Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DavidD1

fsp400-60mdn , zmieniać czy nie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem czy zmieniać zasiłkę na cos taniego lepszgo(corsair,cheftec) min.450w??

obecnie:

FORTRON 400w fsp400-60mdn

 

Śmiga dobrze na takim sprzęcie (napięcia stabilne):

AMD Phenom II X4 965 BE (OC)3,7ghz Chłodzenie SilentiumPC Fortis

4GB ram DDRIII

HD 5770 gigabyte

 

Pytam ponieważ zakupiłem Shappire HD 7950 3GB Vapor-X

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę szaleć więc tak do 90zł.

A co ewentualnie może się dziać po podłączeniu tego GPU ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(Zakładając przekroczenie specyfikacji zasilacza) :

Masz dobrej jakości zasilacz, więc prawdopodobnie resety przy pełnym obciążeniu (zabezpieczenie OVP/OCP).

Przy mniejszym, brak stabilności karty (np. wywalanie do pulpitu, zawieszanie się gier w różnych miejscach, itp.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo że to stara konstrukcja, ma aż 36amper na lini +12v ja bym spróbował tylko nie oc tej karty(na tym cpu i tak nie ma sensu) w najgorszym razie zadziałają zabezpieczania i się wyłączy jednak wątpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam na mierniku to taki zestaw OC Phenom II i 7950 w grach typowo będzie zużywał około 350W a więc troszkę będzie brakowało mocy. Jak wyżej ktoś napisał prawdopodobne resety, niestabilność itp. Przyczaj się na ten zasilacz, http://ww90.aukro.com.ua/nexus-610-wat-nx6000-super-wykonanie-pfc-gw-fv-i4715748952.html. Facet je często ma nie wystawiając musisz dzwonić, rewelacyjny zasilacz produkcji fortrona z roczną gw. bardzo cichy nawet pod obciążeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo że to stara konstrukcja, ma aż 36amper na lini +12v ja bym spróbował tylko nie oc tej karty(na tym cpu i tak nie ma sensu) w najgorszym razie zadziałają zabezpieczania i się wyłączy jednak wątpię.

ile? :E

On ma w sumie 324W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...