Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TRUPIOBLADY

Głośniki [600] gry, muzyka, filmy, proszę o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuję głośników do 600zł i ani złotówki więcej. Tak naprawdę do wszystkiego - do gier, muzyki, filmów.

Podłączone będą do laptopa, raczej karty zewnętrznej. Na razie mam zewnętrzną kartę dźwiękową po słuchawkach Tactic 3d Alpha - raczej jakaś "dupna". W przyszłości jakąś zewnętrzną (bo to lapek) kupię.

Gry - strzelanki, MMORPG (LoL). Muzyka - wszystko - dosłownie. Bas obowiązkowy z możliwością szerokiej regulacji. Piosenki typu

 

 

Derniere Danse

Juliet

Rolling in the Deep

Someone like you

Take to to church

Zegarmistrz Światła Purpurowy

I'm an Albatraoz

Ken i barbie

Witam Cię w Polsce

Po BRUTALNY Dubstep - potężny bas

https://www.youtube.com/watch?v=8rGiKv1xkE0

 

 

Jeśli chodzi o filmy - no to tu nie ma co pisać raczej - filmy, seriale.

Mam słuchawki Superlux HMC-631, i je raczej będę używać do rozmów na Skype, TS3 a co za tym idzie - zazwyczaj one będą używane do grania, chociaż od dłuższego czasu lubię podczas grania słuchać muzyki, więc używane będą też głośniki. Muzyka - głośniki i słuchawki, głośniki, bo lubię to POCZUĆ, po prostu poczuć to wszystko, tą muzykę w sobie. Seriale i filmy - jeśli z kimś - logiczne, że głośniki, sam - raczej słuchawki.

Myślałem nad

Edifier C2X

http://www.morele.ne...c2x-2-1-527271/

Jednak nie dorównają cenowo, a co raczej za tym idzie - jakościowo tym co zaraz podam. Nie wiem, czy będą one dobre, opinie są dobre, tak samo jak w następnych. Są to 2.1 - niby do muzyki niezbyt, więc mam straszny dylemat w wyborze.

Edifier R2600

http://www.morele.ne...600-2-0-523891/

I to są te kolejne. Duże - ale raczej mi to nie będzie przeszkadzać. Co prawda byłyby blisko mnie - na biurku. Tutaj podobno jakość cudna, ale boję się o słaby bas. Wiele osób pisało, że bas, pomimo, że są 2.0, mają lepszy niż wiele 2.1. I tutaj jest problem, bo podobno 2.0 są gorsze do dubstepu i gier. Szkoda, że nie ma czegoś 2.05 :) Oczywiście tu sobie żartuję.

 

Proszę o pomoc w wyborze. Jeszcze raz napiszę, że cena to maksymalnie 600zł. Firma - raczej bez znaczenia. Opinie muszą być dobre, i głośniki muszą pasować do moich wymagań. Już nie wiem jak z tym 2.0 i 2.1... Do strzelanek - FPS'ów będę raczej używać słuchawek. Jestem otwarty na propozycje ;) Z góry dziękuję za pomoc.

 

//Poprawiam temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj kilka dni aż przyjdą mi C3X to nagram jakiś odsłuch i wrzucę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do niedzieli raczej powinienem juz je mieć więc raczej na pewno coś wrzucę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz może jak to jest z tym 2.0 i 2.1? Czy 2.1 nadają sie do słuchania muzyki? 2.0 podobno niebyt pasują do gier. Jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dokładnie od wczoraj mam Edifiery R1600Tiii, a wcześniej miałem m.in. Solo6c, Z-3e, MC-MSF15, więc co nie co o porównaniu 2.1 vs 2.0.

2.1 nadają się do słuchania muzyki, każde głośniki się nie nadają, ale tutaj masz mocno ograniczoną średnicą, czasami wręcz jej brak - niektórym to nie przeszkadza, a dla innych jest to nie do pomyślenia. Dlaczego 2.0 do gier miałyby nie pasować? Wiadomo, że bas tak nisko nie zejdzie jak na subie, ale są takie zestawy 2.0, że bas potrafi byś mięsisty i mocny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre 2.0 zejdą tak jak 2.1 (np. dobrze rozstawione Solo6/7C czy modele Modecom'a), komputerowe 2.1 natomiast już raczej tak dobrze jak 2.0 nie zagrają. Ale w większości przypadków 2.1 to mocniejszy (wcale nie lepszy) bas i nic więcej.

