komputer - wina dysku?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem jest następujący. Od jakiegoś czasu komputer zaczął się samoistnie wyłączać. Nie robi tego losowo, ale przy obciążeniu. Odtwarzanie filmów czy muzyki jeszcze ujdzie, ale przy uruchomieniu aplikacji/gry, komputer po 20-30 minutach samoistnie się wyłącza. Polecono mi sprawdzić dysk programem HDTune oraz CristalDiskInfo, ale przy obu programach nie mam żadnych możliwości odczytania jakichkolwiek informacji (zakładka "Health" pusta, CristalDiskInfo - "No Disk Found"). Ponadto dzisiaj miałem problem z sterownikiem ekranu - "Sterownik ekranu przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność", czarny obraz na kilka sekund, następnie powrót i za kilka minut obraz na monitorze się totalnie wykrzaczył (problem pojawił się raz). W programie HWMonitor, temperatury są względnie normalne, wszystkie komponenty oscylują od 30-50 stopni, nie znam się natomiast na napięciach i proszę o sprawdzenie.

 

Specyfikacja-

Procesor - AMD Athlon X2 II 245

Grafika - GeForce GTS 450

Płyta główna - Micro-Star International LTD GF615M-P33

Dysk - Samsung HD502HI

Zasilacz - SuperFan ATX 500W

HWMonitor.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź innym programem, hard disk Sentinel, aida64, victoria itd. Bo jest potrzebny screen ze SMART.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie widać błędy transmisji. Podmień kabel SATA. Jednak z samoczynnie wyłączającym się komputerem nie ma to raczej związku. Przeskanuj komputer Malware Antimalwarebytes, sprawdź napięcia zasilacza miernikiem - szczególnie tutaj bym szukał winy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem chyba rzeczywiście nie leży w dysku ponieważ udało mi się w końcu sprawdzić temperatury po 20 min obciążenia (włączona gra). HWMonitor wykazał ok 80 stopni przy płycie głównej i procesorze. Kiedy zmierzę napięcia i wyczyszczę komputer ze śmieci to dam znać, teraz nie mam takiej możliwości (w sensie nie mam miernika, czyszczeniem już się zajmuję :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź innym programem, hard disk Sentinel, aida64, victoria itd. Bo jest potrzebny screen ze SMART.

 

 

TO nie dyski, a raczej mało prawdopodobne. Gdyby transmisja byłaby strzelona, objawy byłyby inne. VGA (sterownik) też wysypuje się, także zasilacz / ram / s.o.

 

Sprawdz czujnik temperatury, nawet na odległość sprawdzając temperaturę.

Druga sprawa to zasilacz. Pod obciążeniem właśnie będzie wykazywał cechy jak opisałeś.

Kolejna to test reszty kompone3ntów, m.in. głównie pamięć operacyjna.

 

Jak obstawiam chłodzenie, zasilacz, ram, inne - w takiej kolejności.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za info :) W takim razie jakie kroki mam przedsięwziąć odnośnie chłodzenia, bo nigdy się w to nie bawiłem. Zakup radiatora, pasty chłodzącej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...