Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kethael

Keth's PCs

Rekomendowane odpowiedzi

============================

 

Historia:

 

Raijintek Triton

 

http://forum.pclab.pl/topic/1014272-Keths-PCs/page__view__findpost__p__13112192

 

Predator:

 

http://forum.pclab.pl/topic/1014272-Keths-PCs/page__view__findpost__p__13809014

http://forum.pclab.pl/topic/1014272-Keths-PCs/page__view__findpost__p__13815803

 

AC v1

 

http://forum.pclab.pl/topic/1014272-Keths-PCs/page__view__findpost__p__13881297

 

Custom LC EVOLV

 

http://forum.pclab.pl/topic/1014272-Keths-PCs/page__view__findpost__p__13957644

 

Manta ITX

 

http://forum.pclab.pl/topic/1014272-Keths-PCs/page__st__240__p__14331986entry14331986

 

HTPC

 

http://forum.pclab.pl/topic/1014272-Keths-PCs/page__st__240__p__14486073entry14486073

 

Bench Fast Build

 

http://forum.pclab.pl/topic/1014272-Keths-PCs/page__st__240__p__14714655entry14714655

 

Custom LC V.2

 

http://forum.pclab.pl/topic/1014272-Keths-PCs/page__view__findpost__p__14719530

 

============================

 

 

Zaopatrzyłem się ostatnio w Phanteksa Evolv.

Powoli przenoszę do niego swoje dotychczasowe graty jednocześnie planując w najbliższej przyszłości zwodowanie przynajmniej CPU. Póki co:

 

Gene VII

i5 4690K

Dark Rock 3

Zotac 780ti AMP!

2x 4GB TridentX 2400 CL10

Silent Wings 2 - 2x 120 + 2x 140

Antec Edge 650W

 

Sprzęt na razie złożony na szybko, dlatego nie ma fotek całości. Myślę, że jutro ogarnę okablowanie itp, więc zrobię całościowe zdjęcia :)

 

QFZ4If4.jpg

 

SFdqWZh.jpg

 

 

 

 

Co do przyszłego LC (niedługo po nowym roku będę składał), będę coś kombinował z aktualnie posiadanych części:

 

XSPC Raystorm

EK 240 PE

Phobya 240 gruba

Swiftech 35X

Rez tubowy Bitsa 150mm

Złączki czarne matowe od EK

 

Póki co, ze wstępnych przymiarek, miałem problem z chłodnicami - Phobya była za gruba i na górze zahaczała o ramy, a z przodu za bardzo ograniczała GPU. Z kolei PE jest minimalnie szersza od standardowych 240mm i nie wejdzie na przód, ale ostatecznie zmieści się na górę. Nie mam tylko pomysłu na ułożenie reza i pompy - optymalnie by było w miejscu klatki na dyski, ale muszę gdzieś zmieścić 2x 3.5" (SSD jest za płytą).

 

Jakby ktoś miał jakieś sugestie co do budowy LC - bardzo chętnie poczytam, to moja pierwsza próba, więc każda porada się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjemnie się zapowiada :)

 

Mam natomiast pytanie dot. psu, zadowolony jesteś z Edge? Zastanawiam się nad powrotem do Antec'a i seria Edge podoba mi się poza jednym mankamentem - podświetlenie. Czy da się to wyłączyć?

 

Czekam na rozwój projektu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjemnie się zapowiada :)

 

Mam natomiast pytanie dot. psu, zadowolony jesteś z Edge? Zastanawiam się nad powrotem do Antec'a i seria Edge podoba mi się poza jednym mankamentem - podświetlenie. Czy da się to wyłączyć?

 

Czekam na rozwój projektu...

 

 

Dzięki :) Edge mam dopiero koło miesiąca, ale póki co - żadnych problemów. Wentyl cichutki. Podświetlenie da się wyłączyć przyciskiem na wewnętrznej ściance :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak będzie lepiej stworzyć układ:

 

pompa (35x) -> CPU -> chłodnica -> rez

 

czy

 

pompa -> chłodnica -> CPU -> rez?

