Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

podbor

Aktualizacja Plextor m6s z 1.02 -> 1.07

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kontynuując poprzedni temat http://forum.pclab.pl/topic/1003091-Plextor-M6S-aktualizacja-firmware-103-105/

2 dni temu wyszedł nowy firmware do naszych dyslow plextora w ver. 1.07, akurat kupilem nowe czesci do kompa wiec postanowilem sobie zrobic upa z ver 1.02, temat robilem juz wczoraj z wynikami SMART i chcialem dodac wyniki predkosci czy cos sie zmienilo.

Niestety podczas benchmarku windows sie scial i niestety jak podejrzewalem moj nowy firmware spowodowal upadek ssd, bios widzial lecz windows sie nie odpalal.

Przestrzegam was w aktualizowaniu na nowa ver. Jesli ktos zaaktualizowal to sie przyznajcie jesli dziala stabilnie.

 

 

Ps. Wysylal ktos ssd do Holandii bezposrednio do nich po uzyskaniu RMA? jaki to koszt i czas oczekiwania zwrotu ssd? Pytam, bo albo wysle do nich albo ide do morele jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak probowalem kilka razy, kombinowalem z wgraniem nowej windy, ale instalator się wgl nie chcial ladowac dopiero po odlaczeniu ssd moglem instalowac windowsa na hdd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile razy trzeba powtarzać że jeżeli coś nie jest zepsute to się nie naprawia. Miałeś jakieś problemy z wydajnością/stabilnością w domyślnej wersji że musiałeś robić upgrade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

sprawdziłem to i z informacji, które otrzymałem wynika, że firmware w wersji 1.07 nie stwarza żadnych problemów. Przyczyna musi zatem leżeć gdzieś indziej.

 

Pozdrawiam

TW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile razy trzeba powtarzać że jeżeli coś nie jest zepsute to się nie naprawia. Miałeś jakieś problemy z wydajnością/stabilnością w domyślnej wersji że musiałeś robić upgrade?

 

Nie bylo zepsute i nie staralem sie naprawic tylko zrobic update bo wymienialem podzespoly wiec czemu nie jesli i tak bede instalowal od nowa windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy właśnie wgrał 1.07 i przeprowadził testy, benchmarki - wszystko u niego w porządku, dzisiaj z kolei przyszedł mój Plextor M6S 128GB z X-kom.pl i będę wgrywał firmware 1.07 to zdam relację - jakby kogo interesowało fabrycznie dysk posiada firmware w wersji 1.03...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne bez przyczyny by mi nie padl... A ledwo 300godzin mial i dzialal caly czas normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@podbor miałeś rację - problem albo jest losowy albo nie wiem jak to wyjaśnić bo właśnie umarł mój nowiutki dysk po aktualizacji do 1.07 - SUPER! System najpierw na domyślnym firmware 1.03 durniał i wykrywało mi tylko SSD, a HDD drugiego nie - po aktualizacji firmware do 1.07 (aktualizacja przeszła poprawnie) system zaczął wykrywać mi drugi dysk poprawnie - myślałem, że sprawa załatwiona a tu nagle system zaczął się wieszać sam z siebie - po prostu zwiecha i zero reakcji, potem zaczęły się restarty systemu w zapętleniu kończące się bsodami i tak w kółko - no nie wiem czy się śmiać czy płakać - podpiąłem mój stary dysk SSD Intela i wszystko na nim działa!

 

Coś jest nie tak albo z samymi dyskami Plextora z tej serii albo firmware nie przechodzi beta testów - będę próbował zwrócić dysk i wymienić go na inny bo mam dosyć Plextora po jednym dniu użytkowania! To jest jakaś paranoja!

 

PRZESTRZEGAM WSZYSTKICH!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak się wszyscy spuszczali na te plextorki. Dobrze że poszedłem pod prąd i kupiłem tańszego Goodram C100. Mam go od prawie roku i zero fochów z jego strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że trafiłem na ten temat, mam wspominany dysk z niedawno wgrywanym fw nr 1.06 i działa bez zarzutów, nie będę więc aktualizował niczego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spuszczali nie spuszczali, mam Plextora i działa bez problemu. Firmware 1.03 i nie ruszam, bo po co skoro działa bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spuszczali nie spuszczali, mam Plextora i działa bez problemu. Firmware 1.03 i nie ruszam, bo po co skoro działa bez problemu.

No i dobrze robisz. A nie wychodzi nowszy firmware i odrazu ludzie aktualizuja tak dla sportu. Działa dobrze to nie ruszać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spuszczali nie spuszczali, mam Plextora i działa bez problemu. Firmware 1.03 i nie ruszam, bo po co skoro działa bez problemu.

