Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

gracjan398

phenom II 965@3600 i radeon r9 270x Sapphire

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wiem że podobne tematy już były ale chciałbym tylko otrzymać krótką odpowiedz czy to bedzie zgrany zestaw czy nie mowa o (phenom II 965@3600 i radeon r9 270x Sapphire)?

Aktualnie mama gtx 260 płyta głowna msi 770-c45 zasilacz modecom carbon 620W

W różnego typu benchmarkach mozna zaobserwowac ze Phenom 965 jak i radeon r9 270x osiaga bardzo podobna ilosc fps wiec powinny do siebie idealnie pasować?

Przykład: Phenoma 965 na ultra Hd w bf3 osiaga bez oc 43 fps( dane z pclab) zaś r9 270x 41-47 fps w tej zamej grze przy ultra (dane z purepc)

 

 

Aktualnie w bf3 na srednich ustawieniach w rozdzielczoscia 1080p mam okolo 60 fps min 45. :) Głownie zaleszy mi na dx11 ktory jest wymagany w nowych grach. :/

 

 

Dziekuje za pomoc i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm a kolega odróżnia cpu od gpu bo nie wiem jak można porównywać procesor z kompa do karty graficznej bo oba podzespoły są stworzone do czego innego więc ich porównanie nie ma sensu co innego jeśli powiesz że np chcesz sie dowiedzieć czy będą współgrać tak jak pisałeś wyżej

działać będą i z tego co wiem do BF3 w HD na 50-60FPS taki zestaw Ci wystarczy znacznych dropów nie powinno być

edit oczywiście w DX11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale do procesorów AMD najlepiej wybrać kartę nvidii, patrz jaka różnica jest przy karcie HD7970GE (R9 280x) w porównaniu z równie wydajną GTX 770:

http://pclab.pl/art53784-4.html

http://pclab.pl/art53648-12.html

http://pclab.pl/art52772-15.html

W BF3 nawet 20% róznicy między kartami z PII x4 @4.0GHz z powodu zbyt dużego obciążenia sterownika karty graficznej na procesor.

Dlatego jeśli chcesz kupić kartę odpowiednią do możliwości procesora to wybierz GTX 660, nie dość, że zaoszczędzisz to zyskasz większą wydajność przy obecnej konfiguracji komputera.

 

hmmm a kolega odróżnia cpu od gpu bo nie wiem jak można porównywać procesor z kompa do karty graficznej bo oba podzespoły są stworzone do czego innego więc ich porównanie nie ma sensu co innego jeśli powiesz że np chcesz sie dowiedzieć czy będą współgrać tak jak pisałeś wyżej

działać będą i z tego co wiem do BF3 w HD na 50-60FPS taki zestaw Ci wystarczy znacznych dropów nie powinno być

edit oczywiście w DX11

Sry, ale nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz.

Oczywiście, że należy porównywać procesor pod kartę graficzną bo jeśli w danym tytule w miejsach stersujących dla CPU masz np. po 17 FPS to nie ważne jaką byś nie miał mocną kartę graficzną to nie przyniesie ci ona zwrostu FPS. Więc co ci po takiej karcie skoro nie wykorzystujesz jej pełnych możliwości?

Dlatego wybiera się kartę graficzną pod procesor by żaden z elementów nie byl ograniczeniem dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc R4zen wiem o czym mowisz czytałem o tym :D w takim razie zdecytuje sie na GTX 660.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...