Skocz do zawartości
azgan

Hellblade: Senua's Sacrifice

Rekomendowane odpowiedzi

1642Kvc.jpg

 

Gatunek: akcji, fantasy, slasher

Deweloper: Ninja Theory

Platformy sprzętowe: PC, PlayStation 4

Data premiery: 8 sierpnia 2017 roku

 

Strona oficjalna http://www.hellblade.com/

 

Hellblade to widowiskowa gra akcji osadzona w świecie fantasy. Za stworzenie produkcji odpowiada brytyjskie studio Ninja Theory. Doświadczony deweloper ma na swoim koncie tytuły, takie jak Heavenly Sword, Enslaved: Odyssey to the West oraz DMC: Devil may Cry. Co prawda, żaden z nich nie osiągnął oszałamiającego sukcesu komercyjnego, ale przez lata spędzone w branży twórcom udało się wypracować rozpoznawalny na pierwszy oka styl oraz kilka innowacyjnych rozwiązań w gatunku slasherów, w których się wyspecjalizowali. Hellblade został sfinansowany ze środków własnych Ninja Theory, a producenci podkreślają, że jest to jedna z pierwszych gier indie, które osiągają poziom zarezerwowany jedynie dla wysokobudżetowych tytułów największych wydawców.

 

Główną bohaterką gry jest młoda wojowniczka o imieniu Senua, która wybiera się w niebezpieczną podróż do krainy umarłych. Świat Hellblade czerpie inspiracje z celtyckich mitów, znajdziemy w nim więc odniesienia do mniej i bardziej znanych historii, postaci oraz fantastycznych bestii, które przed wiekami zrodziły się w wyobraźni Celtów. Akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Senua specjalizuje się w walce mieczem, który jest naszym podstawowym narzędziem wykorzystywanym do pokonywania przeciwników. Gracze mogą budować komba oraz stosować rożne umiejętności specjalne.

 

GamesCom 2015 Trailer

 

https://www.youtube.com/watch?v=LyaYDROciCw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie 3 wymienione tytuły od nich zostały przyjęte stosunkowo ciepło i były niezłe, a w kilku elementach wręcz bardzo dobre więc... Cieszę się, że gra wyjdzie na PC i jestem nastawiony stosunkowo optymistycznie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz Hellblade, a wcześniej było Heavenly Sword. Niebo - piekło, miecz - ostrze. Przypadek? Raczej duchowy spadkobierca. W komentach na yt wyczaili, że babka z trailera wygląda jak starsza wersja siostra głównej bohaterki HS.

 

Oby był system walki jak z DmC - nieważne jakby spieprzyli resztę, dla niego jestem w stanie wiele znieść.

 

Natomiast DMC: Devil May Cry z 2013 roku był przyzwoitą grą.

Był świetną grą. Walka, choć uproszczona względem poprzedniczek, i tak w gatunku ustępowała tylko... poprzedniczkom. No, może na równi z Bayonettą, ale karny wiadomo co za sequel tylko na WiiU. Za karę pozycję niżej.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enslaved: Odyssey to the West z 2010 roku był mocnym średniakiem ale miał genialny pomysł na ukazanie niezwykłych relacji między dwojgiem bohaterów ta gra była prekursorem dla wielkiego hitu The Last of Us.

 

PS. Studio Ninja Theory jak do tej pory błyszczało w kwestii doskonałej optymalizacji gier na PC :thumbup:.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I oby tak dalej może microsoft pokusi porta na PC forza 5 i horizon 2 :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czekam zapowiada się klimatycznie :thumbup:.

 

8AlE1Yq.jpg

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enslaved: Odyssey to the West z 2010 roku był mocnym średniakiem

ej... EJ!!!

Ja ci dam średniaki! :E

ale miał genialny pomysł na ukazanie niezwykłych relacji między dwojgiem bohaterów

No... to już lepiej.

To takie kin... gra drogi, fajny duet, eksploracja świetnie wykonanego, tajemniczego świata, poznawanie dlaczego tu jest tak a nie inaczej. No i zagadki, całkiem zgrabnie wplecione w otoczenie. Troszku nienaprzykrzającej się walki i jak dla mnie- przepis na grę świetną, a nie średnią :foch::E

No ale to zależy czego się oczekuje, wiadomo, sandbox na ten przykład to to nie jest, sam gameplay też w większości polega tylko na "idź do przodu", choć przynajmniej jest tu lepiej niż w takim CoD pod tym względem :E No i przez takie okoliczności przyrody- aż miło się idzie.

 

Ciekawe co tu upichcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ninja Theory to dla mnie jeden z niewielu devów, którym ufam w 100%. Super wiadomość, że robią coś nowego.

 

A co do Enslaved, jedna z moich ulubionych gier poprzedniej generacji (Dogi były genialne i klimat post-apo też).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nowego infa z małej sesji Q&A: http://www.hellblade.com/?p=17948

 

Najistotniejsze informacje (za Gamezilla):

 

- Nie będzie sekwencji Quick Time Events (być nie może, w dzisiejszych czasach!?)

