Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

czara89

Niektóre RAM Kingston tylko pod AMD?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę zrobić chłopakowi prezent i dokupić mu trochę ramu. Obecnie posiada 4GB KVR1333D3N9/4G KIT(bardzo niskie). Patrząc po allegro na takie same kości często w aukcji jest napisane, że są one tylko pod AMD a pod Intelem nie zadziałają (chłopak ma AMD). Pytanie czy jest to prawda? Będzie on chciał w niedługim czasie zmienić platformę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leosi

ja bym powiedział że sporo na allegro jest kości dla intela a dlatego że są z korekcją błędów ECC. Intel obsługuje pamięci z korekcją błędów ECC jak i te kości "noramalne" ramu.Skoro ta kość działa co siedzi obecnie a na allegro piszą że nie to gdzie tu logika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja właśnie nie wiem czy działa z Intelem bo przecież pisałam wyżej, że on ma AMD. Dlatego też nie wiem czy kupować taką samą kość a później by się okazało przy zmianie na intela, że nie zadziałają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro modernizuje komputer to branie nisko taktowanych 1333 jest średnim pomysłem, gdyż większość procesorów obecnie za standard przyjmuje co najmniej 1600MHz, a w przypadku intela i chipsetów serii Z najlepiej brać 2133MHz i szybsze.

 

Oczywiście czasami mogą się zdarzyć jakieś konflikty, jednak generalnie bios "zwalnia" szybsze pamięci tak aby ich sąsiedzi mogli wyrobić. Nie powinno być problemów z dodaniem wysoko taktowanych pamięci do obecnego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leosi

Ale ja właśnie nie wiem czy działa z Intelem bo przecież pisałam wyżej, że on ma AMD. Dlatego też nie wiem czy kupować taką samą kość a później by się okazało przy zmianie na intela, że nie zadziałają.

no przecież napisałem że to AMD ma problemy z kompatybilnością a nie intel.Co do taktowania różnicy między 1333 a 2133 wielkiej nie ma i na codzienny użytek nie ma sensu ;) jest test na pclab który właśnie to pokazuje

kup taką samą w czym problem ?

kość którą obecnie posiadacie to kość bez korekcji błędów ECC i niebuforowana więc pytam jakim prawem może nie działać na amd ? jeśli była by z korekcją błędów ECC na amd by nie zadziałała.a Intel obsługuje i z korekcją i bez korekcji jest uniwersalny. Pamiętaj że pamięci z korekcją i bezk korekcji błędów ECC nie wolno łączyć

 

pamięć jest niska bo to low profile czyli niska wersja np jak mamy duży cooler i wysokie pamięci przeszkadzają. możesz kupić normalnego rozmiaru jeśli nic Ci nie przeszkadza przy slocie na wejście pamięci ram

 

tu masz niski profil kość 4gb używaną będzie działać z amd i intel

http://allegro.pl/pamiec-ram-kingston-ddr3-4gb-kvr13n9s8-4-i4905991665.html

 

a tu masz nową też kingston z tym że nie już nie niski profil i też działa z amd i intel

 

http://allegro.pl/pamiec-kingston-4gb-ddr3-1333mhz-pc3-10600-pod-amd-i4928484686.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zobacz na opis ostatniej aukcji, ktoś tam napisał, że "Pamięci są przeznaczone do komputerów z procesorami AMD", jeśli to bzdura to dlaczego ktoś miałyby takie coś pisać? To bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ chcą tym co nie wiedzą wmówić, że istnieją dwa standardy pamięci : Jeden do Inteli i jeden do AMD.

 

Rzeczywistość ?

Mamy standardy DDR3 [ECC/Buffered/LPDDR3/itp.] i te produkty które je spełniają mają w założeniu działać ze sobą (bez względu na producenta poszczególnych urządzeń).

 

Pamięci co najwyżej są optymalizowane do pracy z jednym lub drugim procesorem (mają wgrane łatwe do ustawienia profile pracy), ale na tym ta "przynależność do konkretnych procesorów", się kończy.

 

Pamięci ustawione ręcznie (jakiekolwiek by one nie były), muszą działać z płytą spełniającą ich standard.

Jeżeli tak nie jest, to programiści piszący BIOS płyty głównej są winni, a nie sama pamięć (dlatego najlepiej wgrywać najnowszą wersję BIOS-u przed zmianą procka czy pamięci RAM).

Oczywiście zakładam, że pamięć RAM jest sprawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sami sobie robią problem tak pisząc a dla mnie to kompletnie bez sensu. Dziękuję za odpowiedź i wiem co teraz kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...