Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Destroy

Jakiego portalu społecznościowego używasz najczęściej?

  

81 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Najczęściej używany przez ciebie portal społecznościowy to?

    • Facebook
      47
    • G+
      0
    • Instagram
      1
    • LinkedIn
      3
    • Nasza Klasa
      1
    • Pinterest
      0
    • Twitter
      1
    • Korzystam z innego
      2
    • Z żadnego nie korzystam
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Z którego serwisu najczęściej korzystacie i dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnego :)

Brak spamu z zaproszeniami do cho"""""" aplikacji.

Obecnie wszystko można sobie skonfigurować. Nie ma niechcianych treści. Tak samo ustawienia prywatności są bardzo dobre. Nie ma sytuacji, że komuś/danej grupie wyświetla się coś co nie chcesz żeby widzieli.

 

Co do tematu, korzystam z FB. Z innych portali nie korzystam. Konto G+ mam ale to było wymuszenie aby móc komentować na yt, tak w ogóle z tego konta nie korzystam, nie mam tam żadnych znajomych, ani żadnych swoich danych włącznie z imieniem i nazwiskiem, tylko nick youtubowski.

Na twiterze też kiedyś założyłem konto, ale nie loguje się tam.

 

Na reszcie portali nie miałem konta, O linkedin pierwsze słyszę :E

 

Osoby który nie mają konta, tylko sobie utrudniają życie. Przydatne narzędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z żadnego,przynajmniej nikt gitary nie zawraca mam święty spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCLab - Digital Community - zastępuje każdy inny serwis. To tutaj umówisz się na piwo, poznasz fajne laski, przeczytasz dobry żarcik, miło spędzisz czas i wymienisz poglądy z innymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadnego

 

 

Osoby który nie mają konta, tylko sobie utrudniają życie. Przydatne narzędzie.

:E możesz tą myśl rozwinąć ? w jaki sposób to utrudnia zycie :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fejsbook

Z tym śledzeniem znajomych bym nie przesadzał bo spora częśc zazwyczaj prawie nic nie publikuje.

Mozna lajknąc sobie profile jakichś portali tematycznych czy znanych osób i mieć na tablicy po prostu nagłówki do artykułów. Mega przydatne :)

Komunikator od czasu do czasu też się przydaje ale też bez przesady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ze wzgledu na studia, potworzyli tam jakies grupy,bez tego bylbym w ciemnej du***. Tak pozatym to praktycznie tam nie wchodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadnego

 

 

:E możesz tą myśl rozwinąć ? w jaki sposób to utrudnia zycie :hmm:

 

Mogę :)

Na takim facebooku z racji popularności, większość firm, portali, ma konta. Nie ma nic lepszego niż wejść sobie na fb, w jednym miejscu mieć od ręki wszystkie informacje, takie jak wiadomości, ogólne czy regionalne i np przeczytać, że na tej i na tej drodze był wypadek są utrudnienia w ruchu, albo tutaj i tutaj będzie prowadzony remont nawierzchni. Tak wiem, już aby daną drogę ominąć. To samo tyczy się fotoradarów, tego i tego dnia będą się rozkładać na tej i na tej ulicy. I wszelakich informacji które nas dotyczą, co się dzieje w mieście, można się też czegoś dowiedzieć. To samo tyczy się jakiś portali które czytamy.. spora część z nich zapewnia poprzez FB więcej informacji niż na samej stronie. Łatwiej też jest coś osiągnąć w przypadku jakiś sporów z jakąś firmą, czy też pytań. Firmy dbają o swój wizerunek w facebooku i odpowiedzi są w zasadzie szybko, a jeżeli dana osoba nie jest kompetentna to przekazuje sprawę dalej.

Gdybym chciał ręcznie pozyskać taką ilość informacji przekopując się przez strony internerowe zajęłoby mi to znacznie więcej czasu i mijało by się z celem, a tak mam wszystko na dotyk i aby przesuwam sobie palcem.

 

Kolejną kwestią, jest kontakt z ludźmi. Nie wszyscy moi znajomi czy rodzina mieszkają w Polsce więc dużo prościej się z takimi osobami porozumieć, i wiedzieć co u nich słychać i jak leci, zwłaszcza jeżeli ktoś mieszka daleko, np Brazylia.

I kontakt sam w sobie. Przede wszystkim jest to darmowe, spora część operatorów nie odlicza z pakietu w przypadku korzystaniu z facebooka. Więc możesz wymienić się potrzebnymi informacjami szybko i bezpłatnie, i masz dostęp do informacji w dowolnym miejscu od ręki i bezpłatnie.

