Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KamcioGF

Motorola Moto G2 (2014)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , kilka dni temu stałem się posiadaczem nowej motki g2 . Postaram się jak najczytelniej podzielić moją opinię nt. tego telefonu ponieważ o ile wiem nie ma nawet jego recenzji/opini po polsku na YouTube więc może ona być przydatna . Po otwarciu pudełka ukazuje się nam telefon a pod nim tak... jedynie kabelek USB i trochę papierologii . Trochę ubogo ale pamiętajmy , że Motorola jest nastawiona na to aby dać nam jak najlepszy telefon w jak najlepszej cenie stąd pewnie te oszczędności . Brak słuchawek już tak nie dziwi ale jednak jest on zrekompensowany tym , że telefon fantastycznie gra na słuchawkach , o wiele lepiej niż mój poprzedni telefon Xperia Z1.

 

1.Pierwsze wrażenie wygląd i jakość wykonania.

 

Po pochwyceniu telefonu w dłoń zapominamy ,że jest to smart cenowo podobny do np. LG L90 itp. w telefonie nic nie skrzypi nic nie piszczy jest on spasowany o wiele lepiej niż flagowiec samsunga , który jak wiadomo potrafi nieźle zaskrzypić. Waga jest bardzo optymalna a sama konstrukcja tylnej klapki jest tak zaoblona , że telefon pomimo swoich słusznych rozmiarów trzyma się idealnie jednakże jest on niewielki jak na 5' calowy ekran. Na froncie urządzenia co ciekawe znajdziemy 2 głośniki stereo o , których mowa będzie potem a całość wygląda elegancko i prezentuje się podobnie jak smartfony z linii Nexus. Zaś pod klapką , która jest wykonana z przyjemnego w dotyku lekko gumowanego plastiku znajdziemy 2 gniazda na karty micro sim oraz gniazdo na kartę SD . Niestety nie wiedzieć czemu motorola nie dała nam możliwości wymiany baterii . Jeszcze co do wyglądu wiem ,że do telefonu można zakupić klapki w innych kolorach niż biały i czarny (posiadam wersję całą czarną).Dodatkowo chciałbym dodać swoje dość ciekawe spostrzeżenie a mianowicie jak stukniemy w ekran kostką to zawsze słychać równy pełny dźwięk . W Z1 , która wiadomo jest bardzo dobrze wykonana miałem wrażenie, że na dole jest ona bardziej "pełna" . Jest to dość istotna wiadomość ponieważ motke trzyma się bardziej jak Nexusa a nie jak telefon z półki w , której się znajduje.

 

2.Hardware czyli to co w środku drzemie.

 

W motce zastosowano popularny dla tej klasy procek Qualcoma SnapDragon 400 czyli 4 rdzenie cortex A7 1,2ghz w połączeniu z Adreno 305 i 1gb ram . Nie jest to może szałowe połączenie ale pamiętajmy , że telefon opiera się na czystym androidzie , który działa wyśmienicie na tym sprzęcie , prędkość działania moge porównać do mojej poprzedniej Xperii Z1 , która również nie sprawiała problemów podczas obsługi. Ekran mimo , że bez żadnych fajerwerków w nazwie o jest to IPS LCD to zasługuje na wielka pochwałę . Ekran ma 5 cali i roździelczość 720P co daje nam zagęszczenie pixeli na poziomie 294ppi co daje dobry efekt , nie widać poszarpanych krawędzi ani tym podobnych . Ale sama jakość i kąty widzenia są bardzo dobrze tu już o dziwo jest lepiej niż na Z1 , do której trochę porównuję motkę . Kąty widzenia są niemal pełne , nie ma jakiś dziwnych przebarwień i tym podobnych . Biel to biel a czerń to czerń tyle mogę o tym powiedzieć ponieważ powyższe barwy wyglądają naprawdę dobrze . Jasność, nasycenie i oddanie kolorów stoi na wysokim poziomie także ekran motki mogę zaliczyć do jak największych plusów tej słuchawki. Jeszcze co do baterii to ma ona niewielką pojemność bo 2070mah ale jednak pełny dzień na jednym ładowaniu gdzie ekran był podświetlony prawie na maks i działał prawie 4h , do tego jakieś gierki i wi-fi włączone cały czas i mamy może nie oszałamiający wynik jednak nie można go zaliczyć do minusów.

