Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

paproc312

R9 270 Pomoc w podkręcaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, chciałbym bezpiecznie podkręcić kartę graficzną:

 

Karta graficzna: Asus Radeon R9 270 OC 2GB DDR5 (256BIT) PCI-E 2DVI/HDMI/DP BOX (R9270-DC2OC-2GD5)

 

Zasilacz: Corsair CX Series 500W ATX, 80 Plus Bronze Certified, EU Version (CP-9020047-EU)

 

Płyta główna: ASRock H81M S1150 H81 2DDR3 USB3/HD/DVI/DS BOX - H81M

 

Podkręcać mam zamiar programem: GPU Tweak

 

Jest tam profil na tryb Gaming i mam tam:

 

GPU Clock: 995 MHz

GPU Voltage: 1200 mV

Memory Clock: 5680 MHz

Power Target: 110%

 

I o to moje pytanie co mogę zwiększyć i jak, dzięki z góry za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPU Clock: 995 MHz

 

 

I o to moje pytanie co mogę zwiększyć i jak, dzięki z góry za pomoc.

 

To na 1100MHZ np

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz trochę podbić, najepiej będzie jak będziesz stopniowo podnosić segary GPU i pamięci uprzednio wykonując test stabilności, po pewnym czasie się karta wysypie i wtedy będziesz znał maks karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

power target na fulla , paski do końca i testuj :E

 

ja pamiętam jak miałem ta karte tylko od asusa to ustawiłem ją na 1150 i to był kres bo gdy nawet 1mhz podniosłem to sie sypały sterowniki..

wiec co 5-10 mhz i sprawdzaj w grach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj aby zdjąć blokadę przy użyciu msi afterburnera bo nie dasz na rdzeń więcej jak 1050mhz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj aby zdjąć blokadę przy użyciu msi afterburnera bo nie dasz na rdzeń więcej jak 1050mhz ;)

Nie mam MSI Afterburner i mogę GPU clock do 1100MHz w programie GPU Tweak, narazie ustawiłem na 1060MHz wszystko w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj aby zdjąć blokadę przy użyciu msi afterburnera bo nie dasz na rdzeń więcej jak 1050mhz ;)

 

Nie wiem jak w nowych kartach ale ja mając kiedyś HD6970 2GB i zdejmując lock w MSI afterburner miałem artefakty po odpaleniu systemu do czasu kiedy karty nie obciążyłem, potem wszystko śmigało, a jedyny sposób aby się pozbyć problemu to było ustawienie na sztywno zegarów karty na full chociaż ciężko to nazwać rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w nowych kartach ale ja mając kiedyś HD6970 2GB i zdejmując lock w MSI afterburner miałem artefakty po odpaleniu systemu do czasu kiedy karty nie obciążyłem, potem wszystko śmigało, a jedyny sposób aby się pozbyć problemu to było ustawienie na sztywno zegarów karty na full chociaż ciężko to nazwać rozwiązaniem.

Możliwe jest to że mam odblokowane zegary do 1100, ponieważ mam nowszy BIOS? (Jak zamawiałem komputer dodałem do koszyka ,,Aktualizacja BIOS, koszt ok. 39zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już prędzej właśnie przez to że wersja OC, bios by raczej tego nie odblokowywał zwłaszcza że dla producenta nie było by w interesie najpierw blokować a potem zdejmować blokadę przez update biosu, po za tym też jestem ciekawy o jakim biosie rozmawiamy, bo jeżeli masz na myśli bios płyty głównej to ten nie wpływa na kartę graficzną i nie mógł by dokonać zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ten czas bawiłem się cały czas w zwiększanie stopniowo co 10MHz w GPU Clock i jak miałem 1090MHz było wszystko dobrze, później wziąłem 1100MHz i po 5 sekundach graniu w grę odrazu się zawiesiła i nawet nie mogłem odpalić menadżera zadań, zresetowałem i zostawiam na 1090MHz. (Testowałem na BF 3)

 

Da się coś jeszcze podkręcić?

 

Aktualnie i stabilnie jest na:

 

GPU Clock: 1090MHz

GPU Voltage: 1200mV

Memory Clock: 5680MHz

Power Target: 110%

 

Już prędzej właśnie przez to że wersja OC, bios by raczej tego nie odblokowywał zwłaszcza że dla producenta nie było by w interesie najpierw blokować a potem zdejmować blokadę przez update biosu, po za tym też jestem ciekawy o jakim biosie rozmawiamy, bo jeżeli masz na myśli bios płyty głównej to ten nie wpływa na kartę graficzną i nie mógł by dokonać zmian.

