Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Fresquitos

Cichy i tani HDD 2TB lub 3TB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

Poszukuję do mojego zestawu jakiegoś dysku HDD, na dniach będę zamawiał grafikę i przy okazji zamówiłbym sobie jakiś magazyn.

Na moim celowniku obecnie znajduje się WD Red 2 TB za ok 410zł, ale zauważyłem że Seagete Barracuda 3TB kosztuje ok 399zł z tym że komentarze na temat tego dysku nie napawają mnie optymizmem, zależy mi na ciszy a pamiętam jak mój samsung hd103sj rozkręcając się robił sporo hałasu, tak samo podczas pracy takie dziwne odgłosy miał.

 

Prosiłbym o doradzenie co lepiej wybrać, bardziej wydany z mniejszą pojemnością i droższy czy w podobnej cenie większa pojemność ale gorsze parametry?

 

 

Pozdrawiam, wesołych !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD Red i sprawdzić/ewentualnie wyłączyć parkowanie głowic... a Seagate'a, to najgorszemu wrogowi bym nie polecił! :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Ja jakoś z początkiem 2014r zmieniłem Dysk Samsung F3 1Tb, obudowę itp kierując się w stronę ciszy. Samsung F3 potrafił się tak rozpędzić, że mój Fractal wpadał w małe drgania... miałem go dość, na forach szukałem opinii na temat jakiegoś cichego i dość wydajnego HDD no i trafiłem na WD RED, masa przeczytanych postów opinii, chwila zastanowienia no i zamówiłem. Na początku przeszkadzała mi lekko dziwna praca tego dysku, ale zamknąłem obudowę, wsunąłem ją pod biurko/przy biurku i teraz słyszę jedynie delikatny szum HDD + 4x wentylatory ustawione na ok 700obrotów + cichy zasilacz. Jestem bardzo zadowolony w WD RED, mam nadzieję tylko, że będzie służył mi przez kilka lat. Teraz mogę zostawić PC włączonego, zasłonić guzik skarpetką (mocna dioda) i w lato przy otwartym oknie nikt nawet nie zorientuje się, że u mnie w pokoju włączony jest PC.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie różnica między 2TB a 3TB to jakieś 80zł więc chyba jednak będę się skłaniał w stronę 3TB (http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1_30&products_id=51062), na morele jest 24zł taniej ale będę brał razem z nim asusa gtx 970 a na esc.pl DC2 kosztuje 1539zł (na morele 2k zł :hmm: )

 

 

Też miałem samsunga f3 i taki głośny że masakra, no ale co prawda 13,5k godzin przepracował bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...