Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kondziu07

Gainward GTX 970 Phantom

Rekomendowane odpowiedzi

w dobrze wentylowanej budzie temperatury będą na poziomie ~75 stopni, w słabo wentylowanej/wgl nie wentylowanej będą dobijać do 80 nawet. Karta cichsza od Gigabyte, na + że można wyciągnąć wentyle i je przeczyścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiej cenie go możesz dostać ? ja doradzałbym dołożyć do karty z lepszym chłodzeniem, zwłaszcza w lecie ten Phantom może dać popalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka testów w necie w każdym, piszą, że nawet pod obciążeniem jest cicha.. w końcu skądś nazwa phanotm się wzięła. Jeżeli cena podobna, to imho gigabyte G1 wydaje się lepszym zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena pewnie ma zbliżoną do zwykłego Gigabytea nie G1, niech autor napisze co dla niego jest najważniejsze, OC, temperatury, głośność.

Jeśli masz tego Phantoma w cenie 1400+ to w tej cenie lepszym wyborem jest Gigabyte zwykła wersja nie G1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte będe miał ciężko wcisnąć do obudowy. Chciałem Gainwarda ponieważ wczesniej miałem karte tej firmy była głośna ale spisywała się bardzo dobrze. MSI chyba odpada ze względu na piszczące cewki. A do Asusa podchodze z dystansem bo nie mam najlepszych doświadczeń z tą firmą. GTX 970 kupie tylko pytanie którego.

Chodzi o moc karta nie musi być cicha. Przedewszystkim do grania i projektowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte będe miał ciężko wcisnąć do obudowy. Chciałem Gainwarda ponieważ wczesniej miałem karte tej firmy była głośna ale spisywała się bardzo dobrze. MSI chyba odpada ze względu na piszczące cewki. A do Asusa podchodze z dystansem bo nie mam najlepszych doświadczeń z tą firmą. GTX 970 kupie tylko pytanie którego.

Chodzi o moc karta nie musi być cicha. Przedewszystkim do grania i projektowania.

Piszcące cewki mogą być w każdym modelu GTX 970.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosne na pewno ale biosek od niej ma wielki potencjał do modingu . Czy ciepłe ? watpliwe .

 

 

5tc.png

przed

 

 

5ew.png

 

po

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą być w każdym ale w MSI jest najwięcej przypadków.

Guzik prawda, po prostu kart MSI sprzedało się najwięcej, cewki pod obciążeniem "bzyczą" u każdego producenta http://www.computerbase.de/videos/2014-10/geforce-gtx-970-und-das-spulenfiepen/

Mój też bzyczy jak przyłożę tam głowę, 3 znajomych ma te karty, jeden Asusa, drugi Evge i trzeci MSI, wszystkie bzyczą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Bzyczenie" a piszczenie cewek do dwie różne sprawy. I tak raczej odchodze od kupna Phantoma. Będzie Asus albo MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja nazywam to "bzyczeniem", "skwierczeniem" bo to jest spora różnica w dźwięku. Niestety większość nazywa te dźwięki piszczeniem.

A ci co mówią że nie mają piszczących cewek, to mają ale bzyczące i nawet o tym nie wiedzą :E Mój stary GTX 660Ti, bzyczał tak samo jak 970, tylko wcześniej wcale tego nie słyszałem.

Dopiero po tej nagonce na cewki przy 970, jak kupiłem kartę, pierwsze co to siedziałem z głową w obudowie zamiast grać w gry, ale już się z tego wyleczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaj sobie World of warcraft, gdzie synchronizacja pionowa jest śmiesznie zrobiona i masz koncert w obudowie :P

 

Karta generuje 110-120 klatek, z synchronizacją jest 60. Jak wejdzie miejsce w grze, słabiej zoptymalizowane lub pojawi się więcej graczy to karta wyświetla np. 55-59 klatek a z synchronizacją 30.

Zrobili elastyczną synchronizację od 30 do 60, nie wspominając o tym że turbo boost się wyłącza na karcie i gra się po prostu zacina bo raz jest 30, a raz 60 po parę sekund.

 

To piszczenie jakby chcieli to mogliby wyeliminować, lub bardzo mocno zredukować ale trzeba by podnieść koszt produkcji o parę dolarów i już się nie opłaca. Wystarczyło by obsadzić lepszym materiałem komponenty elektroniczne, a nie ryżową stalą :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaj sobie World of warcraft, gdzie synchronizacja pionowa jest śmiesznie zrobiona i masz koncert w obudowie :P

 

Karta generuje 110-120 klatek, z synchronizacją jest 60. Jak wejdzie miejsce w grze, słabiej zoptymalizowane lub pojawi się więcej graczy to karta wyświetla np. 55-59 klatek a z synchronizacją 30.

Zrobili elastyczną synchronizację od 30 do 60, nie wspominając o tym że turbo boost się wyłącza na karcie i gra się po prostu zacina bo raz jest 30, a raz 60 po parę sekund.

