Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dvwid

Procesor do 300 zł pod socket lga1150

Rekomendowane odpowiedzi

Cześc , mam do wydania 300 złotych na procesor moja płyta główna to Gigabyte GA-H81M-S1 a pamięć ram to Goodram play 4gb 1866mhz . Na oku mam 2 procesory Intel Pentium G3420 i Intel Pentium G3258 Który z nich będzie lepszy ? Macie jakieś inne propozycje w tym przedziale cenowym ? Chciałbym jeszcze wiedziec na czym polega ta obsługiwana pamięc na stronie intela pisze że G3420 obsługuje 1333/1600 ddr3.Proszę sie ze mnie nie śmiać bo poprostu nie siedze aż na tyle w tym temacie ;) z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłka to już temat do ogarnięcia ze sprzedającym.

 

Generalnie zależy do czego potrzebujesz procesora: pentiumy same w sobie mają bardzo mocne dwa rdzenie, jednak obecnie coraz więcej gier nie chce, albo nie działa poprawnie na procesorach dwuwątkowych takich jak podane przez Ciebie pentiumy. Jeżeli nastawiasz się na nowe gry to ryzykujesz brak kompatybilności, sporo nerwów i szybką wymianę procesora na i3 (dwa rdzenie, ale cztery wątki dzięki hyperthreading) bądź i5 (prawdziwe 4 rdzenie), które nie mają wspomnianych problemów.

 

Apropos pamięci: Chipsety inne niż należące do serii Z uniemożliwiają podkręcanie kontrolera pamięci. Do czego się to sprowadza? Tego, że procesor G34** pozwoli na ustawienie pamięci na maks 1600MHz, a należący do serii G32** na maks 1333MHz.

Innymi słowy, na tej płycie nie ustawisz pamięci tak by działały na 1866MHz. Jedyne co możesz zrobić to eksperymentować z opóźnieniami.

 

Odpowiadając na pytanie wprost:

Jeżeli planujesz chociaż trochę podkręcać (co w przypadku g3258 jest możliwe nawet na chłodzeniu boxowym i najtańszej płycie, a jest łatwe nawet dla nowicjusza) to bierz g3258, w innym wypadku G3420. i3 jednak bije obu na łeb i jeżeli możesz go tanio dostać to żal nie brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłka to już temat do ogarnięcia ze sprzedającym.

 

Generalnie zależy do czego potrzebujesz procesora: pentiumy same w sobie mają bardzo mocne dwa rdzenie, jednak obecnie coraz więcej gier nie chce, albo nie działa poprawnie na procesorach dwuwątkowych takich jak podane przez Ciebie pentiumy. Jeżeli nastawiasz się na nowe gry to ryzykujesz brak kompatybilności, sporo nerwów i szybką wymianę procesora na i3 (dwa rdzenie, ale cztery wątki dzięki hyperthreading) bądź i5 (prawdziwe 4 rdzenie), które nie mają wspomnianych problemów.

 

Apropos pamięci: Chipsety inne niż należące do serii Z uniemożliwiają podkręcanie kontrolera pamięci. Do czego się to sprowadza? Tego, że procesor G34** pozwoli na ustawienie pamięci na maks 1600MHz, a należący do serii G32** na maks 1333MHz.

Innymi słowy, na tej płycie nie ustawisz pamięci tak by działały na 1866MHz. Jedyne co możesz zrobić to eksperymentować z opóźnieniami.

 

Odpowiadając na pytanie wprost:

Jeżeli planujesz chociaż trochę podkręcać (co w przypadku g3258 jest możliwe nawet na chłodzeniu boxowym i najtańszej płycie, a jest łatwe nawet dla nowicjusza) to bierz g3258, w innym wypadku G3420. i3 jednak bije obu na łeb i jeżeli możesz go tanio dostać to żal nie brać.

W sumie moje granie ogranicza sie do sporadycznej gry w bf3 lub inne starsze gry . BF3 jakos chodził na Core 2 duo więc nie powinno być problemu tylko teraz mi powiedz czy warto tracic taktowania na ramie dla mozliwosci lepszego oc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspomniałem - zawsze możesz obniżyć opóźnienia na pamięciach, co pozwala w pewnym stopniu zneutralizować niższe taktowanie. Zmiana taktowania pamięci z 1333 na 1600 nie jest jakoś wybitnie zauważalna, natomiast podkręcenie pentiuma z 3.2GHz na 4.0GHz już tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...