 

Narysuj w paincie swój pokój z wymiarami i mniej więcej zachowaniem proporcji. Zobaczymy czy jest sens Solo7C pchać, jeśli tylko dobrze je rozstawisz to w zasadzie nie ma konkurencji do ~1000zł (oczywiście pomijam używany sprzęt)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TrueFaith

 

To teraz nie rozumiem, dlaczego mi poleciłeś czy też pochwaliłeś moje zainteresowanie C3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C3 są bardzo fajne jeśli masz mało miejsca i ustawisz je sobie przy biurku, w takim wypadku to ciężko znaleźć coś lepszego z podobnym basem :P Jedynie R2600 które jak dla mnie grają trochę nijako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, no to dzięki, już się swoich C3X nie mogę doczekać, mam nadzieję, że jutro kurier wpadnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem wypowiedzi @chim3ra "2.1 nadają się do słuchania muzyki, każde głośniki się nie nadają". To solo 7c są lepsze od r2600? I jeszcze - nie ma sensu względem pokoju bo za jakiś czas i tak wymienić meble i będzie to inaczej wyglądac. Ogólnie jest ponad 20 m kwadratowych. Z tym ze jedna ściana jest skosna od ok metra wysokości. Chodzi mi 2.0 czy się nadają bo gdzieś czytałem, że właśnie niezbyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miało być:

"2.1 nadają się do słuchania muzyki, każde głośniki się nadają".

Chodzi o to, że 7c potrzebują DOBREGO i SENSOWNEGO rozstawienia względem siebie oraz słuchacza, inaczej to nie zagra dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wolałbym takie gdzie nie trzeba jakiegoś ustawienia dobrego, dodatkowo wzmacniacza itd. Często się coś u mnie zmienia w pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy zestaw stereo trzeba ustawić w formie trójkąta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale mówię tu bardziej o ustawieniu względem pokoju. Zresztą mają stać przy laptopie, wiec ustawienie względem mnie to wyciagniecie ręki ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pokój 20 metrów to idealnie dla Solo, zagrałyby świetnie ale jeśli upierasz się przy głośnikach koło lapka no to Edifiery zostają raczej, R2600 lub C3/S330

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn, może być też na ścianie, ale powiesić to jest problem ;/ Tak, przy lapku. @TrueFaith a mówileś, że R2600 grają przeciętnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie caly zakres bd miały lepszy bardziej równy r2600 wzgledem C3 przy słuchaniu muzyki z sporym bassem sprawdzą sie lepiej w twoim pokoju i małe satelitki nie zajumja miejsca do gier to bez różnicy w zależności czy wolisz głębszy bass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aro1991 z Twojej wypowiedzi wynika, że R2600 są lepsze od C3 i przy słuchaniu muzyki z bassem sprawdzą się lepiej od małych satelitek? Nie ogarniam tego "małe satelitki nie zajumja miejsca do gier to bez różnicy w zależności czy wolisz głębszy bass". Może dlatego, że nie ma przecinków. Po prostu nie rozumiem co tu chodzi. Jeśli możesz - prosiłbym o wytłumaczenie mi tego fragmentu.

 

Zostały mi polecone również Harman Kardon Soundsticks III. Co o nich sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy cenisz sb zabawe w eq aby podbijać bass jak lubisz go dużo ilosciowo to c3 bd lepsze jak chcesz lepszy wokal i soprany bd w r2600 w lepszej jakości

Do muzyki nie licząc techno czy dutstepu gdzie masz pełno bassu bd oczywiście r2600 lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w grach się też sprawdzi, tak? Byłyby blisko, ale chyba nie byłoby to dużym problemem ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier to słuchawki bardziej, będziesz miał lepszą orientację skąd ktoś idzie/strzela etc. W zależności oczywiście w co grasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie do gier to sluchawki najlepsze

Tu sie glosniki różnią glownie podczas sluchania muzyki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No macie rację :) A co z tymi Harman Kardon Soundsticks III ? Tzn. lubię bas, brutalny kocham. Jak myślicie, czy te R2600 dałyby jakoś radę z takim basem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...