 

Tak mówię o BIOS-ie płyty głównej.

Czyli rozumiem, dzięki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli napięcie masz już na full to raczej nic więcej nie zrobisz, ewentualnie same pamięci można jeszcze liznąć ale to już będzie miało marginalny wpływ na wydajność.

 

Jak masz lepszą płytę główną chociaż nie wiem czy H81 dawało taką opcję to można spróbować podkręcić procesor do wartości turbo na wszystkich rdzeniach, przy dobrych wiatrach do 4.0 dawało się dojść.

 

EDIT: oczywiście jak procesor to min i5 bo nie widzę żeby był podany w pierwszym poście ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w gigabyte 270 oc miałem blokade na 1050 i musiałem zdejmować przez afterburnera i kręcić bez ograniczeń przez tweaka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPU Clock: 1150MHz

GPU Voltage: 1225mV

Memory Clock: 6200MHz

Power Target: 120%

 

Jak nie możesz ustawić takiego napięcia to polecam SAPPHIRE TriXX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli napięcie masz już na full to raczej nic więcej nie zrobisz, ewentualnie same pamięci można jeszcze liznąć ale to już będzie miało marginalny wpływ na wydajność.

 

Jak masz lepszą płytę główną chociaż nie wiem czy H81 dawało taką opcję to można spróbować podkręcić procesor do wartości turbo na wszystkich rdzeniach, przy dobrych wiatrach do 4.0 dawało się dojść.

 

EDIT: oczywiście jak procesor to min i5 bo nie widzę żeby był podany w pierwszym poście ;)

 

Myślę że nie ma potrzeby ustawiawiać go na Turbo

Procesor Intel CORE i5-4460 3.20GHz LGA1150 BOX BX80646I54460 - Haswell Refresh

 

Jednak 1090MHz, grając około 10 minut wyskoczył Czerwony Ekran co to może oznaczać?

 

Napięcie mam na 1190mV z 1220mV możliwych.

 

Ale jak patrzyłem to pod obciążeniem pokazuje w HWMonitor 1.225V tak mi się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli czerwony ekrant o znaczy że karta niestabilna zejdź jeszcze z 5 mhz i testuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli czerwony ekrant o znaczy że karta niestabilna zejdź jeszcze z 5 mhz i testuj

 

Niestety na 1085MHz (zeszłem o 5 w dół) teraz po dłuższym czasie Czerwony Ekran.

 

Teraz na ile zejść?

 

Dodam że Taktowanie Pamięci jest na 1420MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ile zejsc to wiesz ty a nie zadawaj takich pytań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zejdź trochę z pamięciami, różno kolorowy ekran może też mieć związek z niestabilnością pamięci, przy moim HD 6970 też się to pojawiało i niestety ale to był zwiastun odejścia karty co też się stało i kupiłem innego HD 6970 tym razem już autorskiego z chłodzonymi kostkami, bo referent to tak chłodził że lepiej wcale mógł tego nie robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zejdź trochę z pamięciami, różno kolorowy ekran może też mieć związek z niestabilnością pamięci, przy moim HD 6970 też się to pojawiało i niestety ale to był zwiastun odejścia karty co też się stało i kupiłem innego HD 6970 tym razem już autorskiego z chłodzonymi kostkami, bo referent to tak chłodził że lepiej wcale mógł tego nie robić

Hmm no niewiem, cały czas miałem GPU Clock 995MHz i do tego Taktowanie Pamięci na 1420MHz, może pamięci nie będę ruszał zejde troche z zegara GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta działała przez jakies 30/40 minut na zegarze 1080MHz jest stabilnie, ale o dziwo nie mam 1.225mV tylko 1.215mV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak działa stabilnie to tak zostaw :)

 

A co ty masz za procesor w swoim kompie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta działała przez jakies 30/40 minut na zegarze 1080MHz jest stabilnie, ale o dziwo nie mam 1.225mV tylko 1.215mV.

 

A odblokowałeś wentylatory i zwiększyłeś obroty? może stockową kontrole obrotów masz i nie wyrabia po OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • z GPU może być jeszcze PowerColor RX 7900 XT Hellhound Spectral White (biale lub niebieskie ledy)
    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...