Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Polli

Windows 8.1 Portable || Problem z uruchomieniem.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pobrałem z strony microsfotu windows 8.1 Enterprise 8.1 x64. Wzorując się na poradniku z forum windows 7 zainstalowałem windows 8.1 Enterprise na pendrvie. Mój pendrive to adata 102 16GB. Podziału na partycję dokonałem z pod systemu za pomocą diskpart, następnie do instalacji użyłem programu Windows Easy Install, oczywiście obraz iso zamontowałem w wirtualnym napędzie. Instalacja została zakończona powodzeniem. Wyłączyłem komputer i urchomiłem go ponwnie, wybrałem z klawiatury F11 "Szybkie wejście do Boot Menu" Wskazałem pendrive. Pokazały się okna systemu windows 8.1 i pod spodem znak oznaczający ładowanie. Niestety czekałem 15 minut i niestety nadal to samo. System nie został załadowany. Sprawdzałem w opjach w uefi czy nie należy włączyć lub wyłączyć jakiegoś modułu. Niestety nie znalazłem niczego wskazującego na ewentualne problemu. Obecny system sprawuje się dobrze jest to widnows 7 x64. Ciekawość jednak zmusza mnie do szukania rozwiązania dla tego problemu. Zastanawiam się czy pojemność pendrive nie jest zbyt mała.

 

Podsumowanie: Windows 8.1 w wersji portable, zainstalowany na pendrive nie jest w stanie się załadować, uruchomić.

 

Konfiguracja sprzętowa.

 

Motherboard: Asrock B75Pro3

 

CPU: Celeron G530

 

Ram: Goodram 4GB DDR 3

 

GPU: Radeon 7770HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a próbowałeś wypalić na płytę? O ile masz napęd dvd.

Podejrzewam że windows 8, ma gdzieś zakodowane że podczas instalacji ma korzystać z napędu, nie z pendriva.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalator nic sobie nie "koduje" - tylko podczas pierwszego etapu instalacji następuje kopiowanie plików które znajdują się na nośniku instalacyjnym (pendrive, cd, udział sieciowy, cokolwiek), wszystko później to pierwsze uruchomienie systemu, który musi się "dopasować" do sprzętu.

 

Instalowanie systemu, w szczególności na pendrive i to jeszcze takiej pojemności, nie ma wiele sensu. Raz że lipny performance, gdyż nośniki po usb średnio sobie radzą z dużą ilością równoczesnych operacji, i dwa, w ten sposób szybko usmażysz pendrive.

 

Nie wiem czym jest "Windows Easy Install" ani w jaki sposób użyłeś go.

 

Na pewno filesystem na pendrive to ntfs?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D ile razy to próbowałem instalować windows 7 z bootowalnego pendriva,

i zawsze był problem.

Ten sam obraz z płyty poszedł za pierwszym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On chce instalować nie z pendrive tylko na pendrivie, a to spora różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aj sorry, faktycznie, nie zauważyłem

już to przerabiałem, instalowałem ubuntu na pendrive, nie ma sensu. Za mała prędkość.

hdd 150mb/s, usb 5mb/s, autorze to chyba jest różnica,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tutaj nie chodzi o instalację windowsa 8.1 z pendrvie. Tutaj rozchodzi się o bezpośrednie uruchomianie tego systemu z pendriva. Jeśli chodzi o zapis i odczyt adata 102 nie jest aż tak zła.

 

 

Mityczny jeż już tłumaczę. Osoby które mają zainstalowany system windows 8.1 Enterprise. Mogą skorzystać z opcji Windows To Go. Windows Easy Installer jest zastepczą aplikacją. Obraz iso montuje w wirtualnym napędzie a za pomocą tego programu przeprowadzam instalację na nośnik usb.

 

Utworzyłem partycję:

 

create partition primary

 

następnie

 

assign letter="f"

 

Wykonałem formatowanie.

 

format quick fs="ntfs"

 

Ustawiłem partycję jako aktywną.

 

active

 

Screen z instalatora:

 

68umRv5.jpg

 

 

Oczywiście nie mam zamiaru korzystać z tego systemu na codzień. Chciałbym tylko dojść do tego czemu system nie jest w stanie się załadować. Później myślę kupić zewnętrzny dysk i dopiero na nim zainstalować windows 8.1 i mieć swoją wersję portable. Podobno w tym systemie po każdym podłączeniu dysku do sprzętu o innej konfiguracji(najważniejsza jest płyta główna), wyszukiwane są odpowiednie sterowniki przez sieć. Jeśli natiomiast nie ma połączenia z internetem wczytywane zostają domyślne które znajdują się w systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem tutaj może być "nieświeżość" tego fast installera - do manipulacji plików .wim od momentu wejścia win8 powinno się używać DISM'a. Stary imagex może nie wspierać w pełni nowego formatu wim i zrobić coś głupiego.

 

Samo partycjonowanie i preparowanie flaszki wygląda na ok. Ustawianie bootsectorów też pewnie przebiegło ok skoro system startował.

 

Zdecyduj czy wciąż chcesz się bawić w stawianie systemu na tym penie - jeżeli tak to daj znać o tym, a w międzyczasie pobierz WAIK i zainstaluj (zaznaczając TYLKO "deployment tools"). Mogę Cię pokierować jak spróbować to zrobić "the hard way" - może zadziałać ale nie musi...

 

Sam bym też sobie dla testu postawił win8 na penie, jednak wszystkie flaszki jakie w domu mam są :kupa: warte :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MitycznyJeż odezwę się na pw. Jeśli chodzi o instalator znam osobe która z niego korzystała i wszystko jest ok. System został postawiony jednak na pendrivie który ma podobne osiagią jeśli chodzi o zapis, odczyt do najszybszych obecnie modeli HDD. Jeśli chodzi o taki pendrvie instalacja zaczyna mieć już sens. Sam wspominałeś że takie rozwiązanie może skrocić zywtoność pendriva. Niestety osoba ta ma już wysokie spadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...