Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Hosterek

Problemy ze stabilnością SSD

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam dysk ssd crucial mx100 256gb, na którym zainstalowany jest system win 8.1 i najczęściej używane programy. Ostatnio zauważyłem drobne problemy ze stabilnością systemu, tj. w pewnym momencie system się całkowicie zawiesza na kilkanaście sekund, po tym wyświetla się BSoD i komputer uruchamia uefi. Gdy chcę wyjść i uruchomić system, uefi znowu startuje, a na boot list nie ma mojego dysku ssd. Problem rozwiązuje się po wyłączeniu komputera na kilkanaście sekund. Co to może być?

 

Miałem ten problem godzinę temu, wcześniej jakiś tydzień temu, wcześniej parę tygodni.

Event log:

The previous system shutdown at 00:49:12 on ‎2014-‎12-‎28 was unexpected.

 

The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.

 

The Service KMSELDI service terminated unexpectedly.  It has done this 1 time(s).

 

W as ssd transfery są ok, w hd tune 'error scan' nie ma żadnych błędów.

 

Dysk: crucial mx100 256gb

płyta główna: asrock b85m

 

Poza ssdkiem posiadam jeszcze 3 inne dyski hdd o różnej pojemności, różnych producentów, na jednym z nich mam foldery użytkownika (dokumenty, pobrane, muzyka itp.), mam zainstalowany program intel rapid storage technology.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem z Kingstonem ale potem kupiłem Cruciala i już tak niebyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...