Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Aro1991

Ile pijecie kawy na codzień

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z kolei w ogóle nie piję kawy, bo jej nie lubię. Wolę herbatę, której żłopię bardzo dużo. Nawet z 6-8 półlitrowych kubków dziennie. ;)

Kawy też nie tykam, a te 8 kubków herbaty wystarczy mi na tydzień. Na co dzień tylko woda niegazowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

max jedną z rana, ale często mam tak że piję z rana np. przez tydzień kawę a potem przez miesiąc nie piję bo się nie chce i wolę herbatę, a tak ogólnie kawę piję od roku bo wcześniej mi nie smakowała. Trzeba znaleść po prostu taką która nam smakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie dziennie, z mlekiem, bez weekendów, bo nie chce mi się jej robić :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tygodniu jedna rano przed pracą,a druga popołudniu po robocie.W weekendy zazwyczaj tylko jedna do południa,którą zaraz pewnie pójdę zrobić z mlekiem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Nescafe Classic rozpuszczalną z rana z 1 łyżeczki płaskiej aby nie była za mocna

Kawy prawdziwej nie pijam,chyba że u znajomych bo oni piją z mlekiem z 5 razy do roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu piłem dużo..ale energetyków. Średnio wychodziło, że pochłaniałem 300-400mg kofeiny dziennie. Efekt? Byłem senny a nie pobudzony. Z dnia na dzień zaprzestałem picia, przez 2 dni ból głowy po odstawieniu kofeiny a teraz? Lepsze samopoczucie.

 

Raz - dwa razy dziennie piję herbatę, miętowa albo zwykła jakaś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też przestałem pić kawę, przestawiłem się za zdrowy tryb życia, odstawiłem wszystkie produkty mają gluten. Teraz jak już to pije wodę albo herbatę. Zwykle pijałem 2 kawy rozpuszczalne z mlekiem do tego łyżeczka cukru. Jakieś 5 msc nie używam cukru i w ogóle mi go nie brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą kawę wypiajm zaraz po przebudzeniu, tak ok. 6:00, następną już w robocie ok. 8, kolejna w samo południe. Łącznie wypijam ok 1L dziennie, pijam czarną bez cukru i mleka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też przestałem pić kawę, przestawiłem się za zdrowy tryb życia, odstawiłem wszystkie produkty mają gluten. Teraz jak już to pije wodę albo herbatę. Zwykle pijałem 2 kawy rozpuszczalne z mlekiem do tego łyżeczka cukru. Jakieś 5 msc nie używam cukru i w ogóle mi go nie brakuje.

Długo żyłeś w nieświadomości, że masz celakię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę fajne zainteresowanie tematem ciekawe wasze opinie na temat kawy w takim razie zrobie sobie kawę włoska Lavazza 1 czubata łyżeczka na 0.5l wody w dużym kubku to nie dużo co nie :P do tego mleczko w proszku

No to pijemy za nasze forum! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zero od paru lat. Kiedyś lubiłem ale mam po niej migreny z aurą i wycina mi 3/4 pola widzenia na kilka godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo żyłeś w nieświadomości, że masz celakię?

 

Teraz jest moda na odstawianie glutenu, u mnie co druga w robocie unika glutenu, taka dieta :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle 2 kubki mocnej kawy z ekspresu w pracy, bez mleka, ale z 1 łyżeczką cukru.

 

Okazyjnie kupuję syrop do kawy z Lidla: mają orzech, wanilię i karmel - orzech to mój ulubiony. Jeśli dodaję syrop, to już nie słodzę.

 

W domu piję często rozpuszczalną, ale kompletnie mi nie smakuje w porównaniu do tej z ekspresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę fajne zainteresowanie tematem ciekawe wasze opinie na temat kawy w takim razie zrobie sobie kawę włoska Lavazza 1 czubata łyżeczka na 0.5l wody w dużym kubku to nie dużo co nie :P do tego mleczko w proszku

No to pijemy za nasze forum! :)

Matko wszystkiego co dobre, przecież to jest lekko zabarwiona woda, jak stouta warzyłem to więcej kawy na pół litra piwa sypałem :E

Teraz jest moda na odstawianie glutenu, u mnie co druga w robocie unika glutenu, taka dieta :lol2:

I żre bezglutenowe żarcie, tłuste i bardziej kaloryczne niż zwykłe, ale jaka happy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie tak czasem gdy sie wypije troche mocniejszej kawy aż fajnie sie zakreci w głowie od picia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nigdy tak nie miałem. Nie mam też efektu kopa, kofeina mnie delikatnie ale dość długo pobudza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz na jakiś czas. Powiedzmy do 3 razy miesięcznie. Raczej tylko i wyłącznie dla smaku. Pobudzenia nie daje mi żadnego. Podobnie jak i energetyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba za dużo :E 5-6 filiżanek dziennie z ekspresu ciśnieniowego gdzie nie raz zdarza mi się podstawić duży kubek i wcisnąć 4 razy "double espresso". :E Ogólnie sama kawa zero cukru, mleka czy innych zabielaczy.

Negatywne skutki? Prawdopodobnie mocno wypłukany z magnezu, jeżeli nie łykam w kapsułkach to na treningach przy niektórych technikach mam mega skurcz łydki gwarantowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo żyłeś w nieświadomości, że masz celakię?

 

 

Wiesz co pogorszył mi się stan skóry, zaczęły mi jakieś pryszcze wyskakiwać których wcześniej nie miałem. Odstawiłem gluten tak z ciekawości, nie wierzyłem że to coś pomoże, ale okazał się że zobaczyłem poprawę. Czasami zdarza mi się zjeść coś coś z glutenem, ale staram się ograniczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj nie pije bo z natury jestem człowiekiem pobudzonym cały czas, do tego podwyższone ciśnienie. Czasem wypije kawę jak mam gdzieś jechać w trasę i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co pogorszył mi się stan skóry, zaczęły mi jakieś pryszcze wyskakiwać których wcześniej nie miałem. Odstawiłem gluten tak z ciekawości, nie wierzyłem że to coś pomoże, ale okazał się że zobaczyłem poprawę. Czasami zdarza mi się zjeść coś coś z glutenem, ale staram się ograniczać.

Czyli nie masz celaki bo przy niej są inne objawy, następny :E

Piwa jak rozumiem, nie pijesz?

 

Zastanawiam się co jest następne na liście, jaki kolejny powszechnie występujący składnik jedzenia będzie "do unikania".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, to co jem to moja sprawa. Jem normalne posiłki tylko bez chleba, i całkowicie można bez niego żyć, nie jest niezbędny do przeżycia. Nie czuje się przez to jakoś gorzej, może nawet lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście - To co jesz to twoja broszka i jak najbardziej możesz konsumować co tylko chcesz. Nie chcesz jeść chleba - nie jedz, twoje prawo! Tylko bądź konsekwentny, gluten nie tylko w chlebie, ale i w kaszy, makaronach, piwie ogólnie wszędzie gdzie żyto, jęczmień, pszenica.

 

Ale jak piszesz na forum bzdurę, to mój wewnętrzny szeryf każe interweniować :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie piję kawy w ogóle. Wystarczy mi krótko parzona zielona herba raz na dzień by mieć jakiegoś tam kopa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...