Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Yetipolska

Brak dźwięku w Win8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam problem z dźwiękiem na komputerze. A mianowicie po prostu on nie działa!

Podczas korzystania z komputera fragment końcówki został w moim Pc i przez to nie można było tam włożyć wtyczki :(

Zostało wejście z przodu komputera które działa na systemie Ubuntu ale nie działa na Windows 8. :C

Podejrzewam że to kwestia sterowników do karty dźwiękowej ale nie mogę znaleść nigdzie sterowników do mojej karty a głos powinien działać na podstawowych głośnikach :(

Karta dźwiękowa: Digital Audio (S/PDIF)(High definition Audio Device)

Z góry DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta dźwiękowa nazywa się np. Realtek albo Creative albo VIA.

Wejdź w panel sterowania, odszukaj menedżer urządzeń i przepisz tutaj spis kontrolerów dźwięku z odpowiedniej pod-listy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do momentu "odszukaj menedżer urządzeń" rozumiem ;) ale o co chodzi z "przepisz tutaj spis kontrolerów dźwięku z odpowiedniej pod-listy"? Wybacz mi ale jestem początkującym użytkownikiem komputera i się na tym kompletnie nie znam :c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Digital Audio SPDIF to wyjście cyfrowe.

Jeśli chcesz mieć dźwięk na analogowym wyjściu, to musisz ustawić Głośniki (Speakers) jako domyślne urządzenie w systemie.

P-klik na ikonkę głośnika w pasku zadań, "urządzenia odtwarzające", P-klik na Speakers i "ustaw jako urządzenie domyślne".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta zapewne zintegrowana ?

Podaj model płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć screena z okienka gdzie są urządzenia odtwarzające. Muszę zobaczyć co tam jeszcze jest. Jak dobrze rozumiem, z tyłu coś ci nie działa i musisz podłączać z przodu obudowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze na płycie.

Jest napisane. :mad2:

 

________________________

Albo pierwszy lepszy program monitorujący pokaże model płyty np. Speccy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To alc888,na stronie gigabyte masz sterowniki od xp do 7 64bit,na w8 też będą działać,czemu nie zainstalowane ?

Jeżeli te z w7 nie zadziałają to będzie raczej problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaistalowałem te z siódemki i głos działa :D :D Wielkie dzięki wszystkim za pomoc i temat raczej do zamknięcia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...