Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Nerval

Wysyłka do Morele (RMA) - kilka pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zepsuła mi się Gigabyte 7970. Przez ponad dwa lata chodziła bezproblemowo, aż nagle zaczęła zawieszać mi PC w 3D z zapętlającym się dzwiękiem. Potem zaczęły się jaja w 2D ("sterownik AMD przestał działać", kolorowe pasy na ekranie), a po jakimś czasie i kilku crashach, PC z nią w środku w ogóle nie wstaje. Karta stock, PSU XFX 550w, więc to nie to. Na 7600gt wszystko ok.

 

Zgłosiłem kartę na serwis standardowy do Morele (na niezgodność nie mogłem) i mam kilka pytań co do wysyłki:

 

1. Czy paczkę dać bezpośrednio pani w okienku, czy wypełniać też druk nadania? Bez tego druku nie dostaje się chyba potwierdzenia nadania?. Jeśli tak, to czy mam go wypełnić danymi z etykiety pdf, którą kazali mi wydrukować, czy swoimi? (na etykiecie: nadawca: Morele.net, odbiorca: ABCData itp.)

 

2. "Koszt przesyłki pokrywa nadawca". Nadawca = ja, czy sklep?

 

3. Mam też załączyć TAKI druk reklamacyjny. Wypełnić tak samo obydwie połówki? Dobrze myślę, żeby przerobić na plik Worda i wtedy uzupełnić :E ?

 

4. Niby mają na rozpatrzenie 30 dni. Rozumiem, że są to dni kalendarzowe, a nie robocze?

 

Chyba tyle. Piszę tu, bo telefonicznie się nie dałem rady skontaktować. Problem może i banalny, ale chcę wszystko zrobić jak należy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 oczywiscie wypełnić

2 ty

3 zaden druk .Wysyłasz zgłoszenie ze zepsuta dostaniesz kod który jest kilka dni wazny . Wysłyłasz bez akcesoriów

4 widzimsie sklepu .Polskie realia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczęście w nieszczęściu że to ABCData im to sprzedała :) Przynajmniej kiedyś mieli bardzo dobry serwis. Karta trup to raczej szybko to załatwią. Problem jest taki że ABCData odeśle to do Morele i tam ciekawe czy coś nie będą kombinować.

 

Edit:coś mi się nie podoba, w ABCData bez numeru rma nie przyjmą Ci paczki raczej. Dostałeś od morele numer rma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4. Niby mają na rozpatrzenie 30 dni. Rozumiem, że są to dni kalendarzowe, a nie robocze?

 

G...prawda, na rozpatrzenie mają 14 dni, 2 tygodnie, wliczając soboty i niedziele, jeżeli nie dostaniesz odpowiedzi do tej pory to oznacza, że reklamacja jest przyjęta automatycznie (nie daj sobie w razie czego wcisnąć odpowiedzi odmownej po owych 14 dniach!!). Jeżeli tam jest faktycznie zapis o 30 dniach to jest to niedozwolona klauzula. Jeśli zajdą Ci za skórę to możesz to wykorzystać i nasłać na nich odpowiedniego rzecznika, żeby sobie zapłacili za Twój czas.

 

Tu masz małe info na ten temat:

http://prokonsumencki.pl/blog/masz-14-dni-na-ustosunkowanie-do-reklamacji-klienta-i-ani-dnia-wiecej/

http://www.infor.pl/prawo/reklamacje/terminy/276026,Jak-obliczyc-14dniowy-termin-na-odpowiedz-reklamacyjna.html

http://www.infor.pl/prawo/prawa-konsumenta/reklamacja/285011,Ile-czasu-powinna-trwac-reklamacja.html

 

30 dni terminu to mają np. w biurach podróży - przynajmniej w 2010 roku mieli - (wiem, bo sprawdzałem sam kiedyś to na sobie przy okazji pewnej "cudownej" wycieczki), czy tam w innych usługach, ale z tego co wiem to Morele to sklep a nie biuro turystyczne więc po równo 14 dniach od złożenia reklamacji (czyli jak składasz dziś, to do wtorku 13.01.2015 powinni dać głos;)) musisz mieć odpowiedź, albo reklamacja automatycznie jest uznana i nie ma zmiłuj się. A i nie daj sobie wmówić, że oni to muszą odesłać i czekać na odpowiedź gdzieś tam itd. Ciebie to nie interesuje, mają 14dni i tyle, jak im brakuje czasu to niech zatrudnia kogoś dodatkowo :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzięki za pomoc, wysłane :)

Ten druk od GB jednak załączyłem, bo aż dwa razy było to zaznaczone - raz w pliku pdf, raz w mailu. Raczej nie zaszkodzi.

 

Edit:coś mi się nie podoba, w ABCData bez numeru rma nie przyjmą Ci paczki raczej. Dostałeś od morele numer rma?

Numer RMA zdaje się być w pliku .pdf który miałem załączyć jako etykietę.

