Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pablobrd

Slax - błąd przy botowaniu.

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebny mi linux na kilka tygodni ponieważ wysłałem grafikę do naprawy i muszę używać innego starego komputera który ma 500mb ramu . Od czasu do czasu w takich sytuacjach posiłkuje się dystrybucją slax . Pobrałem najnowszą wersję wrzuciłem na usb i przy końcu ładowania sytemu dostałem komunikat o błedzie chroot , pomyślałem może błąd w paczce więc pobrałem wersję iso , nagrałem i przy próbie uruchomienia z cd wyskoczył podobny błąd dotyczacy Chroot. Jest to wersja 7.0.8, w czym może tkwić problem ?

 

PS

Z ta iloscia ramu moge chyba zapomniec o YT co? Bo ogladajac na youtube pobieramy dane a tu nie ma gdzie tego pobrac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to konkretnie błąd?

Jeżeli coś z chrootem to prawdopodobnie może być tak, że próbujesz odpalić 64 bitowy system na 32 bitowym procesorze. Skoro to stara maszyna to prawdopodobnie masz tam 32bit, Slax też powinien taki być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek stary i wersje systemu sciągam 32b, tym bardziej że dwa razy bym się nie pomylił sciągając wersje usb a następnie iso.

Błąd wygląda tak:

Live kit done, starting slax

:h: can't execute 'usr/bin/chroot' : Exec format error

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probujesz zalogowac sie do 32bitowego systemu z 64bitowego systemu lub na odwrot. a jesli to LiveCD to pojecia nie mam ;) google?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...