 

3.Multimedia muzyka , internet itp.

 

W pierwszym kontakcie z motką widać , że ma ona głośniki stereo i jest to prawda , co więcej głośniki grają naprawdę sensownie może nie jest to BoomSound z M8 ale jednak dzwonek oraz drugą osobę podczas rozmowy słychać bardzo dobrze i z odpowiednią jakością. Co ciekawe można na nich usłyszeć trochę basu co dodaje fajnego efektu podczas puszczenia jakiejś piosenki . Pochwalić również muszę wejście słuchawkowe ponieważ po podłączeniu słuchawek SuperLux 668b , które aby wydobyć z nich odpowiednie brzmienie potrzeba całkiem niezłego wzmocnienia (po to też zakupiłem do nich kartę dźwiękową do pc) , i tutaj niespodzianka , słuchawki grają głośno nie słychać aby coś trzeszczało ani buczało a na dodatek bass był bardzo wyraźny z czym Z1 miała problemy ponieważ na niej słuchawki były dość ciche i basu było jak na lekarstwo. Jak wiadomo natywną apka do muzyki jest Muzyka Play . Nie jest to jakiś majstersztyk ale wiadomo czysty andek to i brak aplikacji . Ale to można tylko zaliczyć do plusów ponieważ możemy z marketu ściągnąć masę różnych playerów. Wadą dla ogółu co mnie akurat nie przeszkadza jest brak modułu LTE i NFC , nigdy nie potrzebowałem LTE ponieważ 3g ma na tyle dobrą prędkość jak dla mnie , że internet można spokojnie przeglądać (na Z1 ani razu nie użyłem LTE) a co do NFC to też dla mnie zbędny gadżet ponieważ jak chcesz przesłać komuś np. film czy fotke to musi on mieć tę samą aplikację do galerii... Ktoś mnie pytał czy jak się przełącza między kartami w przeglądarce to czy strony ładują się od nowa . Tak się dzieje co jest dość dziwne ale nie mam z tym problemu ponieważ dzieje się to tylko na przeglądarce od Google... Po zainstalowaniu innej przeglądarki(Ja od siebie polecam CM Browser dużo szybsza od Chrome) nie ma już tego problemu.

 

4.Aparat

 

W motce znajdziemy 2 aparaty na froncie 2mpix oraz na rewersie 8mpix oba robią całkiem niezłe zdjęcia jednak nie najlepsze w swojej klasie . Filmy można nagrywać nie wiadomo czemu tylko w 720p . Jednak rekompensatą jest możliwość nagrywania filmów w slow-mo co daje ciekawe efekty. Poza tym , że aparaty robią niezłe fotki to dostają sporego plusa za to , że jednak zdjęcia w sztucznym świetle i słabym nie odstaja znacznie od tych robionych za dnia. Aparat jest działa robi niezłe fotki tyle można o nim powiedzieć.

 

5. Wydajność

 

Jak już napisałem sercem motki jest Snap 400 i 1gb ramu , może szału to nie robi ale działa całkiem sprawnie w gierkach na smarty. Dla przykładu odpaliłem Asphalta 8 na wysokich detalach i telefon radził sobie bez wiekszych problemów z tym tytułem , z gier odpalałem jeszcze BiA3 i GTA Chinatownwars i również obie te gry chodzą płynnie . Także jest OK!

 

6.Ocena

 

Motka to nie telefon dla wszystkich wiadomo czysty android ma wiele zalet ale dla niektórych mniej zorientowanych może być wadą brak niektórych aplikacji preinstalowanych . Jednak w swojej klasie i za tę cenę motka wymiata konkurencje ekranem płynnością działania , czy chociażby głośnikami stereo na froncie. Jakośc wykonania stoi na poziomie modeli flagowych np. Nexus 5 jest pod względem wykonania bliźniakiem motki . Za obecną cenę trochę ponad 700zł gorąco polecam ten telefon ponieważ ma wszystko czego najbardziej potrzebuje przeciętny oraz zaawansowany użytkownik a do tego pod wieloma względami przewyższa on swoich rywali cenowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...