Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Damianov

Problem z komputerem po wymianie pamięci RAM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po wymianie pamięci RAM, komputer nie uruchamia się, tzn włącz się( wiatraki działają)lecz na tym koniec, pozostaje czarny ekran.

Płyta posiada najnowszy dostępny BIOS[(0507),na marginesie; nie można na nim zmieniać napięcia CPU], którego zmieniłem na starszy( taki jaki miałem fabrycznie 0303) lecz to też nic nie zmieniło. Dodam, iż "nowe" pamięci działają na innym komputerze.

Oczywiście resetowałem BIOS przez CLR CMOS.

 

Konfiguracja:

 

MoBO: ASUS M2N-X Plus

CPU: AMD Athlon 64 X2 5200+ (bez OC)

RAM: 2x 1GB Kingston PC2-6400 400MHz DDR2(stare)

RAM:

2GB HYS64T256020EU-3S-C2; PC2-5300U-555-12-E0; 667MHz CL5 DDR2("nowe")

2GB MT16HTF25664AY-667E1; PC2-5300U-555-12-E0; 667MHz CL5 DDR2("nowe")

GPU: GeForce 9600GT

PSU: FEEL III 350W

 

Oczywiście "nowe" pamięci RAM są używane.

 

Czy macie jakieś pomysły jak to ugryźć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak dasz z tych nowych pamięci tylko jedną kość to działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci mają takie same napięcia, ale czemu kupiłeś dwie różne kości? zawsze kupuj identyczne, mimo że nie różnią się parametrami. Próbuj z jedną kością, potem wsadź drugą i tak do każdego slotu, przed tym przeczyść sloty jakimś pędzelkiem, odkurzaczem czym tam uważasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczyściłem sloty, próbowałem z jedną kością( raz jedną, raz drugą) ale efekt ten sam czyli żaden.

Włożenie jednej nowej kości i jednej starej też nic nie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakieś pikanie daje głośniczek systemowy?

 

z tym biosem trochę pokręcone, najpierw piszesz ze masz najnowszy, potem ze wróciłeś do starego, i jaki jest teraz w końcu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniczek nie wydaje żadnych dźwięków, tylko wentylatory się kręcą.

Najpierw próbowałem z fabrycznym BIOSem(0303) odpalić z jedną kością. Później wgrałem najnowszy BIOS(0507)i również próbowałem odpalić z jedną kością ale to nic nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz wszelkie kable z tyłu peceta poza monitorem i klawiaturą. To samo z napędami, odłącz wszelkie kable od dysków i napędów.

 

Teraz wyjmij zasilacz z obudowy, połóż obok otwartego komputera i podłącz, i spróbuj zastartować. Muszą być jakieś piski, chyba że nie masz głośniczka podłączonego.

Jak wentylatory się kręcą, i pecet się sam nie restartuje nawet po 5 minutach ciągłej pracy, to zasilacz prawdopodobnie ok.

 

Jak wyjmujesz ramy, i odpalasz bez ramów, jest pikanie?

 

Te pikanie to ważna sprawa, bo jeśli ich nie ma, może to oznaczać (ALE NIE ZAWSZE) że płyta główna padła. Pikanie pojawia się nawet wtedy gdy płyta startuje bez procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest raczej sprawny, bo na starych pamięciach komputer działa.

Po odpaleniu bez kości słychać trzy krótkie piknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nie ma wątpliwości że coś z nowymi pamięciami, tylko co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji twojej płyty głównej znalazłem coś takiego:

Zawsze instaluj moduły DIMM z tą samą wartością CAS Latency. Dla optymalnego działania zaleca się nabyć pamięc od tego samego producenta. Ta płyta główna nie obsługuje modułów pamięci z organizacją modułów 128x16.

(nie potrafię tego dokładniej przetłumaczyć).

 

module organisation to nie ilość chipów na karcie, bo na przykład na karcie HYS64T256020EU-3S-B, która według producenta twojej płyty jest obsługiwana i ma 2gb, występuje module organisation 256x64, 256x72 i 128x8.

 

Jednym słowem: dobrze jest zajrzeć na stronę płyty głównej i przyjrzeć się liście kompatybilnej pamięci przed jej zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamięci które kolega kupił są właśnie 16x128, 8x128 po każdej ze stron modułu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem pamięci na 2x KTH-XW4400c6/2G i wszystko już działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tamte dwa co ci nie działały miały CL5,

te co masz teraz mają CL6

Nie podałeś numeru modelu starego kingstona, ciekawe jaki on miał CL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary kingston ma CL5

to tak jak te moduły pamięci co nie działały.

....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To zobacz która karta jest najchętniej kupowana i nie patrz na forum gdzie masz jednak miłośników sprzętu z zasobnym portfelem  
    • nieprawda - także, i w późniejszym okresie nawet głównie, żeby mieć rynki zbytu - np GB w 19 wieku produkowała już tyle tkanin, głównie bawełnianych, że rynek europejski i amerykański był dla nich zbyt ciasny, i głównym rynkiem zbytu stały się Indie - i w zasadzie zniszczyły głównie chałupniczy przemysł tekstylny w Indiach, za pomocą ceł, ale i samych cen, bo ręczni tkacze w Indiach nie byli w stanie konkurować z  fabrycznym przemysłem w GB - jest o tym mnóstwo materiałów, a niejaki Marks napisał np że równiny Bengalu pokryły się kośćmi zmarłych z głodu tkaczy indyjskich (o ile pamiętam w artykule z 1857) - raczej przesada, ale w zasadzie zgodne z rozwojem historycznym; dodam, że bawełna na tkaniny z GB pochodziła z USA, choć Indie same były wielkim producentem bawełny, i że Indie już wtedy liczyły ponad  200 mln ludności, gdy np USA ok 50 - więc nie rabowanie z bogactw, których Indie zresztą dużo nie miały (głównym importem z Indii do GB była herbata), było decydującym bodźcem rozwoju krajów przemysłowych, tylko pozyskiwanie dużych rynków zbytu i wykorzystywanie przewagi produkcji maszynowej nad ręczną; czyli potęgi gospodarcze dorobiły się na postępie technicznym, tzn produkcji maszynowej, nie ręcznej, a rabowanie tzw bogactw, które wtedy z reguły były produktami rolniczymi, odgrywało drugorzędną rolę; jeśli już rabowanie, to przede wszystkim niewolników z Afryki do produkcji bawełny w USA i cukru w Brazylii i na Karaibach, bo oba te produkty stały się podstawą masowej konsumpcji w Europie, która napędzała wzrost i umaszynowienie produkcji, itd
    • Właśnie jestem w tym kotle Skończę go i zapoluję na alfę. Dz.
    • Ostre dymy w internecie. Mam nadzieję, że strimery i reszta ludzi wymusi na nich jakieś zmiany bo to jest bicie poniżej pasa ludzi, którzy kupili EOD.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...