Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mroczi16

Komputer do gier 3000/3500zl (fifa 15, bf4 i cs:go [zalezy mi na fps'ach]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w temacie komputerów jestem zielony i nie wiem co wybrać :c Jeśli możecie pomóc będę wdzięczny :) Otóż planuje kupić PC głównie pod fife 15, bf4 i cs;go, zalezy mi na fps'ach:p jaki zestaw polecacie w cenie 3500zl ale w cenie wliczony windows 7 ;) i5/i7 i chcialbym nvidie chyba ze polecicie inne mocne karty graficzne :) błagam o pomoc... teraz mam 20/30 fps ... dno ;x Z góry dziękuję! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stówkę dorzucisz i masz zestaw przygotowany do obsłużenia każdej gry na minimum wysokich detalach ;)

http://www.morele.net/inventory/info/OYqSxi/

 

i5-4460 do tego GTX 970 i 8GB pamięci RAM.

Odpowiedni do tego tercetu zasilacz no i niestety dosyć budżetowa obudowa, ale pieniądze które posiadasz nie wystarczyły na umieszczenie jakiekolwiek ciekawszej case.

 

Jeżeli chcesz, żeby PC przyjechał do Ciebie złożony to umieść w koszyku tę usługę: http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-266770/

i nie zapomnij wpisać kodu: O7SAKMMCBS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba kupię :) ale Windows 7 :) a coś tańszego? ;/

 

+ co daje ten kod? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Intel Core i5-4690 /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ 899 zł

Płyta główna: MSI B85-G41 PC Mate /intel B85, LGA 1150/ 289 zł

Pamięć RAM: Crucial 8GB 1600MHz CL9 Ballistix 299 zł

Dysk twardy: Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 230 zł

Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 970 WindForce OC 4GB DDR5 256Bit (1253/7000) + gra gratis 1429 zł

Nagrywarka DVD / BluRay: LG GH24NSC0 SATA (black) 59 zł

Obudowa: Zalman Z3 Plus USB3.0 black (b/z) 159 zł

Zasilacz: Antec VP-PC 500W 120mm 149 zł

 

Suma: 3513 zł

 

@ www.esc.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożenie za złotówkę i wysyłka sprzętu za darmo.

Przy Windows 8.1 zyskujesz dłuższy support ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co lepsze? :v

 

Wole windows 7!

 

Lipton a co powiesz o propozycji Lameismyname? :v też dobra?

 

Ale bez windowsa tyle wychodzi... odpada ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a może tak?:

 

Procesor: Intel Core i5-4590 /3.3GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ 810 zł

Płyta główna: MSI H81M-P33 /intel H81, LGA1150/ 165 zł

Pamięć RAM: Crucial 8GB 1600MHz CL9 Ballistix 299 zł

Dysk twardy: Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda 210 zł

Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 970 WindForce OC 4GB DDR5 256Bit (1253/7000) + gra gratis 1429 zł

Nagrywarka DVD / BluRay: LG GH24NSC0 SATA (black) 59 zł

Obudowa: Zalman Z1 USB3.0 black (b/z) 130 zł

Zasilacz: Antec VP-PC 500W 120mm 149 zł

System operacyjny: Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit PL SP1 389 zł

 

Suma: 3640 zł

 

@ www.esc.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja bym brał. Lameismyname przedstawił Ci zestaw z odrobinę wydajniejszym procesorem.

Stracisz natomiast na uposażeniu płyty głównej. Coś za coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lame a koszt przesyłki i roboty w to wliczony? :)

Tak. Cytat z esc.pl:

 

Przygotowanie specyfikacji, montaż, konfiguracja oraz instalacja zakupionego wraz z komputerem systemu operacyjnego Microsoft Windows są bezpłatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej ten z lepszym procesorem? ;>

Ja osobiście nie kupowałbym tak budżetowej płyty pod i5-4460, ale to tylko moje zdanie.

