Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Trybcio86

Poprawa wentylacji w M40

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Potrzebuje paru seugesti lub dobrych pomyslow dotyczacej wentylacji mojej obudowy. komp z sygnaturki . Jakis 2 tyg temu postanowilem wymienic zatoki mesha na froncie obudowy na przezroczysta plexi gdyz strasznie sie kurzylo w obudowie i trzeba bylo ja dosc czesto czyscic :/ Zakupilem do tego wentylki 2x corsair AF 120 white led na front (Tloczace). Na topie mam 2x 120 mm ( wyciagajace) wentylki od SPC ktore byly dolaczone do obudowy. Na tylnej sciance mam zalozona chlodnice od antec kuhler 920 z wentylatorami 2x arctic F12 (wyciagajace). Na dole moge opcjaonalnie zamontowac jakis wentyl lub za koszykiem na dyski. Problemem jest to ze przy pozytywnym obiegu powietrza temperatury na karcie sa nizesz ale za to procek sie bardziej grzeje bo chlodnica przepuszcza przez siebie cieplejsze powietrze gromadzone w obudowie. Notomiast przy negatywnym obiegu temperatury na karcie sa wyzsze ale procek nie co chlodniejszy. Jest jakis sposob by zaprowadzic rownowage z temperaturami w mojej obudowie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Trybcio86

1. Jak duże różnice są w temperaturach CPU i GPU przy tych dwóch różnych obiegach?

2. Czy przy codziennym zwykłym użytkowaniu zauważasz te różnice czy tylko przy testach obciążających CPU i/lub GPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznica w temperaturach grafiki to 5-6 st w zaleznosci od obiegu a procesora to ok 10 st

Te roznicy widoczne sa w grach. Przegladniu iternetu filmach itd to nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Częściej grasz czy oglądasz filmy / przeglądasz internet?

2. Podaj dokładne wartości temperatur CPU i GPU, ponieważ to może gra niewarta świeczki jak oba podzespoły mają bezpieczne temperatury :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwyzsza temperatura w grze karty to ok 72 st i jest nia radeon 6870 sapphire a procesor jest po OC i grzeje sie do 55 st. Temperatury moze nie sa tragiczne ale we wnetrzu obudowy przy pozytywnym obiegu jest goraco i plyn w ukladzie ma kolo 47 st :/ Warto cos kombinowac z tym ustawieniem wentylacji czy nie bedize to mialo wiekszego sensu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie normalne temperatury, a jak na procek po OC to wręcz wymarzone, jak dla mnie nie ma najmniejszego sensu kombinować z wentylacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 2400 @ 3,9 ghz :) i to na kompaktowym chlodzeniu w0dnym ktore niektorzy przeklinaja ze nie warte swieczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? To absolutnie dobre temperatury :) Co do temperatury płynu to mogłaby być ona niższa ale dopóki nie przekroczy 60 stopni to nie masz się co martwić :)

 

P.S. Chłodzenie wodne jak u Ciebie dokładnie wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj wodny kompakt to antec kuhler 920 to ten z grubsza chlodnica 120 mm

 

antec2b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakim profilu pracują ten wentylatory z Kuhler 920? Może po prostu za niskie RPM mają stąd różnica w wydajności przy innym układzie wentylacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oryginalnych wentyli nie mam na nim zalozonych gdyz to sa takie wyjce ze za 1600 rpm nie idze wysiedziec przy kompie :/ mam na min 2x arctic f 12 na 1300 rpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie te F12 nie są słabymi wentylatorami ale i tak generują one zdecydowanie mniejszy flow niż fabryczne "śmigła" @ 1600-1800 RPM (a max. RPM mają jeszcze więcej). W każdym razie ja bym się tutaj nie przejmował bo temperatury masz jak najbardziej ok i pomyśleć o poprawie wentylacji można by dopiero jak będą upały :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...