 

Tak jak mówisz skoro działa prawidłowo to nie ma co zmieniać firmware.Również mam w wersji 1.03. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż Ty przynajmniej od razu wymienisz ja musze czekac min 2 tyg az mi odesla nowy z fw 1.03 albo 1.06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bardzo chciał by mi go wymieniono od ręki - mam nadzieję, że X-kom.pl nie będzie robić problemów - liczę na ich profesjonalizm - zdecydowałem, że w zamian poproszę o Cruciala M550 128GB z lekką dopłatą z mojej strony (jeśli dobrze liczę +-38zł) - mam nadzieję, że X-kom.pl zgodzi się na wymianę - dziś nie mogłem się dodzwonić by omówić sprawę ale dam jeszcze znać w temacie jak się potoczyła moja sprawa...

--------------

Zadzwoniłem, porozmawiałem, wypełniłem formularz reklamacji, dysk wysłałem do X-kom.pl i pozostaje czekać na reakcję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś to zweryfikuję na swoim M6S, ale nie wydaje mi się żeby był problem - firmware 1.06 działa stabilnie.

 

Przychodzi mi do głowy co innego. Gdyby był problem z firmware, wypłynąłby również na anglojęzycznych forach. Statystycznie tam jest najwięcej użytkowników Plextora, więc tam powinny pojawić się problemy. Tymczasem to jest jedyny wątek w sieci, gdzie można znaleźć info o problemach z 1.07. Jak to możliwe? Polska nie ma żadnego dedykowanego softu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się dobrze czy warto - ja też czytając posta @podbora przyznam, że robiłem sobie śmieszki pod nosem bo cała ta sytuacja nie mieści się w głowie - no to mam... Możliwe, że to jakiś bardzo rzadko występujący problem - coś jest na rzeczy skoro we dwóch mamy ten problem - może tylko określona partia dysków jest dotknięta problemem - nie mam pojęcia i już mnie to nie interesuje - czekam na odpowiedź od X-kom.pl i mam nadzieję, że wymienią mi dysk na Cruciala M550 128GB bez problemów - tam chociaż nie trzeba nic wgrywać a producent chyba od premiery nie wydał żadnego firmware co jest akurat bardzo na plus - znaczy dysk pewny i nie wymaga poprawek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przeciez tak samo z 1.05 bylo nie wszystkich dotknal problem upadania dysku pomimo, ze update zrobili. Mamy pecha po prostu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się dobrze czy warto - ja też czytając posta @podbora przyznam, że robiłem sobie śmieszki pod nosem bo cała ta sytuacja nie mieści się w głowie - no to mam... Możliwe, że to jakiś bardzo rzadko występujący problem - coś jest na rzeczy skoro we dwóch mamy ten problem - może tylko określona partia dysków jest dotknięta problemem - nie mam pojęcia i już mnie to nie interesuje - czekam na odpowiedź od X-kom.pl i mam nadzieję, że wymienią mi dysk na Cruciala M550 128GB bez problemów - tam chociaż nie trzeba nic wgrywać a producent chyba od premiery nie wydał żadnego firmware co jest akurat bardzo na plus - znaczy dysk pewny i nie wymaga poprawek...

Dwóch chorych to nie jest epidemia. Macie pecha i trafiło na jednym forum. Jak pojawią się masowe problemy wtedy będzie wiadomo.

 

Crucial też ma nowe firmware. Wszyscy je wydają. To normalne przy SSD bo to głównie firmware stanowi o wydajności, sprawności i funkcjonalności tych dysków.

Ja zawsze wrzucam nowe FW i nigdy nie mam problemów. A FW jest wydawane po to bo coś zmienia - w domyśle poprawia... Wszystkim producentom zdarzały się i będą zdarzać wpadki. Programiści to tylko ludzie i popełniają błedy.

 

Tak nowe z półki też padają! Wady fabryczne to nic nowego i zdarzają się w każdym sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spuszczali nie spuszczali, mam Plextora i działa bez problemu. Firmware 1.03 i nie ruszam, bo po co skoro działa bez problemu.

 

 

No i dobrze robisz. A nie wychodzi nowszy firmware i odrazu ludzie aktualizuja tak dla sportu. Działa dobrze to nie ruszać!

 

 

Tak jak mówisz skoro działa prawidłowo to nie ma co zmieniać firmware.Również mam w wersji 1.03. ;)

 

W takim razie w jakim celu producent wydaje nowy firmware,dla zabawy,dla jaj z nudów?