- Nie będzie skakania po platformach (smutłem)

- Główna bohaterka nie będzie miała towarzysza (no i dobrze, na co ma się nam kto plątać pod nogami, styl samotnego wilka po wsze czasy)

- W grze dostępna jest tylko jedna broń - miecz (skoro tak, to mam nadzieję, że dopracują system walki, z krojeniem na kawałeczki poproszę, Raiden pozdrawia)

- Twórcy chcą wspierać moderów (odmienne stany developingu)

- Nie będzie żadnych elementów RPG - poziomów, przedmiotów z lepszymi statystykami itp. (to się Hydro ucieszy)

- Gra ma być wymagająca i nie posiadać wybieralnych stopni trudności (a to się Hydro nie ucieszy)

- Pojawi się tryb fotograficzny (wyczuwam latające kończyny - SoM anyone?)

- Walka oparta będzie na combosach (aczkolwiek żadnej listy dostępnych combosów nie będzie), ale w tym aspekcie bliżej jej do Street Fightera, niż Tekkena (nie wiem co to znaczy dokładnie, bo w bijatyki nie gram - ostatni mój kontakt z jakąkolwiek to Tekken 5)

 

W sumie to spodziewałem się czegoś innego, a wygląda na to, że gra będzie nastawiona na bitkę jeszcze bardziej niż DmC.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

10 czerwca oficjalna prezentacja gry:

 

A zanim do niej dojdzie, można podejrzeć fragmenty rozgrywki na development diary:

 

http://www.youtube.com/watch?v=WXDDaXo9j4Y

 

No nie wygląda to tak, jak sobie wyobrażałem - na pierwszy rzut oka, walka wydaje się być drętwa, a i kamera jest umiejscowiona jakoś tak dziwnie i ciut zbyt blisko. Przypomina mi to rąbankę na zalockowanej kamerze w Darksiders.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Studio Ninja Theory podzieliło się z graczami datą premiery tej produkcji – jak się okazuje, tytuł trafi na PC jeszcze przed końcem wakacji, bo 8 sierpnia 2017 roku. Bez wątpienia wielu graczy skusi się na niego także ze względu na cenę – ta ma bowiem wynosić 29,99 euro, co w przeliczeniu powinno zaowocować kwotą oscylującą w granicach 120-130 zł.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Kurde ja nie przepadam za slasherami.. Bo to takie typowe nawalanie jak pamiętne devil cry itp ;/ Mam nadzieje ze otrzymamy jeszcze inne ciekawsze eksluzywy w tym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze Naughty Dog wyda coś na PC to oficjalnie stwierdze - świat się kończy :E

 

Kurde ja nie przepadam za slasherami.. Bo to takie typowe nawalanie jak pamiętne devil cry itp ;/ Mam nadzieje ze otrzymamy jeszcze inne ciekawsze eksluzywy w tym roku

To na pewno slasher? Bo miałem wrażenie, że to bardziej hmm gra akcji, takie Ryse niż takie DMC, aczkolwiek za dużo gameplayu od E3 nie oglądałem.

Edytowane przez Pulpit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaram sie

 

ogolnie z tego co widzialem z ich filmikow na YT, jak tworza gre, to spory nacisk bedzie na fabule i oprawe audio video (np 3D sound)

slasherem to raczej nie bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pewno slasher? Bo miałem wrażenie, że to bardziej hmm gra akcji, takie Ryse niż takie DMC, aczkolwiek za dużo gameplayu od E3 nie oglądałem.

 

Nie do końca będzie to slasher tutaj bardziej chodzi o podejście do samej walki które ma być dynamiczne i rozbudowane jak w grach tego typu natomiast sama walka nie jest głównym elementem tej gry. Autorzy stawiają na pierwszym miejscu opowieść oraz eksplorację które mają odegrać dla gry kluczowe rolę.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca będzie to slasher tutaj bardziej chodzi o podejście do samej walki które ma być dynamiczne i rozbudowane jak w grach tego typu natomiast sama walka nie jest głównym elementem tej gry. Autorzy stawiają na pierwszym miejscu opowieść oraz eksplorację które mają odegrać dla gry kluczowe rolę.

Tak to ująłes, że zapowiada się niezła kaszanka, z brakiem mechanik i nudna historią bez ciekawie zarysowanych postaci - nie pomaga temu fakt, że wszystko jest wyblakłe jak w filmach Zacka Snydera :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy czego oczekujesz? Walka w grze będzie obecna i będzie to styl znany z gier typu slasher z czego słynie Ninja Theory (i robi to naprawdę dobrze). Gra ma nie mieć interfejsu (GUI) aby zwiększyć immersję. Fabuła koncentruje się na głównej bohaterce czyli tytułowej Senu, która cierpi na schizofrenię – autorzy przebyli długą drogę, by należycie zaprezentować objawy choroby, a to, co zobaczymy w toku przygody, jest efektem konsultacji z lekarzami i pacjentami. Chyba nie muszę mówić jaki klimat to generuje w środowisku i realiach osadzenia gry? Grafika od samego początku miała być mroczna, brudna, przygnębiająca ale to nie oznacza że jest brzydka.

