Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lexkarrde

Komputer dla zdesperowanego grafika :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowy na forum, jeśli czegoś nie kumam bardzo proszę o wyrozumiałość:). Obecnie pracuję na laptopie dell inspiron n7110 (Intel Core i7-2670QM 2,20Ghz, 8GB Ram, 600GB dysk, NVIDIA GeForce GT525M) ale po wielu miesiącach użytkowania stwierdziłem że jednak potrzebuję PCta. Od jakiegoś czasu mam porażające problemy z zawieszaniem się lapka przy próbie pracy na poważniejszych aplikacjach, szybko łapie wysoką temperaturę i sądzę że po prostu nie wyrabia i wysypuje aplikacje stąd wydaje mi się że są to problemy z przegrzewaniem, generalnie spotkałem się z opinią dwóch serwisantów że mój komputer pracuje zupełnie nieadekwatnie do tego co ma w środku, a niby system siedzi poprawie, zabezpieczony, czysty...

 

Potrzebuję więc kupić PCta, który będzie pracował na Windows 7 i spowoduje stabilniejsze działanie programów z którymi mam szczególny kłopot i których używam w pracy. Przyznaję, uderzam do Was bo nie wiem co jest ważniejsze czy szybki dysk, czy wielkosc RAM, taktowanie procka czy zajefajność karty graficznej, ale pracuję głównie na takim oprogramowaniu:

a) montaz video

b) realizacja muzyki w przydomowym studio

c) opracowanie grafik (często 1:1) w Photoshop i CorelDraw

 

W kwestii sprzętu jestem zielony, bardzo proszę o poradę, chcę kupić coś co będzie lepsze od mojego wysłużonego laptopa ale nie bedzie się tak szybko przegrzewać i powodować tak częstej utraty niezapisanej pracy...:(

 

Procesor - mógłby być i5 ale np o większym taktowaniu lub i7 o słabszym taktowaniu - nie wiem czy dobrze rozumuję ale ktoś mi polecił tą pierwszą opcję

Płyta główna - nie mam pojęcia!

Pamięć RAM - sądzę że 8GB to absolutne minimum, ale dobrze by było móc rozszerzyć w przyszłości więc dodatkowy slot bylby ok

Dysk twardy - starczy mi 1TB (projekty trzymam na zewnętrznych)

Karta graficzna - nie mam pojęcia co jest na topie. Nie gram w gry, natomiast pracuję jako grafik/montażysta/fotograf na dużych plikach. Aha karta musi dzwignąć dwa monitory 21".

Karta dzwiękowa - nie gra roli, używam zewnętrznej karty USB M-Audio do realizacji muzyki

Dodatkowo: nagrywarka dvd, ze trzy porty usb (przydałoby się na usb 3 bo mam takie nośniki)

 

Będę wdzięczny za poradę na co powinienem zwrócić uwagę i chętnie przyjrzę się ew. propozycjom konfiguracji (+info gdzie warto złożyć kompa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz przybliżony budżet? WIndowsa masz, czy wliczyć go w cenę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz przybliżony budżet? WIndowsa masz, czy wliczyć go w cenę?

 

Witaj,

Budżet - 2.000-2.500zł

Windowsa 7 mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...