Pytam poważnie,bo chce zakupić nowy dysk i nie wiem jakiej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Crucial też ma nowe firmware. Wszyscy je wydają. To normalne przy SSD bo to głównie firmware stanowi o wydajności, sprawności i funkcjonalności tych dysków.

Ja zawsze wrzucam nowe FW i nigdy nie mam problemów. A FW jest wydawane po to bo coś zmienia - w domyśle poprawia... Wszystkim producentom zdarzały się i będą zdarzać wpadki. Programiści to tylko ludzie i popełniają błedy.

 

Jaja jak berety - rzeczywiście - wydali pierwszy firmware do M550 dwa dni temu, ostatnio jak sprawdzałem nie było żadnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie w jakim celu producent wydaje nowy firmware,dla zabawy,dla jaj z nudów?

Pytam poważnie,bo chce zakupić nowy dysk i nie wiem jakiej firmy.

Czasami poprawia wydajność, czasami kompatybilność, pewne błędy jak wydajność w konkretnym benchmarku.

 

Jeżeli nawet wzrośnie mi wydajność SSD o 5% to nawet tego nie odczuję, bo i tak popindala. Jeżeli nawet są na jakiejś platformie problemy z działaniem (jakiekolwiek) ale u mnie ich nie ma to co mi da poprawka? Jeżeli nie wiem w HDTune ten dysk wywala błąd lub wychodzi dupny wynik to co z tego? Ja nie mem go do spuszczania się nad smarkami tylko do używania.

 

Działa nie ruszasz. Chyba że masz problem to wsio ryba -> albo się polepszy albo się popieprzy. Generalnie producenci wydają firmware ale jednocześnie każdy ostrzega by nie robić update gdy nie ma konkretnego powodu i że wiąże się to z dużym ryzykiem. Ale na niektórych działa tzw. magia cyferek i choćby było idealnie to jak wyjdzie nowy firmware to i tak go wgrają, bo tak i koniec musi być najnowszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami poprawia wydajność, czasami kompatybilność, pewne błędy jak wydajność w konkretnym benchmarku.

 

Jeżeli nawet wzrośnie mi wydajność SSD o 5% to nawet tego nie odczuję, bo i tak popindala. Jeżeli nawet są na jakiejś platformie problemy z działaniem (jakiekolwiek) ale u mnie ich nie ma to co mi da poprawka? Jeżeli nie wiem w HDTune ten dysk wywala błąd lub wychodzi dupny wynik to co z tego? Ja nie mem go do spuszczania się nad smarkami tylko do używania.

 

Działa nie ruszasz. Chyba że masz problem to wsio ryba -> albo się polepszy albo się popieprzy. Generalnie producenci wydają firmware ale jednocześnie każdy ostrzega by nie robić update gdy nie ma konkretnego powodu i że wiąże się to z dużym ryzykiem. Ale na niektórych działa tzw. magia cyferek i choćby było idealnie to jak wyjdzie nowy firmware to i tak go wgrają, bo tak i koniec musi być najnowszy.

 

Masz zamiar nam tu wypominać, że sobie zaaktualizowaliśmy FW nie daltego, że takie widzimisie tylko dlatego, iż ja wymieniałem kompa więc zrobiłem update, aby potem nie robić a kolega celeb dlatego, że dostał nowego.

Przestań być typowym cebulakiem i nie wypominaj tylko wypowiadaj się na temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz zamiar nam tu wypominać, że sobie zaaktualizowaliśmy FW nie daltego, że takie widzimisie tylko dlatego, iż ja wymieniałem kompa więc zrobiłem update, aby potem nie robić a kolega celeb dlatego, że dostał nowego.

Przestań być typowym cebulakiem i nie wypominaj tylko wypowiadaj się na temat.

Chłopie wyluzuj, bo ci żyłka pęknie. Rób co chcesz ze swoim dyskiem. Mam to w nosie. Ja tylko przedstawiam swoje podejście do tematu, a co Ty z tym zrobisz to Twoja osobista sprawa. I nie wiem o co ci chodzi z cebulactwem (ostatnio popularne jak maść na ból pupy, więc każdy kto chce zabłysnąć zaraz z tym wyjeżdża).

 

Dysk Plextor to dobry dysk, ale faktem jest, że z update firmware potrafią być jaja. W związku z tym albo nie kupujcie, albo podchodźcie z rozsądkiem do update firmware. Albo jak lubicie adrenalinę to róbta co chceta, ale potem nie wyżywajcie się na każdym że wam dysk pierdyknął.

 

Dla mnie EOT

 

Edit:

I gdzieś połowę wypowiedzi zrozumiałem tak po polsku napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...