Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

geforc

Tp Link W8950ND - jak ustawic stałe ip ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, panowie mam problem z ustawieniem stałego ip dla konsoli, w ustawieniach routera nigdzie nie widze opcji STATIC IP, gdzie tego szukać, naprowadźcie mnie jakoś na to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mogłem w instrukcji znaleźć static ip dla komputera, jest tylko dla rutera.

ale jest inny sposób.

ruter jak przydziela Ip to robi po kolei, zaczynając od 1, 2, 3 itd

ustaw na konsoli ręcznie jakiś daleki adres ip, np. 192.168.1.254

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem tak i pokazuje mi na liście urządzeń że ip Expires za 24 godziny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakres DHCP na routerze można sobie ustawić tzn jest tam gdzieś że przydziela adresy DHCP od IP np.192.168.0.2 do 192.168.0.200. Sprawdź jak jest u Ciebie. Ustawiasz po prostu w konsoli adres spoza tego zakresu i masz stałe IP ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek
liście urządzeń że ip Expires za 24 godziny

Nie bardzo wiem o jakiej liście mówiasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Jeżeli ustawiłeś zgodnie z moim poradnikiem to nie ustawiłeś stałego ip tylko że DHCP będzie ciągle przyznawało takie samo IP dla tego hosta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebootowałem router, odłączyłem od gniazdka na minute, włączyłem od nowa, odpaliłem konsole i jest takie ip jakie ustawiłem, nic się nie zmieniło, więc chyba ok jest...

 

 

natomiast inny problem mam, xbox one jak i ps4 używają jednego portu 80, jak chcę przypisać ten jeden port w przekierowywaniu w routerze dla ps4, to pokazuje mi żę już jest używany przez inne urządzenie czyli przez xboxa one. Co zrobić ?

 

tutaj pokazane że obydwie konsole mają rozne porty, ale jeden czyli 80 jest wspólny...

 

http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/TP-Link/TD-W8950ND/Xbox_One.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebootowałem router, odłączyłem od gniazdka na minute, włączyłem od nowa, odpaliłem konsole i jest takie ip jakie ustawiłem, nic się nie zmieniło, więc chyba ok jest...

 

 

natomiast inny problem mam, xbox one jak i ps4 używają jednego portu 80, jak chcę przypisać ten jeden port w przekierowywaniu w routerze dla ps4, to pokazuje mi żę już jest używany przez inne urządzenie czyli przez xboxa one. Co zrobić ?

 

tutaj pokazane że obydwie konsole mają rozne porty, ale jeden czyli 80 jest wspólny...

 

http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/TP-Link/TD-W8950ND/Xbox_One.htm

 

ale to trzeba robić? bez przekierowania nie działa? Forwarding to się bardziej stosuje jak stawiasz serwer jakichś usług żeby urządzenia z zewnątrz widziały Twój sprzęt. Może bardziej to kwestia konfiguracji firewalla?

 

Edit: takie czary z forwardingiem robi się na "głupich" routerach które inaczej blokują z sobie tylko znanych powodów pewne porty i inaczej ich nie odblokujesz. Niech się jeszcze jimasek wypowie ale w TP-Linku nie powinno być z tym problemów albo zawsze można wymienić soft na alternatywny..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety były poblokowane, w konsoli było że nat zamknięty albo ograniczony, musiałem ustawiać statyczne ip dla konsol i pozniej porty blokowac, ale jak piszę jest problem z tym 80 portem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety były poblokowane, w konsoli było że nat zamknięty albo ograniczony, musiałem ustawiać statyczne ip dla konsol i pozniej porty blokowac, ale jak piszę jest problem z tym 80 portem...

 