 

Wystarczy obejrzeć poniższe filmiki na których jest zaprezentowana walka jak i sam klimat gry

 

https://www.youtube.com/watch?v=ODg8_OBQhYE

 

https://www.youtube.com/watch?v=aKE7rKl4w6c

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze Naughty Dog wyda coś na PC to oficjalnie stwierdze - świat się kończy :E

Co ma Naughty Dog do Ninja Theory? Wydawanie gier na PC to nie pierwszyzna dla tych drugich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez wątpienia wielu graczy skusi się na niego także ze względu na cenę – ta ma bowiem wynosić 29,99 euro, co w przeliczeniu powinno zaowocować kwotą oscylującą w granicach 120 zł.

 

Możesz za 50zł wziąć od Ruskich klucz co też uczynię bo zapowiada się naprawdę fajnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz za 50zł wziąć od Ruskich klucz co też uczynię bo zapowiada się naprawdę fajnie!

 

Kupiłem normalnie na STEAM bo mam zamiar grać z polskimi napisami (wersja kinowa) ;). 120 zł to nie majątek a gra zapowiada się nietuzinkowo. Czekam do 8 sierpnia 2017 roku :cool:.

 

zQJ46de.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polskie napisy zawsze masz nawet jak ruski klucz kupisz...Chyba nie myslisz ze ja w gry po rosyjsku gram?

Edytowane przez dishar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie Uplay jest problematyczny w tej kwesti.Steam zawsze jest pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klikam bo coś nowego, albo jakiś OT w gorące, ale nie, tu znów nowa gra i temat ruskich kluczy :E

edyta

Co nową grę to jest temat kluczy z srati :E thx strona obok i oglądam :)

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazubin na poprzedniej stronie masz masę nowości i konkretów w tym datę premiery, oficjalną cenę gry, 3 filmiki tak więc nie ma co narzekać ;).

 

Chłopaki kombinują żeby jak najtaniej kupować to że zamienili dwa słowa na ten temat tragedii nie czyni. Większy OT poleciał w temacie o Tekken 7 :E.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • w pełni wyczerpując temat: Włączenie opcji TPM 2.0 Security w BIOSie na starszych laptopach z procesorami Intel 8. generacji i systemem Windows 10 64-bit może mieć wpływ na zabezpieczenia systemu, ale głównie w kontekście niektórych zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa i funkcji uwierzytelniania. Oto kilka możliwych korzyści z włączenia TPM 2.0: - BitLocker i szyfrowanie danych: Włączenie TPM 2.0 może umożliwić skuteczniejsze korzystanie z funkcji szyfrowania danych, takich jak BitLocker. BitLocker wykorzystuje moduł TPM do przechowywania klucza szyfrowania, co może zwiększyć bezpieczeństwo danych na dysku. - Funkcje bezpieczeństwa systemu Windows: System Windows może korzystać z funkcji TPM do różnych zastosowań, takich jak uwierzytelnianie sprzętowe, uwierzytelnianie systemowe i uruchamianie zaufanej ścieżki (Trusted Platform Module). - Zwiększone bezpieczeństwo autoryzacji: Włączenie TPM może wpłynąć na zabezpieczenia autoryzacji na poziomie sprzętowym, co może zapobiegać niektórym atakom związanym z próbami przejęcia konta użytkownika. - Zarządzanie kluczami: TPM może być używany do generowania, przechowywania i zarządzania kluczami kryptograficznymi, co może być przydatne w przypadku aplikacji wymagających wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Jednakże, jeśli użytkownik korzysta jedynie z zwykłego hasła w swoim profilu systemu Windows, to włączenie TPM 2.0 może nie mieć znaczącego bezpośredniego wpływu na zabezpieczenia jego systemu, ponieważ TPM jest bardziej przydatny w połączeniu z zaawansowanymi funkcjami uwierzytelniania i szyfrowania danych. W takim przypadku włączenie TPM może być bardziej korzystne, gdy użytkownik korzysta z funkcji takich jak BitLocker lub wymagane są zwiększone zabezpieczenia na poziomie sprzętowym.
    • Manipulując krzywą napięć i taktowania, możemy też jednocześnie wykonać OC. UV nie musi wiązać się z obniżeniem wydajności. Można uzyskać jedno i drugie zarazem np podnosząc max taktowanie i jednocześnie obniżając dla niego napięcie. Poza samym podniesieniem taktowania, jednoczesne obniżenie napięcia pozwala obniżyć nieco temp rdzenia co też pozwoli utrzymać dłużej wysokie takty. Mamy więc 3 zalety za jednym posunięciem. 
    • W poprzedniej części też nawet dużo zmian zajmowało parę kilobajtów. Całość to fixy w skryptach LUA. Największy Update w poprzedniej części chyba miał 1 MB z groszami. Bardzo dobre rozwiązanie niż pobieranie paru GB.
    • Ja już od lat lecę na jakiś kartach czy dac'ach żeby wzmocnienie było na słuchawki bo inaczej kroków w multi to prawie że nie słychać  w 3 ostatnich płytach miałem i mam alc 892 to jest dramat na słuchawkach, nie mając osobnej karty/daca podłączałem jakiś czas pod głośnik słuchawki aby robił za wzmacniacz  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...