 

Chłodnica byłaby na górze budy, rez z przodu, zaraz za górnym wentylem (przymocowany czymś takim http://yooki.pl/p/1555/5954/bitspower-mocowanie-zbiornika-do-chlodnic-120mm-chlodzenie-wodne-chlodzenie.html), pompa z przodu na dole, nad dyskami. Pierwotnie chciałem rez od razu nad pompą zamocowany dwustronną złączką, ale się nie zmieści nijak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o tym Raijinteku tymczasowo, ale jednak oizo76 wybił mi to z głowy i zaczynam składać małe LC na własną rękę. Przesiadka będzie z pominięciem AIO. Jest coś w tym Tritonie, co mi się nie podoba - nie potrafię powiedzieć co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o tym Raijinteku tymczasowo, ale jednak oizo76 wybił mi to z głowy i zaczynam składać małe LC na własną rękę. Przesiadka będzie z pominięciem AIO. Jest coś w tym Tritonie, co mi się nie podoba - nie potrafię powiedzieć co...

 

 

Też byłem sceptyczny, ale poczytałem trochę opisów i wrażeń i zdecydowałem się zaryzykować. Póki co jest ok, pompka cicha, wydajność niezła (10-15 stopni mniej w OCCT niż na Dark Rock 3) i fajny wygląd. Jako tymczasowe zastępstwo customowego LC da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elder mi podrzucił ostatnio link do forum konkurencji, gdzie parę osób narzekało na przecieki. Ale to są jedyne tego typu przypadki, jakie znalazłem, w sumie dziwne, ze tylko u nas. Jakaś gorsza partia? :P

 

Póki co nie uronił ani łzy na szczęście ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elder mi podrzucił ostatnio link do forum konkurencji, gdzie parę osób narzekało na przecieki. Ale to są jedyne tego typu przypadki, jakie znalazłem, w sumie dziwne, ze tylko u nas

No właśnie nie tylko, na anglojęzycznych forach czytałem o podobnych problemach, podobnie, jak na youtube koleś sobie zamontował tego Tritona i po jakimś czasie stwierdził, że gdyby mógł, to by cofnął się w czasie i go nie kupował. Poza tym, to trzymam kciuki, widzę motyw Mass Effect, coś ostatnio sporo kompów tematycznych na forum :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie ten Triton baaaaardzo podoba-wyglada jak cukiereczek.Kiedys go kupie :)

Rozumiem ze do niego mozna rozne chlodnice podpiac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można :) nawet złączki możesz sobie wymienić na jakie chcesz - ma zwykłe G1/4 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie również jara ten Triton :cool:

Chciałbym go włożyć do W2.

Wygląd tej zabaweczki mi się podoba. Jeszcze bardziej cena. Inaczej celowałbym w innych producentów AIO.

LC odpada bo za dużo to kosztuje...i jeszcze więcej przy tym roboty :P

 

Edit:

Gdzie kupiłeś Tritona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też byłem sceptyczny, ale poczytałem trochę opisów i wrażeń i zdecydowałem się zaryzykować. Póki co jest ok, pompka cicha, wydajność niezła (10-15 stopni mniej w OCCT niż na Dark Rock 3) i fajny wygląd. Jako tymczasowe zastępstwo customowego LC da radę.

 

Pompkę masz puszczoną na max rpm czy jakoś spowolnioną, nie wpada w wibracje?

W sumie zaciekawiło mnie to chłodzenie tylko z tego co widzę brak możliwości zakupy w PL, albo źle szukam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyznam, że nie wiem, jak z tym rpm, bo mam problemy z podłączeniem pompki... Może ktoś pomoże? :hmm:

 

Pompa ma wyjście molex, jako że nie chciałem wpinać dodatkowego kabla do zasilacza tylko po to, użyłem przejściówki molex -> 3 pin i podłączyłem pompę do huba pwm wbudowanego w Evolva.

 

Pierwotnie pompę podłączyłem do "głównego" gniazda w hubie - tego, gdzie czyta rpm zdaje się. Niestety komp nie odpalił, bo podczas bootowania pojawiałsię "cpu fan error". Przepiąłem pompę do innego gniazda w hubie, a do głównego wpiąłem jakiś wentyl - tym razem poszło.

 

W ASUS All Suite mogłem sobie dowolnie zmieniać prędkość (procentowo, nie wiem, ile rpm to dawało dokładnie) łącznie z wyłączeniem pompy. Prędkość była zmienna - automatycznie zwiększało rpm pod obciążeniem.

 

Niestety wczoraj w nocy coś się spsuło - samo z siebie nagle w All Suite zniknęło wykrywanie podłączonego wentyla (nie może znaleźć wentyla CPU), a rpm są stałe - chyba chodzi na max teraz. Nieważne jak podłączę do huba - to samo. Dziwy.

