Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kuba3xxx

AMD Phenom II x6- czy to dobry wybór

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem posiadaczem karty HD 7850 oraz płyty MSI 870-c45. Zasilacz MC Feel III 500ATX. Obecnie mam procek AMD 635, 4 rdzenie 2.9 Ghz po OC- 3.00 Ghz. Jestem zainteresowany kupnem procka, ponieważ kupiłem 3 miesiące temu radka po dobrej cenie hd 7850 1 Gb i np. taka FIFA 14 która na 9800 GT chodziła płynnie bez żadnych ścięć, teraz nie chodzi płynnie. Pewnie dlatego że karta jest dużo mocniejsza od CPU, ale mniejsza z tym. Czy taki Phenom II x6 np. 1055T czy 1065T byłby dobrym wyborem pod tą kartę i czy takie gry jak FIFA 15 czy AC IV chodziłyby bez zarzutu? Prosze o odp.

 

 

Pozdrawiam i thx za odp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem musi leżeć gdzieś indziej. Co prawda twojego Athlona pasowałoby mocniej podkręcić do tej karty, jednakże nie ma prawa być wolniej z HD 7850, a jeżeli 9800GT. Sam mam podobnego Athlona i robiłem przesiadkę z HD 4850 na R7 260X. Może nie wyczyściłeś dokładnie sterowników, albo nie wiem co, ponieważ obecna sytuacja jest kuriozalna. Ma być mimo wszystko odczuwalnie szybciej.

 

Edit.: Gdybyś miał HD 7850 wcześniej i teraz wymienił powiedzmy na GTX'a 970, to nie byłoby przyrostu mocy, bo cep by trzymał, ale nie byłoby także wolniej. U ciebie ma być jednak wyraźnie zauważalny przyrost wydajności, nawet pomimo faktu, że przydałoby się trochę więcej MHz na procu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem musi leżeć gdzieś indziej. Co prawda twojego Athlona pasowałoby mocniej podkręcić do tej karty, jednakże nie ma prawa być wolniej z HD 7850, a jeżeli 9800GT. Sam mam podobnego Athlona i robiłem przesiadkę z HD 4850 na R7 260X. Może nie wyczyściłeś dokładnie sterowników, albo nie wiem co, ponieważ obecna sytuacja jest kuriozalna. Ma być mimo wszystko odczuwalnie szybciej.

Hmm... no właśnie, ale niestety tak nie jest. Nie wiem w czym tkwi problem. A co do tego Phenoma x6 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phenoma na razie zostaw w spokoju, bo wymienisz cepa i jeśli dalej to samo będzie, to co? Zrozum, że obecnie powinieneś mieć minimum ze 2x wyższą wydajność.

 

A poza tym, w przypadku wymiany na Phenoma II X6 martwiłbym się płytą główną, która szałowa nie jest jak i zasilacz. Te procesory lubią dać w kość tym dwóm podzespołom. Ludzie nie raz mieli problemy z X6 na płytach ze słabą i dodatkowo niechłodzoną sekcją zasilania.

 

Edit.: Wyczyść dokładnie sterowniki i postaw na nowo jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phenoma na razie zostaw w spokoju, bo wymienisz cepa i jeśli dalej to samo będzie, to co? Zrozum, że obecnie powinieneś mieć minimum ze 2x wyższą wydajność.

 

A poza tym, w przypadku wymiany na Phenoma II X6 martwiłbym się płytą główną, która szałowa nie jest jak i zasilacz. Te procesory lubią dać w kość tym dwóm podzespołom.

 

Edit.: Wyczyść dokładnie sterowniki i postaw na nowo jeszcze raz.

Ok, spróbuje pokombinować ze sterownikami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyty MSI 870-c45. Zasilacz MC Feel III 500ATX.

Grzałkę Phenom X6 pod tę płytę to trzeba mieć naprawdę duże "cohones". Nie wspomnę o zasilaczu.

Fifa 14 ma małe wymagania więc masz coś nie tak z software, problemem nie jest słaba wydajność sprzętu do tej gry. Zapewne nie wyczyściłeś pozostałości sterowników w rejestrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzałkę Phenom X6 pod tę płytę to trzeba mieć naprawdę duże "cohones". Nie wspomnę o zasilaczu.

Fifa 14 ma małe wymagania więc masz coś nie tak z software, problemem nie jest słaba wydajność sprzętu do tej gry. Zapewne nie wyczyściłeś pozostałości sterowników w rejestrze.

Ok, ok... Zrobilem formata i reinstal win 8, potem zainstaluje co potrzeba i wgram najnowsze stery... Zobaczymy czy pomoze. Jak coś to dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phenoma na razie zostaw w spokoju, bo wymienisz cepa i jeśli dalej to samo będzie, to co? Zrozum, że obecnie powinieneś mieć minimum ze 2x wyższą wydajność.

 

A poza tym, w przypadku wymiany na Phenoma II X6 martwiłbym się płytą główną, która szałowa nie jest jak i zasilacz. Te procesory lubią dać w kość tym dwóm podzespołom. Ludzie nie raz mieli problemy z X6 na płytach ze słabą i dodatkowo niechłodzoną sekcją zasilania.

 

Edit.: Wyczyść dokładnie sterowniki i postaw na nowo jeszcze raz.

Zrobiłem formata, zainstalowałem najnowszy sterownik AMD i widać wyraźna poprawę, jednak czasami się zatnie, a wcześniej tj gdy miałem 9800 Gt tego nie było( gra chodziła elegancko). Nie wiem dlaczego tak jest, widać poprawę ale te zacinki czasami denerwują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...