Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jaredo

Zestaw do gier max 5200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam złożyłem sobie coś takiego wydaje mi się na pierwszy rzut oka ok ale lepiej się spytać osób, które to ogarniają na co dzień i znają dobrze rynek. Dysk ssd posiadam z wcześniejszego komputera więc jest nie potrzebny. Mam zamiar robić lekkie oc oraz myślę w niedługiej przyszłości nad zakupem drugiej karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem jednak premie świąteczną i jestem w stanie wydać na kompa, aż 5000zł lecz teraz chciałbym żeby w zestawie był już ssd a tamten stary zostawię koledze do tego zestawu co proponował rowers dołożyłem dysk ssd crucial mx100 ale zostaje mi zapas 200 zł więc może warto coś wymienić na lepsze np obudowę lub chłodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rowers zaproponował bardzo dobry zestaw, można by jedynie pomyśleć nad zmianą karty graficznej na asusa:

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__9/id_produktu__6101/__Karty_Graficzne_Asus_GeForce_GTX970_OC_StriX_4GB_DDR5_HDMI_256_bit_PCI_E_Mega_Gra_do_wyboru_/

lub MSI:

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__9/id_produktu__6105/__Karty_Graficzne_MSI_GeForce_GTX970_OC_4GB_OC_TwinFrozr_Gaming_Ed_256_bit_PCI_E_Mega_Gra_do_wyboru_/

Obie powinny być cichsze niż Gigabyte, i jeśli chcesz dorzucić do czegoś te 200zł, to można pomyśleć nad lepszą obudową - szukałbym Fractala R4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ 979.01 zł

Chłodzenie: SilentiumPC Grandis XE1236 149 zł

Płyta główna: Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3 /intel Z97, LGA1150/ 489 zł

Pamięć RAM: G.Skill 8GB (2x4GB) 2400MHz CL10 TridentX 369 zł

Dysk twardy: Crucial MX100 128GB (550/150MB/s) 289 zł

Drugi dysk twardy: Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda 210 zł

Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 970 WindForce OC 4GB DDR5 256Bit (1253/7000) + gra gratis 1429 zł

Nagrywarka DVD / BluRay: LG GH24NSC0 SATA (black) 59 zł

Obudowa: Zalman Z3 Plus USB3.0 black (b/z) 159 zł

Zasilacz: Thermaltake Smart SE 630W 80+ 140mm modular 259 zł

 

Suma: 4391.01 zł

 

@ www.esc.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP: autor zwiększył budżet do 5K PLN.

 

Płyty Killer nie polecam. Od kilku miesięcy walczę z ASRockiem o normalne funkcjonowanie ich mobasa :(

 

http://www.morele.net/inventory/info/B0EXaS/

 

Od siebie polecę taki zestaw.

Procesor to chyba jasna sprawa - i5-4690K. Do tego GTX 970 od Asusa z cichym chłodzeniem Strix/DCU. Nie mogło zabraknąć chłodzenia Thermalright. Do tego dochodzi 1TB HDD i SSD od Cruciala. Chyba najlepszy w tej chwili, w cenie 280 PLN. Może konkurować z nim OCZ ARC 100 ;)

Całość dopełnia 8GB pamięci RAM Team Group i obudowa SIlentiumPC. X60 to taki pośredni wybór. Z designu nic ciekawego, ale pod względem funkcjonalności przedstawia się to wręcz odwrotnie.

 

Sam będziesz składał ten "piecyk"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sam, składałem już nie raz komputery więc nie będzie to dla mnie problemem. Zamówienie i tak będę składał dopiero po nowym roku więc mam jeszcze czas na zastanowienie się co brać. Tak przy okazji tam do koszyka dodałeś chyba przez przypadek 3 dyski twarde. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie zdecydowałem się w końcu na coś takiego http://www.morele.net/inventory/info/6nCHcO/ Tylko mam jeszcze ostatnie pytanko czy te pamięci mi się zmieszczą pod chłodzenie, bo czytałem różne opinie na forach i jedni piszą że da rade je zmieścić a inni że jednak nie. Jak coś to zaproponujcie coś w zamian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Rock 3 Pro nie opłaca się kupować:

- wydajność niewiele wyższa od DR3

- nie wykorzystasz jej i tak przy glucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...