Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

faq

HP Zbook 17" lub Zbook 15"

Rekomendowane odpowiedzi

Rozwarzam zakup Zbook'a od HP. Miałem kupić do mojego della SSD ale, jednak nie ma sensu starej konstrukcji uzbrajać w SSD za 2,5tyś. zł. Padł więc zakup laptopa do 9500zł

 

Potrzebuję laptopa do pracy biurowej (internet) z równoczesnym odpaleniu programu typu fireworks, Lightroom lub Photoshop. Oczywiście nie wszystko na raz... max Lightroom + Photosop jednocześnie. Decyduje się na nowy model G2 na procesorze Core i7 4810MQ z matrycami Full HD. Tutaj nie ma różnicy między 15" a 17", oba modele będą miały ten procesor + 32GB RAM + SSD dysk 256GB. Obie matryce również Full HD, różnica jak widzę w rozmiarze. Jestem raczej za 15", bo i tak korzystam z zewnętrznego monitora 24" Eizo. Ale... jak jestem na sesji foto nie chcę rezygnować z matowej matrycy Full HD, którą komputery mają. Jak na razie 15" wygrywa bo jednak jest lżejrzy.

 

Rozwarzam 2 modele różniące się prócz rozmiaru grafiką, o której mi co kolwiek powiedzieć bo zatrzymałem się na starym Nvidia 4200.

 

Mam możliwe do zakupienia

Zbook G2 17" z Quadro K3100M

lub

Zbook G2 15" z FirePro M5100

 

No i do tego albo W7Pro albo W8.1Pro

 

Od czasu do czasu pracuję na CAD oraz zdarza mi się coraz częściej pracować z DIALux'ami (nowa + stara wersja). Ktoś doradzi czy AMD warte grzechu?? Z tego co widzę różnica spora w prędkości pamięci bo 3200 vs 4500. Niestety nie mam możliwości dopłaty do M6100 by się zmieścić w tej cenie z Full HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwarzam jednak Zbook G2 17" z HD+ ale za to FirePro M6100. Wiem, że jest tutaj różnica bo nie ma FullHD ale aktualnie mam 15,4 na HD+ i jest dla mnie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...