Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

stpn

Po wymianie zasilacza komputer nie przechodzi w stan uśpienia/ogólne problemy z działaniem komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zamieniłem zasilacz z FEEL-350ATX na Forton FSP350-60HLN. Po zmianie zasilacza (+włożeniu nowego procesora Core 2 Duo E7500) komputer nie chce przejść w stan uśpienia. Po kliknięciu "uśpij" komputer rozpoczyna proces przechodzenia w stan uśpienia, ale gdy w końcu się wyłączy momentalnie się włącza ponownie i wyświetla mi ekran z wprowadzeniem hasła do mojego konta. Co zrobić ?

 

PS Po zmianie ustawień myszki odbierające jej prawo do wybudzania komputera, komputer w końcu uśpiłem. Ale UWAGA! przy próbie wybudzenia komputer włączył się od początku, tzn. zachował się tak jakbym go ani nie uśpił ani nie wyłączył a nagle odciął mu prąd (pojawił się ekran, że komputer przerwał niespodziewanie pracę). Jeszcze przy innej próbie, komputer mi w ogóle nie wstał (co prawda się włączył, ale nic na moniterze nie wyświetliło się).

Co jest grane ? Trzeba zrobić format po tej zmianie zasilacza/procesora, uszkodziłem płytę główną przy instalowaniu nowego zasilacza, a może źle coś podpiąłem z zasilacza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za wydzuanie byłą odpowiedzialna karta sieciowa. Póki co wszystko na razie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok muszę jednak pociągnąć temat, gdyż problem nie do końca został rozwiązany. W skrócie po wymianie zasilacza komputer nie chciał przejść w stan uśpienia. Z tego co udało mi się ustalić problem był z kartą sieciową która miała uprawnienia do wybudzania komputera i to ona sprawiała, że komputer nie chciał się uśpić. PO odznaczeniu uprawnień do wybudzania komputera przez kartę sieciową, wydawało się że wszystko jest ok tj. komputer się usypiał. Jednak nie do końca jest wszystko ok. W sytuacji gdy usypiam komputer a jest do niego podłączone jakieś zewnętrzne urządzenie (np. mp3, telefon, dysk zewnętrzny itd.) komputer się "uśpi" tzn wyłączy, ale przy ponownym uruchomieniu, komputer się działa tylko częściowo (wiatraki się kręcą, dioda zasilająca miga), ale nic poza tym. Na monitorze się nic nie wyświetla, a dioda dysku twardego w ogóle nie miga (tak jakby komputer nie czytał dysku twardego!). Reset komputera nic nie pomaga. Komputer na reset w ogóle nie reaguje, moge do woli naciskac przycisk resetu i brak reakcji. Dopiero wyłączenie komputera z prądu i jego ponowne uruchomienie powoduje, że system ładuje się od samego początku, jak po zwykłym nagłym odcięciu mu zasilania w trakcie działania. Dodam, że komputer bez podpiętych urządzeń w chwili przejścia w stan uśpienia usupia się normalnie i potem normalnie wstaje. Co jest grane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka płyta główna?

ewidentnie coś z biosem, power management

daj screena ewentualnie

 

'power up on pci device' przestaw na disable

to samo z:

wake on lan = disable

power on usb mouse = disable

power on keyboard = disable

power on ps2 = disable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety w ustawieniach power management biosa nie znalazłem ywmienionych przez Ciebie pozycji.

 

screen z biosa

post-344131-142029936672_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie?

pme event wake up przestaw na disabled

power on by ring = na disabled

f10, i Y dla potwierdzenia zapisu i restart

jak teraz?

 

A, jeśli masz system 64 bitowy przestaw wartość 'hpet mode' na 64bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem wszystko zgodnie ze wskazówkami i niestety problem dalej występuje. Tzn normalnie komputer się usypia, ale jak podłącze dysk zewnętrzny (inne urządzenie zewnętrzne) to komputer się "uśpi", ale potem przy wybudzaniu dla mnie dla laika wydaje się jakby tylko zasilacz się włączał, a reszta podzespołów pozostawała w stanie uśpienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, menedzer urządzeń, szukaj dysku zewnętrznego i prawy klik na twój dysk zewnętrzny

i jako PUSTE zostaw te dwie opcje pokazane na obrazku.(na obrazku widnieją jako zaznaczone)

 

jeśli nie pomoże, to tych samych właściwości w urządzeniach usb, identycznie jak na obrazku.

usbvm.jpg

 

daj znać jak problem zostanie rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc dam odpowiedź koło soboty bo nie mam teraz dostępu do stacjonarnego kompa. dzięki za szybką odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...