Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jaziek

No power here

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam nastepujacy problem gdy komputer dostanie takiego fest obciazenia :D gry, funmark, occt to nagle sie wyłącza tak jak by ktoś go odłaczył od pradu. zeby go ponownie właczyc trzeba przełaczyc pstryczkiem na zasilaczu.

posiadam taki pc

pentium dual core e5200 podkrecony do 3,81GhZ

4gb ramu

gtx280

2 dyski

5 wentylatorów karte kupiłem niedawno wczesniej był 9800gtx i było wszystko ok czy to moze byc wina za słabego zasilacza ? dodam ze czssai pod obciazeniem słycac takie piszczenie jak by świerszcze ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mozesz to zalatw sobie jakis zasilacz od kumpla za jakies piwo i sprawdz bedzie najlepiej ;) Procesor moze ma za maly voltage ale to znowu powinno wywalac bbsoda .

 

U mnie byl problem z karta komputer przy jakims obciazeniu resetowal sie i to nie byla wina zasilacza tylko karty graficznej , sprawdzane jeszcze u kumpla w celu potwierdzenia .

 

Ja ci polecam:

 

Step 1 Odpal jakis program do sprawdzania gpu np funmark i zobacz czy w czasie testu nie wylaczy ci kompa

Step 2 Jezeli wszystko bedzie okej odpal jakis program do obciazania CPU np prime i zobacz czy sie nie wylaczy

Step 3 Ramy tez mozesz sprawdzic w prime badz w memtescie

Step 4 Zobaczy czy to wina zasliacza podmieniajac na zasilacz od jakiegos kumpla

 

Mysle ze powinienes znalezc przyczyne :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie wszyscy kumple maja same słabe zasilacze odpalałem funmarka, occt i wywala zawsze ale o dziwo po przepieciu wtyczki na druga linie 12v wytrzymuje dłużej do 2 min w pełnym stresie a wcześniej z 10 sec. mam jeszcze jakiegos starego modecoma feel III myslałem czy by nie podpiac dwóch zasilaczy pod jeden pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sprawdzales wszystko po kolei czy odpalales na raz wszystko cpu i gpu do sprawdzenia ? No i nie napisales jaki masz w ogole zasilacz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że zasilacz załącza zabezpieczenie skoro dopiero po odcięciu zasilania na chwilę da się go odpalić.

Do testu spróbuj podpiąć pod fella mobo i procek, a pod amaroxa sama grafe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to w miare bezpieczne ?

 

Jest to bezpieczniejsze niz podpięcie całego konfigu pod tego fella :E .Masz mocno podkręcony procek + do tego grafa która trochę prądu bierze i zasilacz nie daje rady ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP:jakby to warriora była topową koonstrukcją. Nie wiele się różni od tego feela.

 

Warrior może nie jest jakimś super zasilaczem ale o niebo lepszy niż ten fell , amacrox jest przynajmniej na bebechach Fortrona a ten fell to typowy no-name :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...