Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bartek19933

Search Protect - jak to usunąć ?

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie dzięki pomoglo :) Miałem prace w tle Search Protect który poinstalowal swoje programy i wgryzł sie w przeglądarke. Programy udalo mi się usunąć revouinst następnie wyczyściłem rejestry, przeczyściłem przeglądarke, a adw usunął pracujący w tle Search Protect. Niestety jakieś resztki pozostaly co odrazu można było rozpoznać po wejściu na allegro.

Dzięki

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Problem jak u wiekszości: Search Protect

 

ADW

FRST

Addition

 

Z góry dzięki za pomoc

 

Będę tutaj dopiero ok. godzin 20:00 wtedy przeanalizuje logi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

---------->Chumi

 

Usuwam podejrzaną pozycję z FireFox, oraz przekierowywania oursurfing

 

1. Do notatnika wklej i zapisz jako fixlist.txt i kliknij Fix w Interfejsie FRST

Plik fixlist.txt umieść obok programu FRST

 

CloseProcesses:
SearchScopes: HKU\.DEFAULT -> DefaultScope {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} URL = 
SearchScopes: HKU\S-1-5-19 -> DefaultScope {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} URL = 
SearchScopes: HKU\S-1-5-20 -> DefaultScope {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} URL = 
BHO: Java(tm) Plug-In 2 SSV Helper -> {DBC80044-A445-435b-BC74-9C25C1C588A9} -> C:\Program Files\Java\jre6\bin\jp2ssv.dll No File
Toolbar: HKLM - No Name - {318A227B-5E9F-45bd-8999-7F8F10CA4CF5} -  No File
FF HKLM-x32\...\Firefox\Extensions: [otis@digitalpersona.com] - C:\Program Files (x86)\DigitalPersona\Bin\FirefoxExt
FF Extension: DigitalPersona Extension - C:\Program Files (x86)\DigitalPersona\Bin\FirefoxExt [2010-10-04]
CHR HomePage: Default -> hxxp://www.oursurfing.com/?type=sy&ts=1431550732&z=a1f429c1f3679557c6e311egaz3cdg0w5w2efm8cfe&from=amt&uid=ST9320423AS_5VJ4FWNT
CHR StartupUrls: Default -> "hxxp://www.google.com/", "hxxp://www.oursurfing.com/?type=hp&ts=1431550711&z=3fe8ce9734b1a423ef69e3bg6z3cdg3w4w6e9m3e8t&from=amt&uid=ST9320423AS_5VJ4FWNT"
U4 eabfiltr; No ImagePath
S3 Prot6Flt; system32\DRIVERS\Prot6Flt.sys [X]
S3 RTSTOR; system32\drivers\RTSTOR.SYS [X]
EmptyTemp:
DeleteQuarantine:

 

2. Pobierz AdwClaner uruchom go i kliknij szukaj a gdy ukatywni się przycisk usuń kliknij go.

 

AdwClaner: http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/

 

3. Wstaw raport ze skryptu (Fixlog) i raport z Adwclaner (Raport z Adwclaner znajduję się w tym folderze: C:\AdwCleaner) + zrób nowe logi z FRST (Zaznacz też: Addition i ShortCup)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

----------->Chumi

 

W logach nie widzę już niczego podejrzanego.

 

Przeinstaluj Google Chrome.

 

Kosmetyka:

 

1. Do notatnika wklej i zapisz jako fixlist.txt i kliknij Fix w Interfejsie FRST

Plik fixlist.txt umieść obok programu FRST

 

CloseProcesses:
HKLM-x32\...\Run: [] => [X]
SearchScopes: HKU\.DEFAULT -> DefaultScope {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} URL = 
SearchScopes: HKU\S-1-5-19 -> DefaultScope {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} URL = 
SearchScopes: HKU\S-1-5-20 -> DefaultScope {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} URL = 
Toolbar: HKU\S-1-5-21-3044288572-4024590536-2137359992-1000 -> No Name - {21FA44EF-376D-4D53-9B0F-8A89D3229068} -  No File
EmptyTemp:
DeleteQuarantine:

 

2. Raportu (Fixlog) z tego nie dawaj, zastosuj się do:

 

Kroki Finalizujące Temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. :D Search Protect i innego dziadostwa już nie mam...