Poza tym można się też dowiedzieć różnych rzeczy o ludziach co bywa swego rodzaju ułatwieniem, gdzie można też mieć z tego osobiste korzyści. Banalny przykład. Urodziny nowo poznanej koleżanki z pracy. Dzięki FB wiedziałem kiedy ma, więc mogłem ją zaskoczyć czekoladkami w tym dniu. 8:E

 

Nie mówię, że facebook to jakaś rewolucja, ale potrafi ułatwić życie. Pewnikiem najwięcej studentom gdzie ma miejsca wymiana jakimiś materiałami w grupie, czy informacjami od nauczycieli skierowanymi do danej grupy.

Bez facebooka też można się obejść, nie mówię, że nie ale po co skoro to ułatwia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po co skoro to ułatwia.

 

 

W imię zasad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poznasz fajne laski

?

 

FB - do kontaktu.

Korzystałem z Instagrama, Twittera. Z Twittera zrezygnowałem, bo nikt ze znajomych z tego nie korzystał, a tweetować z nieznajomymi mi się nie chciało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko z Facebook'a :P

 

Głównie ze względu na komunikator z którego korzystają wszyscy moi znajomi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś lajkuje na "fejsiku" co popadnie, to potem jest syf i dżungla. Jak ma się normalną ilość znajomych z którymi się chociaż wymieniło zdanie i je zna, a nie nabija licznik to nie jest to zły portal. Nikt też nie zmusza do publikowania zdjęć albo wstawiana czegokolwiek. Największą zaletą jest fakt, że jednak spora część osób go ma. Choć sam przyznam, że mam go szczerze powiedziawszy głównie dla czatu (więcej osób z tego korzysta od np. Gadu-Gadu) i śledzenia nowinek, bądź rzeczy które lubię - zespoły muzyczne, ich koncerty gdzie grają. Wiele rzeczy na FB jest też duuuużo szybciej tam, aniżeli na danym portalu.

 

"Fejsik" jak zły by nie był, to jednak jest takim zbiorem tego co chcemy oglądać i z czym być na bieżąco. Nie ukrywam, że nie jest to ultra dopracowana strona ale złego słowa o niej nie powiem. Prędzej o ludziach których on omamił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facebook. Też głownie ze względu na komunikator, ale i też coś tam czasem wrzucę. Moim zdaniem facebook to bardzo fajna rzecz o ile korzysta się z tego rozsądnie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko FB, bo jest potrzebny.

Mam profil zamknięty i zero spamu.

A nie, przepraszam. Dostaje tylko wiadomości, ze ktoś tam ze znajomych zaprasza mnie do zagrania w grę, jakieś Pet Rescue czy Candy. Pewnie to się jakoś wyłacza, trzeba poszukać w opcjach, w których nigdy się nie mogę połapać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FB, bo tam mam wszystko. Grupę uczelnianą, grupę specjalizacji, grupę medium akademickiego, komunikator, minigiełdę, etc. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć naprawdę smutne życie, żeby mieć focha na jakaś tam stronkę internetową :)

Fejs dominuje, chociaż ze względu na politykę dotyczącą kont komercyjnych/pejdży firmowych, część ludzi przechodzi na instagrama. Oczywiście, raczej ci, którzy mają coś na wyraźnie contentowo-wizualnym instagramie do pokazania. Być może odejście (?) komercji/oficjeli od FB będzie na tyle znaczącym zjawiskiem, że FB zluzuje z zasadami, albo to będzie początek jego końca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko linkedin... Żeby być widocznym w branży, choćby dla headhunterów.

Innych nie potrzebuję. Ze znajomymi kontaktuję się przez telefon, skype lub maile. Nie czuję potrzeby oglądania udostępnianych publicznie relacji z życia prywatnego innych osób. Niestety z tym mi się fejs kojarzy (żona posiada).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facebook, bo traktuję go jak czytnik RSS interesujących mnie blogów i stron. Zamiast wchodzić osobno na kilkadziesiąt takowych, odpalam facebooka i już wiem co piszczy w świecie piwnego kraftu, BTC, nauki, racjonalizmu, Gry o Tron :E

Plus oczywiście komunikator i bekowe strony w stylu "śmietniki wyglądające jak Gosia Andrzejewicz" 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie na linkedin mam prawdziwe konto, i to w sumie od nie dawna. FB mam z powodu uczelni i komunikacji z grupą, konto mam nie prawdziwe. Twittera mam od niedawna, tylko do czytania wpisów innych i informacji o promocjach :P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć naprawdę smutne życie, żeby mieć focha na jakaś tam stronkę internetową :)

Jakie trzeba mieć życie żeby mieć problem z czyimś fochem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że znacząco lepsze od kogoś, kto ma tego focha ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...