Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kacperq2

Karta graficzna do 1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam karty graficznej do 1000zł. Obecnie posiadam HD7950, który pojutrze leci na sprzedaż. Nie ukrywam, że chciałbym coś z obozu zielonych, bo stery AMD są naprawdę problematyczne. Jeszcze jedno pytanie: czy Deus G1 600W uciągnie nową kartę, czy muszę go wymieniać? Przez prawie 2 lata działa bez zarzutów.

 

Jest szansa, że w przeciagu 2-3 miesięcy cena GTX 970 spadnie tak do 1200zł?

 

Reszta podzespołów:

i5 3570K @4.50GHz + Macho 120 rev. A, MSI Z77A-G45, HD7950 1150/1250, Crucial Ballistix 8GB 1600MHz CL9, WD Caviar Blue 1TB, SPC Deus G1 600W, SPC Gladius M40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia stery są problematyczne :E

Do 1000 to szukaj uzywanej R9 290 np asus lub msi . Bedzie spory boost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z tym zasilaczem? Jaka jest róznica pomiędzy GTX970 a 280x? W sumie zastanawiam się czy nie dołożyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spora na korzyść gtx 970 we wszystkim co tylko pomyslisz o karcie gr oprócz jakosci obrazu . Tu radeon jest sprite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A konkretnie (%)? A co Deusa, to da radę z 970? Chociaż przez 3-4 miesiące, później bym go zmienił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam karty graficznej do 1000zł. Obecnie posiadam HD7950, który pojutrze leci na sprzedaż. Nie ukrywam, że chciałbym coś z obozu zielonych, bo stery AMD są naprawdę problematyczne. Jeszcze jedno pytanie: czy Deus G1 600W uciągnie nową kartę, czy muszę go wymieniać? Przez prawie 2 lata działa bez zarzutów.

 

Jest szansa, że w przeciagu 2-3 miesięcy cena GTX 970 spadnie tak do 1200zł?

 

Reszta podzespołów:

i5 3570K @4.50GHz + Macho 120 rev. A, MSI Z77A-G45, HD7950 1150/1250, Crucial Ballistix 8GB 1600MHz CL9, WD Caviar Blue 1TB, SPC Deus G1 600W, SPC Gladius M40

 

W którym miejscu stery są problematyczne? :lol2: Używam Radeonów od roku 2000 czyli od czasu jak wyszły (model R100) i miałem ich około 10 w swoim kompie i z 25 w firmowych i żadnych problemów nie było praktycznie nigdy. Za to swego czasu wymieniłem Radeona na Geforce nie pamiętam już jaki model, ale był to napewno Gigabyte. Po miesiącu wywaliłem to barachło bo obraz na monitorze widać było jak przez mgłę a dla mnie najważniejsza jest jakość wyświetlanego obrazu.

 

Zaraz po mnie pojadą bo na NVLab nie można niczego dobrego o Radeonach powiedzieć a złego o NV, ale mam to tam gdzie światło nie dochodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stuttering, screen tearing, spadki fps co drugi update. Za swoją cenę to naprawdę fajne karty, ale te stery... Nie jestem żadnym fanboyem, chcę po prostu coś, co nie będzie sprawiać takich problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie przypominam sobie żadnego problemu ze sterownikami. No chyba że (wybaczcie) ktoś ma jakiś syf i bałagan w kompie to wszystkiego można się spodziewać. I jak ktoś wcześniej napisał AMD mają ładniejsze barwy, bardziej nasycone niż NV jak kto woli. Ja miałem już w życiu i jedno i drugie i oba też sobie chwaliłem, jednak na moje oko AMD robi karty bardziej pod kompromis ceny i jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że problemy ze sterownikami AMD mają posiadacze NV, to że te od NV więcej, lepiej wykorzystują potencjał kart to fakt ale niech nikt mi nie wstawia jakichś bajek o niestabilnych sterach AMD.. bo tą łatkę można przypiąć NV akurat.. mam kolegę fanboya NV i nie raz widziałem te jego stabilne stery w akcji :D +wypieki z NV ach ile to już jego kart piekliśmy :D

 

A co do zakupu dozbierał bym do 970 bo jednak warto dołożyć.. dobry kawał sprzętu mimo że NV ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że problemy ze sterownikami AMD mają posiadacze NV, to że te od NV więcej, lepiej wykorzystują potencjał kart to fakt ale niech nikt mi nie wstawia jakichś bajek o niestabilnych sterach AMD.. bo tą łatkę można przypiąć NV akurat.. mam kolegę fanboya NV i nie raz widziałem te jego stabilne stery w akcji :D +wypieki z NV ach ile to już jego kart piekliśmy :D

 

A co do zakupu dozbierał bym do 970 bo jednak warto dołożyć.. dobry kawał sprzętu mimo że NV ;)

Było już kilka artykułów na labie o tym jak Radeony renderują puste klatki. Stery są jak najbardziej stabilne, ale czy dobre to już inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pclabie to juz było wszystko o radeonie :E

Puste klatki , działają zle z cpu amd az sie zygac chce

Tylko nie piszą to co widac na ekranie

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/geforce-i-radeon-porownanie-jakosci-obrazu-w-grach.html

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Catalyst_i_ForceWare__wydajnosc_i_jakosc_obrazu-3287/strona/11259.html

 

Nawet raz sie o tym nie zajakneli a potrafią zajrzeć w puste klatki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było już kilka artykułów na labie o tym jak Radeony renderują puste klatki. Stery są jak najbardziej stabilne, ale czy dobre to już inna sprawa.

To też akurat zauważyłem (choć nie jestem pewien, czy to nie wina gry). W CS:GO średnio ~250fps, ale jak spadnie do 150 to jest już w cholerę nie płynnie. Odpowie ktoś wreszcie na moje pytanie co do zasilacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też akurat zauważyłem (choć nie jestem pewien, czy to nie wina gry). W CS:GO średnio ~250fps, ale jak spadnie do 150 to jest już w cholerę nie płynnie. Odpowie ktoś wreszcie na moje pytanie co do zasilacza?

 

Co do CS:GO nie wiem czego to problem u mnie nie ma mowy o utracie płynności w CS nawet przy dropach do okolic 150 fps, a na tego typu rzeczy jestem wyczulony po starym PC ;)

 

A Deus to 600w więc jak by nie patrzeć pociągnie każde single gpu nie ma co popadać w paranoje i kupować 850W platyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...