 

(nie wiem czy kontynować w tym wątku czy założyć nowy)

 

...ale wciąż mam problemy z Chromem. Odinstalowałem i nie mogę go ponownie zainstalować. Klikam "zainstaluj" i nic się nie dzieje. W dodatku mam poważne problemy z programem do kosztorysowania, który do tej pory działał poprawnie. Przy uruchamianiu wcześniej stworzonych kosztorysów wywala taki komunikat:

Cannot create file: "C:\Users\hp\AppData\Local\Temp\FORTE(nazwa programu)\(nazwa pliku)

System nie może odnaleźć określonej ścieżki"

Próbowałem go odinstalować ale wyskakuje komunikat: Windows Internal Error 2203. C:\Windows\Installer\aec84.ipi ,-2147287035

 

Można coś jeszcze z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dodatku mam poważne problemy z programem do kosztorysowania, który do tej pory działał poprawnie. Przy uruchamianiu wcześniej stworzonych kosztorysów wywala taki komunikat:

Cannot create file: "C:\Users\hp\AppData\Local\Temp\FORTE(nazwa programu)\(nazwa pliku)

System nie może odnaleźć określonej ścieżki"

Próbowałem go odinstalować ale wyskakuje komunikat: Windows Internal Error 2203. C:\Windows\Installer\aec84.ipi ,-2147287035

 

Nie integrowałem w nic, co mogło by spowodować takie problemy.

 

ale wciąż mam problemy z Chromem. Odinstalowałem i nie mogę go ponownie zainstalować. Klikam "zainstaluj" i nic się nie dzieje.

 

Z jakiej strony pobierasz Google Chrome?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie integrowałem w nic, co mogło by spowodować takie problemy.

 

Ok, chodziło mi o to czy masz może pomysł skąd się takie cudo wzięło i co zrobić żeby odinstalować?

 

 

Z jakiej strony pobierasz Google Chrome?

 

https://www.google.pl/chrome/browser/desktop/

 

Klikam "Poberz Chrome", następnie "Akceptuj warunki i zainstaluj" i pojawia się strona z podziękowaniem za pobranie ale Chroma na kompie nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nic się nie dzieje, poza tym nie mogę odinstalować żadnego innego programu. Coś w Windowsie się posypało - zawsze error 2203.

W tym poradniku "finalizujemy temat" było też o usuwaniu punktów przywracania systemu, to też to zrobiłem. A to chyba był błąd.

Dzięki za pomoc ale chyba muszę oddać kompa w jakieś dobre ręce.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dalej nic się nie dzieje, poza tym nie mogę odinstalować żadnego innego programu. Coś w Windowsie się posypało - zawsze error 2203.

 

To nie jest moja wina = to twój system musiał nawalić, - w trakcie dezynfekcji wszystko szło gładko.

 

W tym poradniku "finalizujemy temat" było też o usuwaniu punktów przywracania systemu, to też to zrobiłem. A to chyba był błąd.

 

To nie był błąd, to wiadomo nie od dziś że punkty przywracania systemu trzeba usunąć po zakończonej dezynfekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest moja wina = to twój system musiał nawalić, - w trakcie dezynfekcji wszystko szło gładko.

 

 

 

To nie był błąd, to wiadomo nie od dziś że punkty przywracania systemu trzeba usunąć po zakończonej dezynfekcji.

 

Miszel, nie mam o nic pretensji. Dziękuję za pomoc.

Coś nawaliło, trudno, tak bywa. Musze to tylko szybko naprawić.

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za poświęcony czas i pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

prosiłabym też o pomoc przy tym upierdliwym czymś,

walczę z tym od kilku dni i mimo usuwania ADW Cleanerem to co chwilę wraca,

 

poniżej wklejam raporty:

 

1. adw - http://wklej.org/id/1739101/

 

2. frst - http://wklej.org/hash/e943871d46a/

 

3. addition - http://wklej.org/id/1739107/

 

z góry wielkie dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...