Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość hoodedman

nieznane komputery widoczne w otoczeniu sieciowym

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hoodedman

Zauważyłem od jakiegoś czasu komputer a w zasadzie 2 komputery w moim otoczeniu sieciowym (widoczne są na 2 laptopach które mam w sieci) spanikowałem, zmieniłem hasło do wi-fi, zmieniłem SSID, zmieniłem nawet hasło do routera... I co? Za moment 2 dodatkowe komputery intruzy zawitały ponownie w widoku "sieci". Sytuacja się zmieniła dopiero jak zmieniłem grupę roboczą... Natomiast w "Urządzanicha multimedialnych" dalej widzę ten sam syfny komputer/urządzenie.

Zmieniłem już nawet hasło do grupy domowej. Nic nie pomaga. O co chodzi i jak się tego pozbyć? I jakim cudem w moim otoczeniu sieciowym widziałem 2 dodatkowe komputery skoro nie ma takiej możliwości aby należały one do mojego otoczenia sieciowego?

 

Zawsze myślałem że jakieś pojęcie o sieciach mam, ale to mnie zdumiało. Oczywiście nie mogłem się dostać na te komputery, ale szlag wie co one mogły skoro mam udostępniony np. dysk w sieci.

 

Czy to możiwe - żeby komputery nie będące w mojej sieci wi-fi (a w niej widoczne) mogły korzystać z udostępnionych plików?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hoodedman

nie, na pewno nie. jeden np. nazywa się xxx-BLASZAK. To na 100% nie są komórki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaloguj się na router i sprawdź DHCP, będziesz wiedział ilu klientów masz w danej chwili podłączonych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hoodedman

ok już chyba wiem, rzeczywiście aktywnych klientów WLAN mam tylu ilu powinno być. Problem polega na tym że jestem częścią potężnej sieci osiedlowej, i chyba coś ostatnio poprzestawiali w konfiguracji i widzę to co mam za routerem swoim. Wcześniej tego problemu nie było. Dlatego szukałem przyczyny w wi-fi podczas gdy problem "idzie do mnie po kablu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...