 

 

Jak 14 dni to super - nastawiałem się na cały miesiąc z 7600gt :E

Jeśli będą jakieś komplikacje to jeszcze dam znać. Na razie chyba temat można zamknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G...prawda, na rozpatrzenie mają 14 dni, 2 tygodnie, wliczając soboty i niedziele, jeżeli nie dostaniesz odpowiedzi do tej pory to oznacza, że reklamacja jest przyjęta automatycznie (nie daj sobie w razie czego wcisnąć odpowiedzi odmownej po owych 14 dniach!!). Jeżeli tam jest faktycznie zapis o 30 dniach to jest to niedozwolona klauzula. Jeśli zajdą Ci za skórę to możesz to wykorzystać i nasłać na nich odpowiedniego rzecznika, żeby sobie zapłacili za Twój czas.

 

Tu masz małe info na ten temat:

http://prokonsumencki.pl/blog/masz-14-dni-na-ustosunkowanie-do-reklamacji-klienta-i-ani-dnia-wiecej/

http://www.infor.pl/prawo/reklamacje/terminy/276026,Jak-obliczyc-14dniowy-termin-na-odpowiedz-reklamacyjna.html

http://www.infor.pl/prawo/prawa-konsumenta/reklamacja/285011,Ile-czasu-powinna-trwac-reklamacja.html

 

30 dni terminu to mają np. w biurach podróży - przynajmniej w 2010 roku mieli - (wiem, bo sprawdzałem sam kiedyś to na sobie przy okazji pewnej "cudownej" wycieczki), czy tam w innych usługach, ale z tego co wiem to Morele to sklep a nie biuro turystyczne więc po równo 14 dniach od złożenia reklamacji (czyli jak składasz dziś, to do wtorku 13.01.2015 powinni dać głos;)) musisz mieć odpowiedź, albo reklamacja automatycznie jest uznana i nie ma zmiłuj się. A i nie daj sobie wmówić, że oni to muszą odesłać i czekać na odpowiedź gdzieś tam itd. Ciebie to nie interesuje, mają 14dni i tyle, jak im brakuje czasu to niech zatrudnia kogoś dodatkowo :E

Tak jest 14 dni na ustosunkowanie się do reklamacji przez sklep, ale całkowity jej przebiegu jest niekreślony przy reklamacji z tytułu gwarancji, inaczej jest przy reklamacji NTZU, przy której firma w ciągu 14 dni ustosunkowuje się do przedstawionych przez klienta żądań.

Autor nic nie napisał z jakiego tytułu chce reklamować, więc zamiast się wymądrzać wytłumacz mu jak najlepiej to zrobić.

 

edit, niestety już za późno, autor wybrał drogę gwarancyjną.

 

Jak 14 dni to super - nastawiałem się na cały miesiąc z 7600gt :E.

14 dni na ustosunkowanie się do reklamacji, całkowity termin naprawy nieokreślony, zazwyczaj 2-4 tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leosi

ja jak posłałem do morele grafikę to czekałem 5 tygodni a do tego koszt wysyłki w ich stronę poniosłem ja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest 14 dni na ustosunkowanie się do reklamacji przez sklep, ale całkowity jej przebiegu jest niekreślony przy reklamacji z tytułu gwarancji, inaczej jest przy reklamacji NTZU, przy której firma w ciągu 14 dni ustosunkowuje się do przedstawionych przez klienta żądań.

Autor nic nie napisał z jakiego tytułu chce reklamować, więc zamiast się wymądrzać wytłumacz mu jak najlepiej to zrobić.

 

edit, niestety już za późno, autor wybrał drogę gwarancyjną.

 

 

14 dni na ustosunkowanie się do reklamacji, całkowity termin naprawy nieokreślony, zazwyczaj 2-4 tyg.

 

Wczytaj się w jego post. Ja wiem jak bywa z realizacją gwarancji - mamy takie, a nie inne prawo - ale w jego wypadku jedynym pewnikiem jest to, że w 14 dni musi dostać odpowiedź. A jeśli jej nie będzie to muszą jego zgłoszenie uznać i tyle w temacie, nic wiecej tutaj nie da się zrobić. Na NTzU miał 2 lata (i 2 miesiące na zgłoszenie). Z postu wynika, że karta była kupiona ponad 2 lata temu, więc NTzU niestety odpada.

 

ps.

Kupiłem sporo rzeczy w Morele i jeszcze nigdy nie musiałem tam reklamować. Musiałem 2 razy w Agito (pod rząd - długa historia) i całość zajęła 6 dni, wiem, mnie też to baaardzo zaskoczyło na plus:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę tutaj dobry znak bo to, że Morele kombinuje tak, że od razu wysyłasz towar do dystrybutora (ABCData) to tylko może przyśpieszyć sprawę. Szkoda że od razu nie odeślą tego z ABCData do Ciebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...