 

 

 

W każdym razie co do kultury pracy - nawet na max rpm pompa w ogóle nie wibruje (w końcu to tylko 4W). Głośność też jest znośna, trochę gorzej od wentyli, ale i tak znacznie ustępuje GPU, więc jest ok.

 

 

I chłodzenia faktycznie nie ma nigdzie w Polsce - od grudnia chciałem kupić i się nie udało. W końcu parę dni temu znalazłem na Allegro - jakiś koleś sprzedawał nawet niemontowaną nówkę kupioną w Midasie w grudniu ;)

 

 

ed: oczywiście chodziło o molex, nie sata :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy płyn można w nim normalnie wymieniać bo wygląda zaje... :thumbup: :thumbup: :lol2:

 

Zastanawiam się teraz między tym Tritonem a H110 Korsarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wszystko wymienić, płyn, węże, złączki :)

 

Czyli to takie małe WC : D

 

w podstawce jest mały rez i pompka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica, jest o ile się nie mylę aluminiowa...będziesz wymieniał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, chłodnica jest alu, ale nie będę zmieniał. Po pierwsze daje radę, a po drugie to Triton i tak jest tymczasowo, dopóki nie dorwę Mini XL :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wystroi się w drogie i przepłacone rzeczy za nakradzione pieniądze, złamie przy tym prawo, zhańbi stanowisko i jeszcze się tym pochwali do kamery w swojej próżności i głupocie. 
    • Nasze pieniądze poszły na smycz dla psa i ubranie Gucciego  Ukraina jak lewica wystarczy dać im mówić, ruscy nie muszą nawet siać propagandy 
    • Nie przesadzam  za 3 lata jak dobrze kojarzę płaciłem jakieś 130 zł, no ale to kilka ładnych lat wstecz było   
    • https://mojaolesnica.pl/57266,637577,napastowal-kobiete-kolo-olesnickiego-lidla-wezwano-policje Ale rasiści z tych Polaków 
    • Cdkeys nawet według ich własnego regulaminu niczego nie sprzedaje CDKeys.com’s Terms and Conditions 2. About CDKeys.com and Online Shop 2.1 CDKeys.com is an online/internet platform that connects Buyers with Sellers to facilitate the sale and purchase of various Programs. The Online Shop provides access to a variety of Programs and facilitates the transaction between Sellers and Buyers. 2.2 You understand and agree that CDKeys.com acts as an intermediary between Buyers and Sellers and that any offer and/or  sale performed through the Online Shop are made between particular Seller and Buyer while CDKeys.com only facilitates such transactions by means of establishing and maintaining the Online Shop’s functionalities and providing certain Services to the Users aimed at improving safety, speed and certainty of the transactions. 2.3 Buyers understand, agree and acknowledge that any transaction and/or agreement entered into with a Seller, as a result of your use of the Services whether oral or written, is between you and the Seller only, and CDKeys.com is not a party thereto. Notwithstanding these Terms and Conditions, Buyers may be required to enter into contractual agreements with Sellers and/or accept the Seller’s terms and conditions in order to purchase a Program. In such an instance, CDKeys.com shall not be a party to the Seller Agreement and shall not be responsible for performing the obligations of the Seller Agreement between Buyers and Sellers. CDKeys.com disclaims all liability arising from or related to any such Seller Agreement. 2.4 You agree and acknowledge that CDKeys.com does not own, sell, resell, furnish, provide, rent, re-rent, and/or host any Program and/or Seller Services and that Sellers shall solely be responsible for Seller Services and/or Programs. 2.5 CDKeys.com provides Buyers with its Services free of charge. CDKeys.com may however charge a fee to Sellers in relation to each Product following the successful payment of the Program Price. 2.6 CDKeys.com does not endorse any Seller over another to service a Buyer. While we try our best to verify Seller’s information, conducting a due diligence and useing commercially reasonable efforts to confirm that Sellers are licensed and  maintain the required governmental approvals to provide Seller Services, we do not make any warranty, guarantee, or representation as to the licensing, ability, competence, compliance, or qualifications of any Seller. 2.7 Although CDKeys.com requires Sellers to provide accurate information about themselves and Programs, we do not confirm, and shall not be responsible for, any Program details or any Seller’s purported identity. Buyers agree to independently research and evaluate the Programs and Sellers.   Czyli w razie czego będzie, "ja tu tylko sprzątam i udostępniam teren".
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...