Myslę że jednak nie jest tak, że konsole wymagają publicznego adresu na własność (a do tego w sumie sprowadza się sytuacja gdy robisz forwarding). Jeśli jednak muszą przedstawiać się adresem publicznym to sam rozumiesz, że masz jeden taki adres a konsole masz dwie. Pozostaje Ci nadać im ten sam lokalny adres IP i po prostu odpinać z sieci tą nie używaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam dwa stałe adresy ip i dwie konsole, statyczne ip juz zrobiłem i poradziłem sobie jakoś, ale mam problem z portem 80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te adresy IP co nadałeś konsolom to adresy lokalne, nie widoczne z internetu. Adres publiczny to adres pod którym w internecie przedstawia się twój router. Po przekierowaniu portów na konkretne adresy lokalne (konsole) z netu na konkretnym porcie pod publicznym IP widać bezpośrednio konsole. Niestety jeśli obie wykorzystują ten sam port tzn 80 to jest problem i nie da się go łatwo obejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak mam ustawić stałe ip dla konsolki xbox one router tp link MR3020 modem huawei 4g LTE model e3372 żeby móc grać na xbox one na ekranie lapka Windows 10 albo »»znaleźć«« te ip bo jest wymagane do połączenia konsolki żeby był streaming obrazu proszę o pomoc bardzo bo rozkładam ręce :( nie wiem co robić proszę o instrukcje krok po kroku jak to zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Oficjalnie o silniku Ego w F1. Lee Mather, starszy dyrektor kreatywny ds. F1 24. Ego jest używany od 15 lat, i zmienia się znacząco co roku (XD) w tym roku zostanie usprawniony o  dynamic diffuse global illumination (DDGI) dla oświetlenia, pod względem graficznym wygląda że to będzie jedyna zmiana. W przeszłości zdecydowana większość gier od Codemasters śmigało na silniku EGO, w tej chwile jest on stosowany jedynie w serii F1, wszystko to po przejęciu przez EA. Lee uważa to za zaletę ponieważ zespół zna ten silnik na wylot ponieważ sami go stworzyli. "Mamy całkowitą elastyczność, aby zrobić z nim, co chcemy. Nie sądzę, że bylibyśmy w stanie tak łatwo wprowadzić ogromne zmiany w fizyce, gdyby nie nasza technologia." Zapytany, czy team odpowiedzialny za F1 rozważyłby pójście drogą ludzi od WRC i przejście na Unreal Engine, Mather odpowiedział: nie ma żadnego wymogu ani potrzeby, abyśmy wykonywali ten ruch. Nie dałoby nam to żadnych  większych korzyści w serii F1. W EA WRC oczywistym powodem była potrzeba generowania długich OS-ów,  i unreal engine daje taką możliwość, w F1 tego nie potrzebujemy. Wybiegając w przyszłość silnika EGO „Będziemy go nadal budować i rozwijać” – podkreśla Mather.   Dziękuje, tyle w temacie obiecanek zmian, przez te same osoby przez ostatnie 2 lata.  
    • Czyli bardziej atrakcyjna opcja nie jest lepsza? I jak tu nie chwytać za słówka?  Warunki handlu 'minimalnie' gorsze, hehehe...a jaka na to jest gwarancja? Scenariusz idealny? Obudźmy się i przedstawmy scenariusz realny: Polska się foszy, Unia się foszy, Polska wychodzi, Unia napina mięśnie, Polska napina mięśnie. Wygrywa silniejszy. Słabszy klęka i się podporządkowuje warunkom stawianym przez silniejszego. Jak już Unia kończy, warunkowanie przez gwałt zaczynają kolejni silniejsi od Polski; Wschód, USA, czy nawet republika moczarów zielarskich. W świecie realnym rozmyślania o tym co byśmy mogli zrobić gdybyśmy byli kimś nie mają za dużego sensu, jeżeli się tym kimś nie jest
    • No muszę przyznać że byłem już w tym tygodnia i raz w poprzednim na krótkiej przejażdżce rowerowej i lepiej mi się jeździ niż chodzi. Przy chodzeniu odczuwam jeszcze niekiedy ból. Jak zginam stopę to w miejscu zginania w kilku miejscach mnie coś strzyka. Choć nie zawsze mam wrażenie że bardziej jak jest zimniej. Plus jeszcze jak przypadkiem wygnę sobie palce do góry to też zaboli w miejscu złamania. Sam stopa mi też jeszcze spuchnie ale to bardziej przy intensywnym eksploatowaniu. I co ciekaw też bardziej na wieczór jak w dzień. 
    • Na chwilę obecną jeszcze się opłaca pozostawać w Unii, ale lewica w Brukseli mocno pracuje by to zmienić.
    • Z tego co piszesz to szukasz czegoś balkonowego. Tam jest to tak rozwiązane, że nie produkuje więcej prądu niż jest poboru. Ale to nie jest offgrid, to jest jakaś separacja jedynie żeby nie wysyłać.  Co do legalności takich rozwiązań to się nie zastanawiałem. Ale skoro magazyn energii wymaga zgłoszenia i wpisania na listę zgodnych energetycznie urządzeń, to tutaj może być podobnie. Podłączasz się do publicznej sieci, wiec nie możesz tego robić najgorszym chińskim szajsem narażając wszystkich na około.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...