Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rothejro

Telewizja dvb-t

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wynajmuję mieszkanie w centrum miasta, mam wyrejestrowany odbiornik i nie mam żadnej telewizji.

Parę dni temu zaciekawił mnie kabelek od kablówki, wtyk jak wtyk a raczej dyndający kabel.

 

Właściciel mieszkania mówił, że kabel był bezpośrednim firmowym przyłączem, które oferowało telewizję.

Właśnie też z tego zrezygnowałem, z abonamentu od tej firmy.

 

Parę tygodni później podpiąłem pod niego telewizor i nagle dostałem parę dobrych kanałów.

Czy robię to nielegalnie, odbierając sygnał z kablówki?

Czy może się o tym ktoś dowiedzieć, pobór prądu z kabla itp. ?

Nie wiem na jakich zasadach mogę korzystać z tych programów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie kanały odbierasz?

 

W niektórych miejscach spółdzielnie czy wspólnoty mieszkaniowe mają zawarte umowy z kablówkami na dostarczanie podstawowego pakietu kanałów bezpłatnie dla wszystkich mieszkańców, żeby nie ponosić wydatków na konserwację anten zbiorczych. Może być też tak, że sama instalacja kablówki działa jako antena i zbiera sygnał DVB-T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- tvp 1 (nie hd)

- tvp 2 (nie hd)

- tvp regionalna

- polsat

- tvn

- tv 4

- tv puls

- tvn 7

 

i jeszcze jakieś 4 kanały.

 

Chodzi mi tutaj czy jest możliwość, aby ktoś wiedział iż odbieram telewizję z tegoż kabelka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma możliwości się o tym dowiedzieć.

To nie kabel z internetu.

 

Kablówki w blokach często mają kilka bezpłatnych kanałów, a to, co odbierasz, to tylko redystrybucja darmowego dvb-t.

 

Jedyne, co musisz zrobić, by być zgodnym z prawem, to płacenie obowiązkowego abo telewizyjnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...