 

To piszczenie jakby chcieli to mogliby wyeliminować, lub bardzo mocno zredukować ale trzeba by podnieść koszt produkcji o parę dolarów i już się nie opłaca. Wystarczyło by obsadzić lepszym materiałem komponenty elektroniczne, a nie ryżową stalą :P

Co do cewek nie piszczą zalane klejem, Galax Infinity ma tak zrobione i cewki nie drgają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do nabycie tych kart w Polsce trzeba będzie poczekać na otwarcie amazonu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Referencyjne MSI też nie piszą, moje obie karty są cichutkie nawet w teście 3DMark Ice Storm, gdzie fps przekracza 2000. Gaming z niereferencyjnym PCB i tym całym swoim "military class components" chyba faktycznie jest szczególnie mocno narażony na ten problem (co oczywiście nie znaczy, że każdy egzemplarz piszczy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Bzyczenie" a piszczenie cewek do dwie różne sprawy. I tak raczej odchodze od kupna Phantoma. Będzie Asus albo MSI.

Asus to cienkie .Msi dobre wq oc ale sie wygina .Gibabyte ma i oc i jakosc wykonania . A Phantoma nie skreslaj ma najlepszy bios ze wszystkich kart

Watpliwe aby ktoś miał wiecej mhz na furmarku .Zjechałem na tym biosie o 75nv w stosunku do orginalnego oraz o 18 mv w stosunku do EVGA

 

b5d306bf5e3c2100.jpg

 

gx.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Gainward zrobił Phantoma 970 na bazie projektu GTX 770 to byłaby to super karta. Niestety, 970 jest kopią modeli 670/760, więc wydajność chłodzenia i jakość pozostawiają trochę do życzenia. Phantom na krókim PCB wygląda w sumie dość komicznie, no ale wygląd ma akurat drugorzędne znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem ale mapa wentylatora okrótnie na niskie temp ustawiona . MSi na 70 Palit na 80 a Phantom na 60 . Jesli ma takie słabe chłodzenie to w standardzie musi być głosna

 

Ciekawostka.

 

 

 

:hmm::lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus to cienkie .Msi dobre wq oc ale sie wygina .Gibabyte ma i oc i jakosc wykonania .

 

Profesjonalny opis obecnych 970tek :lol2: Asus jest najlepiej wykonany z tych wszystkich, gdybyś miał je w ręce to wiedziałbyś o czym mówię, akurat jest ogromna różnica w jakości wykonania na korzyść ASUSA.

Jeśli OC kart graficznych jest u kogoś na 2 miejscu to Asus jest moim zdaniem najlepszym wyborem,opadanie w slocie moża uświadczyć u każdej z tycj kart, Asus, MSI, Gigabyte.

W skrócie jeśli najważniejsze dla kogoś jest OC to Gigabyte, jeśli nie to każda inna. Śmiać mi się tylko chce jak ktoś piszę pierdoły typu "Asus to cienkie .Msi dobre wq oc ale sie wygina" :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rózncia miedzy nami to jest taka ze ja nie pisze ze najlepsze jest to co posiadam .Całe te fora sie na tym opierają .Bys miał gigabyte to byś pisał to samo a jak msi również .

Asus 2 x 92mm wetylatory vs 2 x 100mm wentylatory MSi , 43 blaszki radiatora vs 53 w MSI , 3 rurki vs 5 w MSI , TPD 170 vs 200 W MSI . Takze zakceptuj ze twój asys robi na kolanach robótke i tak jesty jego miejsce w szeregu a najlepsza z popularnych i łatwo dostepnych w Polsce to Gigayte G1 ;)

W jakosci wykonania ? A co tam ze blache masz?

I co z tego jak nie jest w ocynku :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu się mylisz, ja biorę to co dla mnie jest najlepsze. Dla mnie najlepszy z tych kart jest Asus bo OC karty graficznej mnie nie interesuje.

Gdyby mnie interesowało to wzbiłabym Gigabyte. Bawiłem się każdą z nich, i mógłbym mieć każda z nich, a zostawiłem to co mi odpowiada i pasuje.

Więc nie mierz wszystkich swoją miarą i nie mów że chwale Asusa bo go mam :lol2: Zaakceptuj to że dla mnie najlepszy jest Asus.

 

Dla jednego ważne to jest to dla drugiego co innego, to że Niuniek mówi że Asus robi na kolanach robótkę i że jak dla niego najlepszy w Polsce jest Gigabyte bo on tak uważa, sugeruje że lepiej zakończyć tą dyskusję.Różnica między nami jest taka, że Ty nie rozumiesz, że coś co dla Ciebie jest dobre, kogoś innego może kompletnie nie interesować. Więc przeczytaj wyraźnie moje posty, a później popatrz na Twój bełkot, bo nawet zdań nie potrafisz składać. I nie zarzucaj mi że, gdybym miał to lub tamto to bym chwalił. Zaakceptuj to że sporo ludzi ma w du*ie cyferki w 3Dmarku, OC, tylko grają w gry. Widocznie te kilka blaszek więcej i trochę grubsza rurka w MSI jest za ciężka, bo karta opada najbardziej z wszystkich, a różnice w temperaturze to 4 stopnie miedzy MSI a ASsusem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sie co kłócić panowie. Każdy woli co innego. Ktora z wszystkich GTX 970 przy dużym obciążeniu trzyma najniższe temperatury? Dodam jeszcze, że karte w przyszłości lekko podkręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2du.png

 

fuz.png

 

Tutaj kolega emet z forum ma zotaca( tego z 3 wentylatorami) i mu ładnie daje chłodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...