Nie mam w orężu argumentów, aby pisać że taka płyta po kilku miesiącach przestanie działać ;)

 

Procesor jest marginalnie wydajniejszy. W CS:GO zyskasz kilka dodatkowych kl./s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipton, ale on dał inny procesor :v Ty dałeś i5-4460 ;) Więc nie rozumiem o czym piszesz xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie kupowałbym tak budżetowej płyty pod i5-4460, ale to tylko moje zdanie.

Nie mam w orężu argumentów, aby pisać że taka płyta po kilku miesiącach przestanie działać ;)

 

Procesor jest marginalnie wydajniejszy. W CS:GO zyskasz kilka dodatkowych kl./s.

To bardzo dziwne bo wydaje mi się, że czasem widzę jak podajesz alternatywne zestawy właśnie na budżetowych płytach.

Z argumentów przeciwko budżetowym płytom jest najmocniejszy chyba ten odnośnie nie jakości a tego jakie możliwości dana płyta oferuje, jak bogato jest wyposażona. Jakość rzeczywiście jest inna jak porównujemy płyty pomiędzy których cenami występuje widoczna przepaść.

Płyty główne (razem z kartami grafiki) to moim zdaniem najbardziej awaryjne komponenty - często padają niedługo po okresie gwarancyjnym i nie ma co się oszukiwać, że ta za 200zł dłużej pożyje od tej za 150zł... nie ma na to reguły.

 

Oczywiście jak jest taka możliwość to zawsze lepiej dopłacić parę groszy i brać lepszą płytę, więc pewnie w tym punkcie się zgodzimy bez dwóch zdań. Nie zgodzimy się natomiast w kwestii priorytetów - Ty stawiasz na lepszą jakość zestawów, ja na wydajność czyli to co przeciętny zjadacz chleba poczuje najbardziej.

 

A co do procesora to tak jak mówisz - modele od najniższego do najwyższego i5 różnią się marginalnie ale idąc tym tokiem myślenia każdy i5 bez K wyższy od 4440 jest bezsensownym zakupem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dziwne bo wydaje mi się, że czasem widzę jak podajesz alternatywne zestawy właśnie na budżetowych płytach.

Z argumentów przeciwko budżetowym płytom jest najmocniejszy chyba ten odnośnie nie jakości a tego jakie możliwości dana płyta oferuje, jak bogato jest wyposażona. Jakość rzeczywiście jest inna jak porównujemy płyty pomiędzy których cenami występuje widoczna przepaść.

Płyty główne (razem z kartami grafiki) to moim zdaniem najbardziej awaryjne komponenty - często padają niedługo po okresie gwarancyjnym i nie ma co się oszukiwać, że ta za 200zł dłużej pożyje od tej za 150zł... nie ma na to reguły.

 

Oczywiście jak jest taka możliwość to zawsze lepiej dopłacić parę groszy i brać lepszą płytę, więc pewnie w tym punkcie się zgodzimy bez dwóch zdań. Nie zgodzimy się natomiast w kwestii priorytetów - Ty stawiasz na lepszą jakość zestawów, ja na wydajność czyli to co przeciętny zjadacz chleba poczuje najbardziej.

 

A co do procesora to tak jak mówisz - modele od najniższego do najwyższego i5 różnią się marginalnie ale idąc tym tokiem myślenia każdy i5 bez K wyższy od 4440 jest bezsensownym zakupem ;)

Tylko w szczególnych przypadkach polecam zakup mocno budżetowej płyty głównej. Staram się tego unikać, ale jak sam słusznie zauważyłeś - duża część osób stawia nie na jakość, a wydajność. Później jednak odbija się to im czkawką ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lameismyname będzie twierdził, że jego a ja z kolei odwrotnie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lameismyname będzie twierdził, że jego a ja z kolei odwrotnie :E

Ja bym to raczej ujął tak - którakolwiek opcja nie zostanie wybrana przez autora, będzie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma jeszcze jednej osoby, która wybrałaby jeden :v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie, do 2900? bo nwm czy bede mial 3.5k... sprawy się skomplikowały xd błagam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do poprzednich zestawów lepiej brać Asrock H81M Intel H81 LGA1150 niż tego MSI co podał Lipton.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...