Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mikasso09

Zasilanie LED

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamierzam podświetlić półkę na której mam swój PC (jestem w trakcie robienia). Kupię 1m taśmy LED lub jeżeli znajdę to neony :P

Sęk w tym że nie wiem jak je zasilić, mam przejściówkę molex -> 6 pin, można z niej zrobić jakiś pożytek? Jaki jest jeszcze sposób? (Ładowarka, bateria)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj

 

najlepiej kup transformator elektroniczny o mocy która będzie tobie potrzebna jeśli chodzi o listwy led to wystarczy 60W

przykładowy transformator

podpinasz taśmę do transformatora a tranformator podłanczacz do gniazdka 230W i wszytko ładnie działa co do ładowarek itp nie przejdzie takie coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4653116000_1312126523.jpg

 

odetnij kabelki i podłącz prawidłowo :) czyli 12V i masa 5V olewasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że 6 pin w ogóle nie dotykać?

To nie m a znaczenia skąd weźmiesz te 12V. Ważne że żółty kabel to +12V a czarny to masa. Do takich wtyczek jak na obrazku ja wsadzałem drucik i blokowałem zapałką któa elegancko tam pasuje na ścisk. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;) Planuję zrobić własną obudowę lub umieścić komputer na półce. Mam 2 różnej wielkości deski (62x21 i 41x21 o grubości 3cm) i nie wiem jak się do tego zabrać. Przydałyby się jakieś wskazówki/przykłady :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...